Vyjádření podpory premiérovi České republiky

incognit

/ #202

2016-02-11 20:00

Nejsem voličem současného pana premiéra- mám jiné názory na ekonomiku a strukturu daní, jiné představy o roli státu v mnoha oblastech, jiný postoj k řešení sociálních otázek… tyto mé postoje by mne za normálních okolností nevedly k jeho podpoře, či k volbě jeho strany, ale za současné situace, kdy ze špatně zasypaných hrobů povstala staro-nová, nesmírně nebezpečná strašidla zastydlého nacionalizmu, pubertální agresivity, žoviální bagatelizace pravdy, absurdního panslavizmu a prvoplánového pseudovlastenectví, volající po radikálních řešeních a přímo vyzývající k násilí, stojí nade všemi politicko-ekonomickými pozicemi běžného voliče akutní potřeba podpořit to co mi umožní zůstat voličem – tedy člověkem s možností volby a dokonce i člověkem jako takovým. Nad mým politickým názorem vždy bude stát můj názor lidský, nad mým ekonomickým postojem vždy bude stát můj postoj morální, a nad mou podporou jakékoli politické strany, vždy bude stát mé souznění s kulturou, kterou chci budovat a k níž chci náležet. Proto, byť stojíc na jiných politických pozicích, cítím svou povinnost podpořit toho, kdo z mého pohledu hájí lidskost, morálnost a Evropskou kulturu.