Navýšení rozpočtu pro Armádu ČR a zvýšení zbrojní pomoci Ukrajině

Jako petenti této petice vyzýváme Vládu ČR, aby navýšila rozpočet Armády ČR na minimálně 4 % HDP a intenzivně se začalo řešit okamžité zvýšení obranyschopnosti naší země. V současné geopolitické situaci, která je mimořádně riziková, jsou 2 % HDP na obranu zcela nedostatečná. Ta navíc platila pro mírové doby a velmi dlouho nebyla naplňovaná, v důsledku čehož je naše armáda zásadně podfinancovaná a nedostatečně vybavená.

Dále žádáme o maximální podporu zbrojní pomoci Ukrajině, jak na národní, tak mezinárodní úrovni. Ukrajina totiž bojuje i za nás a bohužel k tomu nemá dostatek munice a zbraní.

K naplnění výše uvedených cílů bude samozřejmě nutná podpora zbrojního průmyslu a umožnění jeho rozvoje, k čemuž bude samozřejmě nutný přístup k financování prostřednictvím bank, které je stále i 2 roky od vypuknutí války na Ukrajině omezené. To může stát rovněž řešit jak na národní, tak Evropské úrovni.

Předem děkujeme a věříme, že tyto podle nás nezbytné kroky budou přijaty a my budeme sledovat jejich naplňování.


Pavel Grünfeld    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Pavel Grünfeld svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...