Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie


Nepřihlášený uživatel

/ #7494 Re: TURECKO POŽADUJE 20 MILIONU EURO

2016-03-08 19:59

#7484: - TURECKO POŽADUJE 20 MILIONU EURO 

 Tenhle islamistický zmrd Erdogan, který pošlapává sekulární odkaz Mustafy Kemala Ataturka, mě krajně znepokojuje. Sice vládne pevnou ruku, což tamnímu lidu jen prospěje, ale snaží se relativně fungující demokratický stát přeměnit v islámskou republiku. Ať je to povinná výuka islámu na školách či implementace islámských zákonů do legislativy. Bohužel se mu podařilo vystrčit armádu z její dlouhotrvající role obránce sekulární tradice ve společnosti. Pak se můžeme jen modlit (k čemu chceme), aby se těch 75 milionů Turků nestalo součástí EU. Mně je jedno, na čí straně je, jestli východu nebo západu, jestli je pravičák nebo levičák, mně vadí jeho islamistické postoje, jak se snaží podrýt sekulární principy společnosti, tím že zavedl povinnou náboženskou výchovu ve školách, jen upevnil pozici islámu pro další generace. Tohle pro mě není partner hodný vážného politického dialogu s Evropou. Být taková vláda kdekoliv v EU, ihned ji zruší jako klerofašistickou diktaturu a tady s ním koketují se vstupem. Takový stále omílaný Lukašenko v Bělorusku je oproti němu břídil, co se hrozby pro Evropu týče.