OTŘESNÝ PŘÍPAD ŠIKANY - SPŠ TŘEBEŠÍN, PRAHA 10

Mike

/ #219 Re: Učitelé

2016-02-25 06:57

#218: Karels - Učitelé 

Příšerný, příšerný. Právě proto mi ještě hodně chybí exemplární potrestání agresorů třebešínského případu. Když jsem poslouchal vyjádření pana Dolínka, tak je určitě správně, že nechce ze záležitosti dělat precedens a každý další případ bude posuzovat samostatně (přal bych si, aby nemusel) - ale to je myslím možné spíš ve vztahu k vedení škol. Žáci všude v téhle zemi ten morální precedens evidentně potřebují. A tohle bylo dost silný kafe, než aby to prošlo pouhým podmínečným vyloučením. Mám určitě maximální pochopení pro jeho snahu s agresory pracovat a zařadit je do normální společnosti, ale kdyby to byly děti. Tihle kluci dávno ví, co dělají, jsou jim jasné důsledky, dopředu věděli, jaký trest by v normální společnosti následoval. Koneckonců jestli ne všichni, tak někteří jsou zletilí (pořád mi něco říká, že všichni). Takže by se jim ta normální společnost měla ukázat, v tomhle doufám dočasný ředitel ještě zapracuje. A co se týká té společnosti, tak vážně moc doufám, že veřejná diskuze nad problémem šikany zase rychle neutichne. Oni ti politici a pracovníci ministerstva a obecních úřadů taky potřebujou hlas lidu, to se pak hned na preventivních programech pracuje jinak.