Petice proti změně zimního času na letní


Nepřihlášený uživatel

/ #227

2013-08-08 11:52

Čas je daný vždy a pouze jen sluncem, jakákoliv jeho uměle vytvořená změna je nesmysl. Poledne může být pouze jen v polovině mezi východem a západem slunce, to samé platí i o půlnoci a ne, jak se nám to snaží sdělovací prostředky namlouvat. Tak to je, co je naše planeta součástí sluneční soustavy. Všichni tvorové na zemi se tímto řídí, pouze lidé si myslí, že můžou stále něco ovládat a měnit si podle sebe. Bohužel na tuto sobeckost některých lidí doplácí i ti, kteří chtějí být přirozenou součástí časového, světelného režimu po celý rok! A ne tento režim dvakrát do roka nesmyslně narušovat nejen sobě, ale i všem ostatním tvorům, kteří s námi žijí. Dobře vím, o čem mluvím. Sám se s hrůzou děsím každý rok chvíle, když se blíží konec března a nemůžu se dočkat konce října. Prakticky žiju každý rok 7 měsíců v depresi. Protože jsem řadu let pracoval jako chovatel zvířat a i doma chovám zvířata, tak dobře vím, jak těžko tyto změny snáší. I když těm doma chovaným se to snažím usnadnit, že se jim snažím dodržovat stálý světelný režim. Co však nadělám, když musím od konce března chodit o hodinu dřív do práce. Zvířata si však nemohou stěžovat psaním petic. Mimochodem, já jsem si nikdy od doby, kdy byl letní čas zaveden (myslím 1979 r.), hodinky nepřetočil! Na památku pekaře Pecky, Zbyněk Jedlička.