MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#58488 Rocker Aleš Brichta se bojí hrdlořezů z Islámského státu

2015-09-22 07:30

 Uprchlíci rozdělují Česko: Rocker Aleš Brichta se bojí hrdlořezů z Islámského státu

Rocker Aleš Brichta (56) je hodně rozzlobený. Politici, kteří podle něj bagatelizují uprchlickou krizi, mu zjevně leží hluboko v žaludku. Proč? V rozhovoru  to řekl velmi jasně. A slovům českých zákonodárců nevěří...

Politici nás uklidňují, že v Česku se uprchlíci nechtějí usadit, jsme pro ně jen přestupní zemí...

„Jak dlouho ale! Až to bude v bohatších zemích narvané uprchlíky nebo až uzavřou hranice, ještě se budou rádi usazovat u nás, pokud už pro ně z IS nejsme přímo určeni jako cílová destinace. To smrdí průserem. Možná tady všichni vychcípáme na nějaký mor, protože uprchlíci sem takové věci zatáhnou. Protože u nich neprobíhají seriózní zdravotní prohlídky. Těžko můžete takové množství lidí držet týdny v inkubaci. Mě jen zajímá, komu to ve výsledku má sloužit?“

Migranti utíkají před hladem, válkami…

„Podle mě by si ale lidé měli vždy zamést před vlastním prahem, zařídit fungování místa, kde žijí. Je to jejich starost, kterou za ně nikdo nevyřeší. Nevím, proč bychom jim měli podávat pomocnou ruku… kterou nám za odměnu ukousnou! Když vidím pětadvacetiletého uprchlíka, jak říká, že se vrátí domů, až tam nebude chudoba, tak to nechápu. Kdo má asi tu chudobu odstranit, když ne on?“

To je slovo do pranice!

„Bude to mela, jestli nezastavíme příliv uprchlíků, myslím si, že v tom případě hrozí konec evropské civilizace. Naši politici mě namíchli. Jaksi nám zatajili, že v rámci spojování rodin 1500 uprchlíků, které Česko přijme, dostanou u nás povolení k přechodnému nebo trvalému pobytu další desetitisíce lidí, třeba ze Sýrie, Afghánistánu, Iráku či z afrických zemí! Ročně budeme doplácet na každého migranta milion korun, přitom sami nemáme peníze pro důchodce, opuštěné děti, zdravotně postižené, dlouhodobě nemocné. Proto jsem proti přijímání uprchlíků. Musíme se nejdřív postarat o vlastní občany.

S takovými názory občas asi narazíte, co?

„Napsal jsem na Facebook svoje názory, podpořilo mě 20 tisíc lidí, pár lidí se do mě opřelo. Když jsem je pak vyzval, ať se sejdeme v hospodě, všechno připravil, ozvučil, nikdo nepřišel. Anonymní křiklouni si asi zas tak nestáli za svými názory. Nikdo se nepřišel zastat migrantů a říct mi, že se mýlím.“

Co je tedy podstata?

„Když se potápí loď, tak je mi jedno, jestli vedle mě bude pumpovat vodu komunista nebo nácek, slávista nebo sparťan, v té chvíli jde o to, abychom si zachránili krk. A teprve v okamžiku, kdy se tohle vyřeší, můžeme řešit nějaké další věci.“

V čem je hlavní problém?

„Podle mě špatná ochrana schengenského prostoru, tedy vnějších hranic Evropské unie. A tak to třeba řeší zoufalí Maďaři výstavbou plotu na hranicích se Srbskem. A co budeme dělat my? Musíme se bránit, protože když sem někdo projde z jakéhokoliv státu Unie, už s tím nic neuděláme. Představa žižkovského chalífátu se mi opravdu vůbec nelíbí! Radši udělám něco teď, než bych pak seděl a už s tím nemohl nic udělat.“

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#58491 Re: Rocker Aleš Brichta se bojí hrdlořezů z Islámského státu

2015-09-22 08:20:21

#58488: - Rocker Aleš Brichta se bojí hrdlořezů z Islámského státu 

 Smutné je, že se pan Brichta ani nepodívá do dlouhodobé statistiky imigrace do EU a neřeší tedy, to co skutečně politici a bezpečnostní složky všech států EU řeší, tedy proč letos není imigrace standardně rozložena v čase a proč nyní imigruje znatelně větší množství lidí s nárokem dle Listiny práv a svobod občanů na azyl. To je aktuálně podstatné a je potřeba vyřešit. Počet imigrantů je v podstatě stále stejný, nijak dramaticky se neliší od minulých let a dlouhodobého trendu.