Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#14701 Chci obecná referenda bez omezení a jsem ochotný si je i platit

2018-02-09 10:00

Představuji si, že by se obecné závazné a celostátní referendum zaplatilo z "dobrovolných" příspěvků jeho podporovatelů, iniciátorů (dobrovolná výše min. 100 a max. 1000 Kč, při např. 800 000 lidech to máme 80 až 800 miliónů, ref. o vstupu do EU prý stálo 400 miliónů). Každý by si sám za sebe rozhodl, jestli se mu takovéto referendum "vyplatí", já osobně bych tedy těch 1000 Kč na referendum o vystoupení z EU dal.

Odpovědi

Evropan

#14702 Re: Nechci obecná referenda o čemkoli, ale jen ať si je platí

2018-02-09 12:37:56

#14701: - Chci obecná referenda bez omezení a jsem ochotný si je i platit 

Sice jsem proti takovému referendu, ale nápad je to dobrý. Určitě bych konání referend podmínil tím, aby si je lidé zaplatili, ale bez možnosti, aby na ně přispívali sponzoři. Třeba na referendum o odvolání Pitomia Okradmůry by se ty peníze určitě vybraly.


Nepřihlášený uživatel

#14706 Re: Chci obecná referenda bez omezení a jsem ochotný si je i platit

2018-02-11 23:12:35

#14701: - Chci obecná referenda bez omezení a jsem ochotný si je i platit 

Nevím, jak to dělají Švýcaři, ale nemají to patentované, a funguje jim to. Peníze jsou vedlejší; chybná rozhodnutí hloupých politiků přijdou dráž. 


Nepřihlášený uživatel

#14715 Re: Chci obecná referenda bez omezení a jsem ochotný si je i platit

2018-02-17 13:05:19

#14701: - Chci obecná referenda

   Aby referendum mělo smysl, musí otázce rozumět každý.

   Každý taky musí mít nějakou představu o problému.  A jeho řešení.   Jinak odpověď   nepomůže. Jen mystifikuje

    Referendum je tedy traumatizující záležitost sama o sobě.  A tato traumatizace se musí připočítat k nákladům. Porovnáme-li ji s cenou potištěného lístku a posčítání jednoho hlasu, zarazí křiklavý nepoměr: hora tu rodí myš.

    Jediné rozhodnutí. Smysl to dává jen v případě, že je nutné odvrátit nějakou katastrofu. Podobný všeobecný festival kvůli jednomu slovu dost dobře nemůžete pořádat častěji, než za přibližně deset let. Ani  Švýcaři, kteří  jinak organizují  lokální referenda kvůli kdejaké salaši, to neprovozují nějak výrazně.

   Ostatně, nejlepší vláda je ta, o které je nejméně slyšet, tvrdí s vážnou tváří Angličani.

   Chcete slyšet o vládě co nejméně? Jednoduchý recept. Zvolte takovou, která dělá ve správný okamžik ty správné věci.