Petice proti odsouzení Romana Pekárka

KOLEMJDOUCÍ...

/ #13 PRECIZACE

2012-12-30 01:49

24.9.2010 18:25

Kolín - I Kolínský deník má k dispozici nahrávku mezi místostarostou Kolína Romanem Pekárkem a zájemcem o městské pozemky.

„Tak už chlapec přijíždí, deset minut po termínu...“ Úvodní slova tajně pořízené nahrávky, která v těchto dnech zahýbala politickou scénou Kolína. Hlas, který má patřit místostarostovi Romanu Pekárkovi, si v ní zástupci stavební firmy říká o úplatek milion korun za prodej městských pozemků. Oficiální cena 15 a půl a k tomu faktura na jeden milion rozdělená na tři, čtyři díly, aby to nebylo tak „vokatý“. Prošetřování podezření na korupci na radnici Kolínskému deníku už ve středu potvrdila mluvčí Věra Žídková.

Co v ní mimo jiné zaznívá?

Zájemce: No já zatím zájem mám, tam je jediná věc, že pokud se to bude nějakým způsobem prodlužovat, že jo, tak já samozřejmě už mám další jako nabídky...

Místostarosta: Vletíme na to, uděláme to. Já normálně kupní smlouvu nechám připravit, teda, poměrně jednoduchou, tam nebudeme nic v tý smlouvě řešit. My po vás nic zvláštního nechceme, jako že abyste se zavazovali k něčemu, že tam něco postavíte nebo vybudujete, to jsme měli ve zvyku dřív, teď bych to nekomplikoval s odkazem na to, že prostě vy to nechcete se zavazovat. Zkrátka jenom hlavní věc, že to koupíte, co s tím budete dělat, je vaše věc, využijete to v souladu s územním plánem. Nějaký závazky, že do tří let něco postavíte anebo že vracíte peníze, tak na to bych si nehrál, to je zbytečná komplikace. I když všichni to tak měli.... Ale bereme to tak, že doba zlá... A tu cenu bych teda udělal, jak jsme říkali, 15 a půl, jsme říkali, a rád bych teda to, aby jsme tak nějak měli jaksi průchozí, tak jak jsem říkal minule.

Zájemce: To znamená jako oficiální cena bude...

Místostarosta: 15,5.

Zájemce: A vy jste říkal ještě něco o nějaké fakturaci nebo nějak... to by bylo ještě k tomu, jako jo?

Místostarosta: No, jasně.

Zájemce: Jo, aha.

Místostarosta: Takhle jsem to... já jsem to jako řek jasně, nerad bych, aby to bylo nějak nepochopený.

Zájemce: Čili ona by to pak byla celkově...

Místostarosta: 16,5. Přičemž zase ta částka tamta je vlastně jakoby fakturační, takže je taková relativně příjemnější, než nějaký...

Zájemce: No peníze jsou snad stejný....

Místostarosta: Jsou přece jen trošku lepší než nějaký přímý peníze...

Zájemce: Dobrá. A to by bylo pak na nějakou firmu, nebo?

Místostarosta: No to jsem si tak představoval, že prostě vy byste řek, co je pro vás účetně rozumný, co vás nijak neohrozí vůči auditorům a něčemu takovýmu, a v tomhle smyslu bysme se dohodli, že by prostě někdo po vás něco chtěl. Třeba na tři, na čtyři díly, aby to nebylo nějak vokatý, nevím, jestli jste zvyklej dělat nějaký... já nevim...

Zájemce: Tak mě je to celkem jedno...., teoreticky se dá udělat cokoli.

Místostarosta: Je potřeba, aby to bylo takový nějaký rozumný, aby tomu nekoukala sláma z bot, aby to nebyly věci, který jste nikdy nedělal nebo nedistribuoval, takže...

Zájemce: Tak říkám, děláme stavařinu, děláme obchod, takže ono, tam je...

Místostarosta: Já jako umím různý takový jako poradenství, reklamní věci, tiskoviny, takový tyhlety, výroba já nevim výročních zpráv, výroba nějakých propagačních věcí, takhle bych to uměl jakoby se domluvit, že to bude takto, já nevim na 250 000 něco a já to v čase rozumně rozložim, to bysme si taky řekli, že bysme to třeba během půl roku spláchli...