Petice proti odsouzení Romana Pekárka


Nepřihlášený uživatel

#1

2012-12-20 00:06

Ten záznam mohl být smontován a jeden svědek s vyfasovanou podmínkou se mi také nezdá
MM

#2 petice bláznů!!!

2012-12-20 11:11

kradl, lhal, podváděl, teď si to odsodí, vše je naprosto v pořádku!!!
Yv

#3 Re: petice bláznů!!!

2012-12-20 12:03

#2: MM - petice bláznů!!! 

 Aha, v tom případě by měli zavřít 99% občanů nevyjímaje vás, kdo jste tento příspěvek napsal! Bacha na to, aby jste i vy jednou neměl(a) odposlouchávaný telefon a někdo toho nevyužil a nepoužil pár slov z vašich úst proti vám! Za mříže patří vrazi, né někdo, koho se chce kdosi zbavit jen dvůli politickým ambicím!

MM

#4 Re: Re: petice bláznů!!!

2012-12-20 13:55

#3: Yv - Re: petice bláznů!!!

vy budete asi Pekárkův příbuzný,co? Nebo Pekárek sám před balením věcí do basy ještě stíhá diskuzi??? :))


Nepřihlášený uživatel

#5 Re: Re: Re: petice bláznů!!!

2012-12-20 14:08

#4: MM - Re: Re: petice bláznů!!! 

 Ani jedno, ani druhé, ale normálně logicky uvažující člověk!

MM

#6 Re: Re: Re: Re: petice bláznů!!!

2012-12-20 15:36

#5: - Re: Re: Re: petice bláznů!!!

logika dosti zvrácená... komunisté a fašisté také ligicky uvažovali (podle nich)...


Nepřihlášený uživatel

#7 Re: Re: Re: Re: Re: petice bláznů!!!

2012-12-20 15:51

#6: MM - Re: Re: Re: Re: petice bláznů!!! 

 O tom bychom mohli diskutovat do nekonečna...berte to tak, že si lidé mají pomáhat a né po někom šlapat v době, kdy to nejmíň potřebuje. Můj názor. Hezké svátky.

čtenář

#8 Re: petice bláznů!!!

2012-12-20 20:01

#2: MM - petice bláznů!!! 

 Co ukradl? Komu a co nalhal a koho podvedl? Není mi o tom nic známo ani ze soudní síně.

Ajlin

#9 ???

2012-12-21 01:20

Vinen nevinen? Roman není první a kéž by jeho případ zahájil očistu. Ten nový "začátek po konci světa".
Nechápu, co je složitého na tom, aby náš slavný parlament odhlasoval, že poslancům, kteří budou vyšetřováni bude pozastaven plat a v případě prokázání neviny (tedy až po využití všech řádných a mimořádných opravných prostředků) jim bude vyplacen. V případě prokázání viny budou finanční prostředky předány na dobročinné účely. A možná větším trestem by bylo, kdyby odsouzený politik musel pracovat bezplatně pro svůj volební obvod ve veřejně prospěšných pracích a být v kontaktu se svými voliči, ale toho se asi v našem ABSURDISTÁNU nedočkáme!
Je mi upřímně líto rodičů, bratra i s jeho rodinou.
Románek

#10

2012-12-21 10:38

ODS je nejlepší, nejlíp krade
akta x

#11 Modří zloději kupředu pravá

2012-12-22 15:15

Modří zloději, celé ČR spojte se....

Nepřihlášený uživatel

#12 čtenáť

2012-12-24 09:11

Zjistil jsem: z Listiny základních práv a svobod:

Hlava druhá,Oddíl první: Základní lidská práva a svobody, Čl.10
(1) Každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno jeho jméno.
(2) Každý má právo na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a rodinného života.
(3) Každý má právo na ochranu před neoprávněným shromažďováním, zveřejňováním nebo jiným zneužíváním údajů o své osobě.

KOLEMJDOUCÍ...

#13 PRECIZACE

2012-12-30 01:49

24.9.2010 18:25

Kolín - I Kolínský deník má k dispozici nahrávku mezi místostarostou Kolína Romanem Pekárkem a zájemcem o městské pozemky.

„Tak už chlapec přijíždí, deset minut po termínu...“ Úvodní slova tajně pořízené nahrávky, která v těchto dnech zahýbala politickou scénou Kolína. Hlas, který má patřit místostarostovi Romanu Pekárkovi, si v ní zástupci stavební firmy říká o úplatek milion korun za prodej městských pozemků. Oficiální cena 15 a půl a k tomu faktura na jeden milion rozdělená na tři, čtyři díly, aby to nebylo tak „vokatý“. Prošetřování podezření na korupci na radnici Kolínskému deníku už ve středu potvrdila mluvčí Věra Žídková.

Co v ní mimo jiné zaznívá?

Zájemce: No já zatím zájem mám, tam je jediná věc, že pokud se to bude nějakým způsobem prodlužovat, že jo, tak já samozřejmě už mám další jako nabídky...

Místostarosta: Vletíme na to, uděláme to. Já normálně kupní smlouvu nechám připravit, teda, poměrně jednoduchou, tam nebudeme nic v tý smlouvě řešit. My po vás nic zvláštního nechceme, jako že abyste se zavazovali k něčemu, že tam něco postavíte nebo vybudujete, to jsme měli ve zvyku dřív, teď bych to nekomplikoval s odkazem na to, že prostě vy to nechcete se zavazovat. Zkrátka jenom hlavní věc, že to koupíte, co s tím budete dělat, je vaše věc, využijete to v souladu s územním plánem. Nějaký závazky, že do tří let něco postavíte anebo že vracíte peníze, tak na to bych si nehrál, to je zbytečná komplikace. I když všichni to tak měli.... Ale bereme to tak, že doba zlá... A tu cenu bych teda udělal, jak jsme říkali, 15 a půl, jsme říkali, a rád bych teda to, aby jsme tak nějak měli jaksi průchozí, tak jak jsem říkal minule.

Zájemce: To znamená jako oficiální cena bude...

Místostarosta: 15,5.

Zájemce: A vy jste říkal ještě něco o nějaké fakturaci nebo nějak... to by bylo ještě k tomu, jako jo?

Místostarosta: No, jasně.

Zájemce: Jo, aha.

Místostarosta: Takhle jsem to... já jsem to jako řek jasně, nerad bych, aby to bylo nějak nepochopený.

Zájemce: Čili ona by to pak byla celkově...

Místostarosta: 16,5. Přičemž zase ta částka tamta je vlastně jakoby fakturační, takže je taková relativně příjemnější, než nějaký...

Zájemce: No peníze jsou snad stejný....

Místostarosta: Jsou přece jen trošku lepší než nějaký přímý peníze...

Zájemce: Dobrá. A to by bylo pak na nějakou firmu, nebo?

Místostarosta: No to jsem si tak představoval, že prostě vy byste řek, co je pro vás účetně rozumný, co vás nijak neohrozí vůči auditorům a něčemu takovýmu, a v tomhle smyslu bysme se dohodli, že by prostě někdo po vás něco chtěl. Třeba na tři, na čtyři díly, aby to nebylo nějak vokatý, nevím, jestli jste zvyklej dělat nějaký... já nevim...

Zájemce: Tak mě je to celkem jedno...., teoreticky se dá udělat cokoli.

Místostarosta: Je potřeba, aby to bylo takový nějaký rozumný, aby tomu nekoukala sláma z bot, aby to nebyly věci, který jste nikdy nedělal nebo nedistribuoval, takže...

Zájemce: Tak říkám, děláme stavařinu, děláme obchod, takže ono, tam je...

Místostarosta: Já jako umím různý takový jako poradenství, reklamní věci, tiskoviny, takový tyhlety, výroba já nevim výročních zpráv, výroba nějakých propagačních věcí, takhle bych to uměl jakoby se domluvit, že to bude takto, já nevim na 250 000 něco a já to v čase rozumně rozložim, to bysme si taky řekli, že bysme to třeba během půl roku spláchli...
okolo běžící

#14 Re: PRECIZACE

2012-12-30 12:12

#13: KOLEMJDOUCÍ... - PRECIZACE 

 Vážený pane ,

        je to jak za Švejka = do lochu i za posraný obraz Císaře, je přece jedno, že na něj sraly mouchy a nebo za totality, kdy stačilo kdekoliv cokoliv pronest a bodrý soused vás za kecy udal, pokud se to někomu hodilo šel jste sedět.

        Je opravdu zábavné , že autentičnost nahrávky byla potvrzena a ověřena volebním klipem. Asi žijeme v Kocourkově.

       Odsoudit člověka na základě nahrávky bez dalšího, byť jediného důkazů je děsivé.

 

 

Pekárkův obhájce Bohuslav Sedlatý se snažil zpochybnit použití nahrávky před soudem, jelikož podle něj není jasný její původce. "My dobře víme, že pokud by nebyla nahrávka, nebylo by nic," řekl Sedlatý. Podle něj soud neměl proti Pekárkovi další důkazy. "Odsouzení jen na základě nahrávky je absurdní, jako bychom se ocitli ve světě Orwella," uvedl advokát s odkazem na autora románů 1984 a Farma zvířat. Ličkův obhájce Jakub Drábek odmítl, že by jeho klient úplatek nabízel.

 

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/odvolaci-soud-s-poslancem-pekarkem-dt5-/krimi.aspx?c=A121218_084752_krimi_hv

 

čtenář

#15 Re: PRECIZACE

2012-12-30 15:31

#13: KOLEMJDOUCÍ... - PRECIZACE 

Jak už jsem dříve napsal, že v Listině základních práv a svobod je kromě jiného i : 

Hlava druhá,Oddíl první: Základní lidská práva a svobody, Čl.10
(1) Každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno jeho jméno.
(2) Každý má právo na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a rodinného života.
(3) Každý má právo na ochranu před neoprávněným shromažďováním, zveřejňováním nebo jiným zneužíváním údajů o své osobě.

Nedodržováním ustanovení této Listiny znamená jako by soudy řekly : Jen se pěkně navzájem filmujte, fotografujte, nahrávejte (třeba i vlastní "štěnicí") a klidně to kdykoliv dejte světu na známost, nic se vám nestane, protože my jako soudy na všelijaké Listiny a jiné nadnárodní, ale i národní normy kašleme. A v tom někdo asi vidí tu pravou "demokracii". Jenže pozor, dneska dopadla na jednoho, zítra může i na Vás.

Ajlin

#16 Tak nám to pěkně ...

2013-01-04 09:56

Petice krásně ukazuje, kdo měl v Kolíně kladný vztah k radnici a oné osobě, proč asi?
M.

#17

2013-01-04 13:49

Ukazuje, komu se zda trest neprimereny a komu to neni lhostejne. Ale vzdycky se najde nejakej malej posera co v tom bude hledat neco jineho.
čtenář

#18 Re: Tak nám to pěkně ...

2013-01-11 20:16

#16: Ajlin - Tak nám to pěkně ... 

 Pane Ajline, jste pěkný čurák


Nepřihlášený uživatel

#19 Re:

2013-01-12 16:59

#1: -

zajímavé jak se neřeší oznámení na osz v kolíně

 

Komu: podatelna@osz.kol.justice.cz, necas@psp.cz

 

Okresní státní zastupitelství v Kolíně

Politických vězňů 573

Kolín II

280 42

 

Podnět k prověření, zda nedošlo k trestnému činu.

 

Podle reportáže TV Prima ze dne 23.9.2010 došlo k na schůzi kolínské organizace ODS k tomu, že pan Jiří Buřič přítomným členům přehrál zvukový záznam, ze kterého se přítomní hodnověrným způsoben dozvěděli o jednání, které zřejmě naplňuje skutkovou podstatu trestného činu podle §331, přijetí úplatku (trestná je již jen žádost o úplatek). Nikdo z přítomných tuto skutečnost neoznámil bez odkladu státnímu zástupci nebo policejnímu orgánu.

 

Starosta města, pan Jiří Buřič, který záznam na schůzi dodal, měl tento zvukový záznam již před uvedenou schůzí a příslušné oznámení měl tedy udělat bez zbytečného odkladu sám ještě dříve, než členové ODS zúčastnění na této schůzi.

 

Žádám o prověření, zda tímto jednáním nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu dle §368 Neoznámení trestného činu.

 

 

O výsledku šetření si přeji být písemně informován.

 

 

kopie: Petr Nečas

 

V Kolíně 26.9.2010

 

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2013-01-12 17:07


janka174

#21 Nesouhlasím s odsouzením Romana Pekárka

2013-01-13 03:07

Myslím si, že odsoudit člověka bez přímého svědectví, na základě nějaké anonymní nahrávky, to svědčí spíš o tom, že někomu vyloženě překážel na cestě "vzhůru". S dnešní technikou je možné takřka cokoliv a bude hůř. Dnes je to on, zítra ty a nakonec i já. Všichni mají reálnou šanci skončit za katrem.

Nepřihlášený uživatel

#22 Re: Tak nám to pěkně ...

2013-01-15 11:37

#16: Ajlin - Tak nám to pěkně ...

Ještě by mě zajímalo, zda zaměstnanci Decibelu dostali podepsání petice befelem ...

Jana Berková
Kolín II.

#23 Re: Re: Tak nám to pěkně ...

2013-01-16 02:49

#22: - Re: Tak nám to pěkně ...

Mne by zajímalo, proč si to myslíte a proč jste se ani nepodepsal. Asi jste dostal befelem hlášku do svého chorého mozku. Vás nezajímá, jestli to všechno je nebo není pravda, vy jen chcete prudit. Nějaká spravedlnost je vám cizí. Ale jak říkám, dnes je to on a zítra můžete být ve stejné situaci. Každý máme kolem sebe kamarády a přátele a každý máme kolem sebe taky hyeny, tvářící se jako kamarádi.  Jo, jo, teprve v těžké době člověk pozná, kdo je opravdovým přítelem a kdo se jen tak tvářil. Už jsem to kdysi zažila v roce 1968. Nebylo to příjemné, ale velice poučné.

Matějka

#24 Re: Re: Tak nám to pěkně ...

2013-01-16 09:46

#22: - Re: Tak nám to pěkně ... 

 Je to tak, každý zaměstnanec decibelu dostali nabídku za podepsání petice 100 tisíc korun. Celkově to decibel stálo 2 miliardy. Jen chorý a ubohý mozek si může něco takového co Ajlin napsal myslet.

okolo běžící

#25 pro p.Matějku

2013-01-16 11:20

Tak ted jste tomu pane Matějko dal korunu, Ajlin to vytrhne z kontextu a RP dostane od našich soudů dalších pár let navíc. Chudáci zaměstnanci budou mít co vysvětlovat a celý Decibel bude opět spolu ,jen někde jinde. Vídite jak málo stačí.
Takovým Aljinům nemá cenu odpovídat, nestoji za to.