NESOUHLASÍME S VRÁCENÍM MAJETKU CÍRKVÍM!!


Nepřihlášený uživatel

/ #265

2012-02-05 13:33

Myslím, že k této věci již bylo řečeno hodně, ale přeci jenom si neodpustím několik vět: nebudu polemizovat o existenci boha, kterého mohu nazývat hned několika jmény, protože to sem myslím nepatří, důvod proč jsem podepsal tuto petici je ten, že zásadně nesouhlasím s vydáním něčeho, co není jasně definováno a doloženo. Církevní lesy vody a stráně jim podle některých názorů nepatří, pokud je tedy chtějí, ať vlastnictví doloží. Obyčejný restituent musel prokazovat vlastnictví až do několikátého kolena a v mnoha případech mu stát nevrátil nic. Proto se ptám, jak je možné, že je někdo tímto způsobem zvýhodněn? Věřících je v této zemi jako šafránu a pokud by si měli platit cirkevní daně jako v Německu, bylo by jich ještě méně. Jejich průměrný věk je již důchodový, noví věřící přibývají málo, ale pokud bude mít katolická církev takovou ekonomickou moc jaká se ji rýsuje, dočkáme se toho, že budeme muset povinně chodit do kostela a znovu jako ve středověku odvádět daně zvané desátky. Tento stát nemá na fungující policii, hasiče a mnoho dalších důležitých věcí, ale financuje válku v Afgánistánu, kupujeme nejdražší zbraně na světě, stavíme nejdražší dálnice, ale bude cpát spousty peněz do pochybných programů, které si zaplatíme, protože unie je platit nechce z důvodu neprůhlednosti a podezření na korupci a ještě dáme spousty miliard na církevní restituce a další kalouskoviny. Kdy už se konečně najde někdo, kdo řekne: uhasí vám předražená dálnice dům, kteý vám zrovna hoří? Nebo přiběhne vám pomoci farář až vám bude někdo ubližovat? Jak se tek dívám na naši politickou scénu, tak mě napadá stará, ale stále aktuálnější písnička od Karla Kryla: Veličenstvo kat - vrah o morálce káže.............
Tak a teď se do mně můžete pustit.