Petice proti stavbě obřího ruského kola v Praze


Nepřihlášený uživatel

/ #53

2016-08-27 10:49

Drchlík usedl na hráz  vedle znechuceného Cimrmana. Pak našel plochý kamínek a zkusil s ním udělat nějaké žabky. "Vždycky rotuje. Vždycky zatáčí stejným směrem," konstatoval, pozorně se zahleděv. Pak změnil téma.

      "Tedy já mám pocit, že nejsnadněji se uskuteční různé drobnosti. A přiznejme si,  finanční efekt ... tedy finanční efekt  závisí spíš na uplatnění v praxi, že."

     Cimrman zpozorněl. "Dejte mi nějaký konkrétní příklad,  ať do věci líp vidím."

"Nepůjdu daleko. Dívaj. před náma je vrba. Co viděj? " 

" Shnilý ježatý špalek s chumáčem větví vzhůru. Nepoužívanou košíkářskou vrbu. Potřebuje řez. Na pařez. Proč?"

"Hm. Ano. Ale kvůli tomuhle pilu do ruky nikdo nevezme. I když je to dříví na zimu."

"Vlastně proč ne. Podívám se na to. Ozvu se."

---

"Táto!"  Drchlíková velmi nezvykle šeptala. Měla doširoka otevřené oči. Pleskla Drchlíka přes ruku: "Slyšíš? Teď. A zase.  Šplouch ŠPLOUCH, zzzzzzzzzzzzzzt. Šplouch ŠPLOUCH, zzzzzzzzzzzzzzt." V tom se nedá spát. Ty to neslyšíš?

"C...o cco... Prosímtě spi. Je nov, to ani pytláci nechodějí. Drchlík se zimomřivě zachoulil do duchny.

"Co je to?"

"Šplouchání jsou vlny. Zzzzzzzzt  je, když masařka narazí na okno." Drchlík se ani nesnažil skrývat malátnost.

"To nebyla masařka. to bylo něco těžšího."

"Tak to byl netopejr. Potmě vrazil do stromu.   Já teď spím, Mařenko. Nechoď za mnou do snu."

"Jako kdyby někdo něco řezal pilou.... Tatínku, já se bojím...."

"Tak je to jasný. Hastrmani šukají rusalky. Pojď blíž, ať nemusím až k tobě."

---

Áááááá ....    uiuiuííííí   ....     K Ř A C H!

"I ty nešiko. Je po hřišťátku.  Teď ji musíš hezky opravit."

"Už zase mi lezeš do snu. Naše postýlka se ani nehne. Má nožičku z dubového pařezu.  Nesnaž se mi namluvit, že vrže."

"Opravdu... už je ticho. Třeba to byl červotoč v seníku. A máme místo seníku kompost."

"Ráno je moudřejší večera, Mařenko. Jestli tam venku potmě padají stromy, bude lepší se jim neplést do cesty. Pojď sem. Už nespím."

"Ráno je pozdě.... už je to uděláno... už je to hotovo...  pozdě Bycha honit...." 

(Video není, a nebude. Netřeba litovat. Od začátku až do konce je úplně černé. Na infra jakbysmet.)