Založení strany

Kaczka

/ #36

2011-09-14 11:52

Pane Žižlavský, založit novou stranu nestačí. Malých neúspěšných stran je u nás mnoho. Takhle bití na poplach nevypadá. Plánujete nějaké akce? Lidi je třeba probudit z letargie, volební účast je tristní, všichni se domnívají, že ať zvolí kohokoli, vždy se to zvrtne. Přesto ještě věří na pojmy "levice" a "pravice". Cítí se být jen diváky toho tyjátru ve vládě. Chybí zákon o referendu. Zákon o stávce není, pouze je zmínka o pravidlech stávkování v rámci zákona o kolektivním vyjednávání. Vláda zastrašuje i těch pár lidí, kteří jsou schopni něco dělat, demonstrace se tají nebo nepovolují, popřípadě je provázejí policejní manévry. A občané se dávají dohromady jen z podružných důvodů, viz Šluknovsko. BTW - tamější demonstrace to mají s povoleními jak?
Takže - je hezké, že děláte aspoň něco, ale jen z bezpečí židle u kompu. Burcování vypadá jinak. Máte možnosti, máte webový prostor, čas na něj upozorňovat. Můžete kolem sebe shromáždit lidi, kteří by byli schopni i přiložit ruku k dílu (já jsem jedním z nich). Ale vy jen teoretizujete. Na to, že byste mohl být mým otcem, mi váš počin přijde dost naivní, nezlobte se. Zakládání stran nestačí. To už tu bylo. Nehledě k nejasnému programu - co členství ČR v NATO a EU? Co hospodářství země jako takové? Cílem vlády by mělo být postarat se o základní potřeby jejích občanů - jinak bychom žádnou vládu nepotřebovali a můžeme rovnou vyhlásit anarchii. Jak si to představujete vy? Protože to je hlavně o zodpovědnosti. Jak byste se s takovouvo byl schopen eventuelně vyrovnat? Představy typu "ono se to nějak vyvrbí" jsou velmi nebezpečné.