Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.


Nepřihlášený uživatel

/ #5354

2012-03-23 15:26

Pojmenování letiště po spisovateli V.Havlovi podle mě nevadí. Pojmenovávání čehololiv po jakýmkoliv politikovi mě vadí ze zásady a z principu. V.Havel jakkoliv si ho vážím se stal a byl politikem. Pojmenování letiště jde proti tomu co sám představoval a co se nám snažil předat. Letiště Václava Havla je podle mě výsměch jeho odkazu a důkaz že ač se bijeme v prsa jaký jsme demokratický kabrňáci tak v podstatě v nás stále dřímá totalitní myšlení. Pokud přejmenujeme letiště po současně oblíbeném politikovi, jsme na nejleší cestě ho jednou někdy přejmenovávat znovu. Po jiném, v tu chvíli jistojistě také oblíbeném politikovi. Možná to bude Letiště Josifa Visarionoviče Hitlera, možná Adolfa Brežněva, třeba to bude letiště Mao Ce Lenina či Klementa Caliguli Habsburského. Nerozumím tomuhle věčnýmu temnýmu středověku v hlavách lidí dvacátýho století. Dnes tedy pojmenujme letiště po oblíbeném politikovi a doufejme že zítra vyfasujeme okovy na nohy které nám nesedřou kůži s kotníků příliš do krve...