MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#27978 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нас много!

2014-12-30 15:51

#27963: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нас много! 

 Nie je to také jednoznačné:-). Českí národní obrodenci boli tiež ukážkoví ultranacionalisti a aj šovinisti a antisemiti. V tom 19. st. sa to dalo pochopiť (i keď po vzniku dualistického systému v rakúskej časti monarchie národnostný útlak tak ako v uhorskej ani zďaleka neexistoval a Viedeň investovala do všestranného rozvoja Čiech ), ale po vzniku republiky sa na českú nadradenosť a upieranie menšinových práv sťažovali všetky národnostné menšiny, vrátane napr. zakarpatských Rusínov, alebo Židov, ktorým Česi národnosť upreli:-). Namiesto sľubovanej federácie vznikol unitárny a centralistický štát s nadvládou nadradeného národa, ktorý si veselo počešťoval pomocou svojej čisto českej administratívy všetko od západu až po východ- to mi pripomína dnešnú kyjevskú vládu. Hluchá a slepá k obyvateľom, ktorí hovoria, myslia, cítia inak... a tiež potláča vzbury tak, že strieľa do obyčajných ľudí (ako u nás v Košútoch :-)), ktorí mali byť akože jej "vlastní", tiež internuje "separatistov", tiež hlúpi západní Ukrajinci namyslene nadávajú ľuďom na Donbase do "vatnikov" a "negramotných"- a skáču ako u vás na futbalových zápasoch:-)). Príliš veľa paralel, takže sa ani nedivím, že českí náckovia, skrývajúci svoje pravé ideologické zameranie sami pred sebou a vydávajúci sa za občianskych aktivistov,  sympatizujú s tými banderovcami, ktorí sa nazývajú Ukrajincami na základe novoutvorenej mytológie:-), veľmi podobnej legendám o sv. Václavoch. 

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#27979 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нас много!

2014-12-30 15:52:41

#27978: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нас много! 

 Čo bolo, to bolo, těrazky som majorom ja :)))))