Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie


Nepřihlášený uživatel

/ #13812

2017-05-24 09:12

Měl jsem sen...

  že  vyhrál jsem v loterii balík.  Pak octl jsem se na audienci u Svatého otce.

"Otče, což nevidíš, jak otepi smolné   do hranic kolem nás vrší, olejem černým prolévajíce obžerně? Proč žádáš, abychom jim pomáhali? "

      I zachmuřil se Svatý otec.  "Nevyzpytatelné jsou cesty Páně.  Shoří doupě jen bezvěreckých zmijí kacířských. Žádná škoda. Ty nestrachuj se. Náš Pán věrné své přebere." 

"Ale mně se to takhle líbí. A nebudu sám nejspíš.  Hlas lidu je hlas Boží,  náměstku Petrův."

      Rybář lidí nastavil prsten svůj k políbení.  Na znamení, že audience je u konce.  

Tu obrovskou sílu pocítil jsem, a plivl naň.  Stráž švýcarská v pláštích neviditelnosti zčernavších dočista   halapartny uchopila  rukama oběma pevně.

I udeřil jsem dlaní plochou, a místo nich jen zubaté díry černé kouřící  ve zdech tlustých zjevily se, jak průhledy do pekel nejhlubších.  

    Vyjda z hradu andělského, pachuť síry vyplivnuv, až dláždění odlétlo, duši svou  volal jsem k pořádku.

   Tohle není už začátek konce permanentní občanské války.  Je to jen konec začátku. 

    Usilovně vyznat chtěje se v chaosu běsném,  probudil jsem se.

    Nic z toho mebylo pravda.

   Ven vyšel jsem. Osušit na větru čerstvém pot děsící studený můr nočních.  

   Vánek hravý lístek papíru  do houští zahnal.

    Byl to platný los.

    Jak správně tušíte, ten los vyhrál.