Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.


Nepřihlášený uživatel

/ #2651

2012-01-04 18:18

Nikdy jsem nebyla v komunistické straně,ale moji rodiče ano.Vedli jsme spolu různé diskuze.Rodiče byli poctiví lidé.Byla jsem v pionýru a dodnes si pamatuji slib,který jsme skládali při táborovém ohni.Vždycky jsem se ho snažila dodržet,protože to byly ideály,které jsem ctila.Uvádím jeho znění:"Já,mladý pionýr,lidovové demokratické republiky československé slibuji před svými druhy,že se budu učit a jednat tak,abych byl platným občanem své milované vlasti".Jednoduché a srozumitelné a na svůj rudý šátek jsem byla i pyšná,protože se k němu vázal příběh o zastřeleném chlapci,který bojoval za svobodu a mělo to symbolizovat jeho krev.Tak mi to utkvělo v paměti.Jako dospívající jsem byla přesvědčená,že je to čest být v KSČ,protože jsem si myslela,že všichni jsou také poctiví,jako ti které jsem znala.Nebyli,proto jsem tam nikdy nechtěla,ani do strany jiné.Otec,byť komunista,člen milice,sám prohašoval,že politika je svinstvo.Také vyprávěl,jacíbohatí lidé jsou ve vsi..Když bylo po válce,vrhali se na zajatce a lynčovali je.Představila jsem si,jaké by to bylo,kdyby naši kluci museli do války.Bída,co?Mezi komunisty bylo určitě plno dobrých i špatných lidí.Nadělali plno chyb,ale to se vůbec nedá srovnat s tím,co je teď.Nejsou peníze na nic užitečného a plýtvá se na nesmyslné věci.Zdá se že pomalu u soudu odsoudí člověka za to,že se brání zloději.Práce není,pro mladé se moc nic nedělá.Do důchodu ani snad nedožijou.A s návrhem na prezidenta to snad není myšleno vážně??