Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie


Nepřihlášený uživatel

/ #5873 Re: Re: Re: Re: Re: Tak zase jednostranně citovali na NOVĚ

2015-11-20 21:37

#5871: Realista - Re: Re: Re: Re: Tak zase jednostranně citovali na NOVĚ 

 100% souhlas. Zive pamatuji hlavne Letnou, byla desna zima, delali jsme vlny, jak jsme poskakovali. Mluvil tam krome rady dalsich Havel, Klaus, Zeman - jako prognostik. Je to jako vcera - tehdy jsem citila podstatne vic bezpeci, duvery, nadeje. Dnes citim spravedlivy hnev vuci nasim vladcum a hruzu z veci pristich. A srdce mi trha predstava, ze prave moje generace zaprodala tuto zemi. Co rekne muslimovi z Blizkeho Vychodu, Afriky, Asie narodni obrozeni? Bozena Nemcova, Karel Havlicek Borovsky, Frantisek Celakovsky, Josef Kajetan Tyl, Alois Jirasek, Jaroslav Vrchlicky. Oba bratri Capkovi, Jaroslav Hasek, Voskovec a Werich, Semafor. Josef Lada. Jiri Trnka. Adolf Born. Kulturni bohatstvi sdilene generacemi. Odboj vuci Rakousku-Uhersku, nacismu, komunismu. Sekularni spolecnost tolerantni vuci tem migrantum, kteri byli ochotni se integrovat - Ukrajinci, Vietnamci, Cinani, rada Slovaku, Polaku, jiznich Slovanu. 

Urcite doplnite dalsi hodnoty. Ja se tech svych vzdat nemuzu. Prece nas zase nekdo nebude dusit, nutit nas lhat, bat se o praci, nyni dokonce i o zivot.

Pojdme vic demonstrovat za predcasne volby - dokud je jeste trochu cas.