Vyhodte Bílka

Mirek

/ #988 Dvojí pohled

2012-11-02 14:16

Považuji se za fotbalového laika, který se rád dívá na kopanou, hlavně kvůli pravidelné dávce emocí. Sleduji vystoupení našich týmů v evropských pohárech a momentálně mi mnohem větší radost dělá Sparta s Plzní než naše reprezentace. Ta (řeči výsledků) co získala v Dánsku ztratila doma s Bulharskem. Myslím si, že hráčský kádr je v týmu asi ten nejzkušenější co je k dispozici. Snad každý hráč (a pokud ne tak 90%) má zkušenosti s evropským fotbalem. (Liga Mistrů, Evropská liga či angažmá v celku např. v 10 nejlepších evropských soutěží). Kde však zkušenosti nejsou to je realizační tým. Jaké měl pan Bílek úspěchy než přišel k reprezentaci? Žádné nebo minimální. Teď jsem si v jeho životopise přečetl, že získal bronz na ME U19 s českou reprezentací, ale mnohem více si pamatuji, jak zbaběle utekl ze Sparty. Netroufám si hodnotit jeho trenérské dovednosti, ale z hlediska zkušeností není pan Bílek vhodný trenér pro reprezentační mužstvo. A teď z druhé strany. Pan Bílek prý bere "jen" 250 000 měsíčně a je jedním z nejhůře placených reprezentačních trenérů v Evropě. Nikdo jiný tu práci za tak "mizerné" peníze asi dělat nechce. Takže já hádám, že stav naší reprezentace vadí snad úplně všem (snad kromě samotného pana Bílka), ale když nejsou peníze...