Proti stávce odborářů

josh

/ #10 Stávka

2011-06-13 17:37

Když tady čtu ty negativní komentáře, mám dojem, že se jedná o lidi středního věku, kterým můžou být tyto reformy vcelku jedno, protože tyto se týkají převážně lidí narozených po roce 2000 (důchodová reforma) a jiné se týká mnohem více lidí, než jen těchto "vyvolených" kteří o sobě dávají vědět. Osobně nevidím ke stávce důvod. Je to pouze nátlaková akce, kterou odboráři dělají jen proto, aby nepřišli o svoje výhody, které v práci mají, ale to, že je spousta jiných nemá je nezajímá. A dále pak se stačí podívat, jak tomu bylo v posledních letech, kdy normální člověk musí vyžít s tím co má, zatímco odboráři chtějí pořád něco navíc a když to nemají, tak přeci nebudou pracovat. Trochu mě připomínají p. Paroubka, který když prohrál volby řekl, že země se kvůli volbě občanů vrací do roku 1948, kdy se k moci dostali komunisté jen proto, že právě sociální demokracie rozpustila vládu v době, kdy většina poslanců byla mimo republiku.

Co se týká stávek, má se náš stát ještě co učit. Stačí se podívat do Velké Británie, kde to odboráři zkoušeli za doby, kdy byla premiérkou Margaret Thatcherová. Když začali stávkovat v uhelných dolech, nakoupili levné uhlí z Polska, aby ukázali, že je nepotřebují. Ušlé zisky zaplatili odboráři ze svého a nakonec si to rozmysleli, protože viděli, že nic nedostanou. Další nátlaková akce byla od dispečerů letového provozu. Tito oznámili generální stávku, která měla zastavit veškerý letecký provoz v Británii. Vláda povolala armádu a těm, kteří se rozhodli nepracovat vzkázala, že další den už do práce nemusí. Obě akce dopadli pro odboráře tak, že si nic nevyřvali a nakonec byli rádi za to co mají, neboť i tak mají více, než většina "normálních" obyvatel.

Nakonec jedna otázka: Je spravedlivé, aby zaměstnanec DP či ČD měl cestování zadarmo, včetně jeho rodinných příslušníků, když každý jiný za to platí nemalé peníze???