Interpelace pro obnovu Mariánského sloupu

Interpelace občanů pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí proti zmatečnému usnesení Zastupitelstva HMP odebrat souhlas HMP

Žádáme o zrušení přijatého usnesení Zastupitelstva HMP č.29/87 ze dne 14.9.2017, tisk Z - 5680 Žádáme o nové projednání celého případu.

Zastupitelé neměli možnost zvážit protichůdné argumenty přednesené v tříhodinové rozpravě. Za vzniklé situace mělo být jednání přerušeno a odročeno za účelem prostudování a posouzení připomínek obou stran.

Je zapotřebí obnovením sloupu odčinit urážku Matky Boží, která se stala obětí názorových omylů a davové sugesce. Panna Maria se nedopustila ničeho špatného. Mistr Jan Hus o ní svědčí: "Abychom mohli vybřednout z hříchu, vzývejme pomoc Panny Marie a pozdravujme ji."

Historické důvody pro obnovení sloupu jsou nezvratné: Mariánský sloup byl postaven v roce 1650 na místě vroucích modliteb Pražanů k Panně Marii, z vděčnosti za její pomoc v bitvě o Staré a Nové Město pražské proti Švédům, po vyplenění Malé Strany a Hradčan v roce 1648 a na poděkování za ukončení 30 leté války 1618 - 1648. Vestfálský mír byl uzavřen 24. října 1648, ale obléhání Prahy bylo ukončeno až v listopadu 1648.

Za petiční výbor: Ing.Mgr. Jaroslav Hnátek, V Průčelí 1654/2, 149 00 Praha 4, Jaroslav Hodík, Ing.Mgr. Josef Pejřimovský PhD., Blanka Polívková, Jitka Michalcová, Ing. František Kadlec.


Ing.Mgr.Jaroslav Hnátek, V Průčelí 1654, 149 00 Praha 4    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Ing.Mgr.Jaroslav Hnátek, V Průčelí 1654, 149 00 Praha 4 svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )