PETICE proti výstavbě obchodního centra a parkoviště na parcele č


Nepřihlášený uživatel

/ #9

2012-11-07 09:41

Dobrý den, nedá mi, abych se i já nepřipojil do této diskuze. Bydlím zde celý život a i mě není lhostejný stav mého města. Musím ale souhloasit s paní Lakomou. Zažil jsem zde různé typy obchodů,také se mi zprvu nelíbila ani výstavba dnešní Jednoty a nakonec jsem tam chodil rád,zejména když tam byl obchod pana Žáčka, kde se dal opravdu udělat nákup pod jednou střechou. A tak to bylo i v jeho nákupním středisku. Přestal jsem s rodinou jezdit na nákupy do Prahy, do těch tolik právě teď opovrhovaných supermarketů a jezdil do Letů. Ano, čtete správně - do Letů. Petice je přeci proti stavbě obchodního centra v Dobřichovicích. Přemýšlel někdo z vás nad tím, že Lety, se svými dnes 1351 obyvateli, nejsou již řadu let součástí Dobřichovic, jako tomu bylo dřív? A navzdory tomu, že je to stále obec a má o dvě třetiny méně obyvatel, má dva markety,myčku aut, značkový autoservis, značkovou prodejnu motorek, prádelnu,tenisovou halu, dvě čerpací stanice a další firmy? My jsme město, máme 3181 obyvatel. Máme poštu, zdravotní zařízení a pár věcí navíc, co Lety nemají, ale konkrétně nákupní možnosti v našem městě? Máme jenom Jednotu, která přežívá díky nájemnému z horního patra, spodního bistra a prodeje masa. Jinak sortiment má chabý a ceny nic moc. No a pak jsou tu stavebniny a jedna,dvě firmy na konci Dobřichovic a ano, také čerpací stanice, ty máme tři. Od pana starosty vím, že by rád, aby Dobřichovice byly takovým jako menším téměř lázeňským městem. No to je přeci prima nápad. Nákupák na okraji obce a z centra udělat klidovou zónu. V nově postavených prostorách pod bytovými domy nemusí být přece krámky jako za starých časů, kdy se nedělal nákup pod jednou střechou, ale stála se fronta v zelenině,pak ve staré sámošce, v mlékárně apod. Tyto prostory lze přece krásně využít na krámky jiného typu a sortimentu a nebo jako prostory třeba s nějakým kulturním vyžitím. A právě nové nákupní centrum by určitě Dobřichovice naopak pozvedlo a ne hyzdilo.Určitě by to bylo velikostí a typem uzpůsobeno do zdejší krajiny a já osobně věřím, že zdravý rozum zvítězí. František P.