Vyhodte Bílka

Michal Červinka

/ #909 Co mě dovedlo k podpisu

2012-10-22 21:20

I přesto, že si myslím, že v situaci, ve které se česká reprezentace nachází není největší problém její trenér, hlasuji pro jeho odvolání. A to z několika důvodů z nichž ten největší je naprostá nečinnost v herním systému. Pan Bílek si vystačí de facto s tím co už měli k dispozici jeho předchůdci. Naprosto ignoruje a přechází názory lidí, kteří se na to dívají z jiné stránky. Ví, že problém je v záloze, kde nemáme příliš tvořivého hráče. Ale on jej nehledá, on se raději upíná ke zdravotnímu stavu Tomáše Rosického, a to je bohužel špatně. Nyní se často hovoří o Pavlu Horváthovi, tento názor je mi velmi blízký a už jej sdílím delší dobu. Prostě není Rosický tak zkusme jiné špílmachry. Nemáme je v zahraničí? No tak je zkusme vzít od nás! Takhle by měl Bílek přemýšlet, takto měl přemýšlet i Petr Rada. Neznamená, že všichni hráči, kteří hrají v zahraničí jsou bohové. Podívejme se na Milana Baroše, prostě a jasně býval perfektní, ale dnes už ta jeho jiskra pomalu vyšuměla, možná mu k odchodu z reprezentace pomohl i Bílek svým stylem hry, protože nedostával balony ve vápně, to se potom útočníkovi těžko střílejí góly. Podobná situace je u dřívě perfektního zadáka Davida Rozehnala, také už na to pořádně neměl, ikdyž to bývala stálice v naší obraně. Někteří hračí prostě reprezentují delší dobu, jiní zase krátce. Ale trenér si s tím musí umět poradit a vhodně zareagovat. Od trenéra Bílka se ovšem reakce nedočkáme. Kdyby toho Milan Baroš neměl plné zuby, zřejmě by měl místo na hrotu útoku ještě v důchodu! To že nikdo nechce udělat radikální změnu a vyzkoušet jiné fotbalisty je pro mě důvod číslo 1 k podepsání této petice!