Poslanci a senátoři, zastavte Miloše Zemana
Poslanci a senátoři, zastavte Miloše Zemana / Oznámení / 1. Napište poslancům; 2. Pozvání ke sledování newsletteru; 3. Statistiky Výzvy / Komentáře
|
Nepřihlášený uživatel |
#12019-09-12 13:18Dobrý den,
o ústavní žalobě se bude jednat v poslanecké sněmovně, ale adresa pro hromadné zaslání výzvy poslancům je do senátu. Není to chyba?
Zdraví Vladimír Kosík |
|
| |
|
Vladimír |
#2 Moje verze dopisu poslancům2019-09-12 14:17Vážená paní poslankyně, 24. července schválil Senát návrh ústavní žaloby na prezidenta republiky Miloše Zemana. Tato skutečnost představuje závažné ohrožení vnímání České republiky jako právního státu, protože prezident by měl být tím prvním, kdo hájí naši Ústavu. Ještě závažnější na celé situaci je skutečnost, že tento návrh schválil Senát přesvědčivou většinou a nikoliv jen o několik málo hlasů. I bývalí soudci Ústavního soudu jako Eliška Wagnerová, Vlasta Formánková nebo Stanislav Balík se vyjádřili, že podle jejich názoru Miloš Zeman porušuje naši Ústavu. Bývalý ústavní soudce Miloslav Výborný na otázku, zda Miloš Zeman porušuje naši Ústavu, dokonce odpověděl: Dnešní situace tak představuje závažné ohrožení důvěry občanů ve vůli ústavních činitelů chránit nejvyšší zákon naší republiky, Ústavu. Pokud nechceme, aby již na vždy ulpěl na našem prezidentovi a na poslancích dolní komory Parlamentu ČR stín pochybností o jejich vůli hájit Ústavu naší země, je třeba, aby Ústavní soud buď očistil Miloše Zemana od všech obvinění, ke kterým se kromě senátorů přidali i bývalí ústavní soudci, nebo aby svým rozhodnutím vyložil Ústavní soud ta znění Ústavy, o kterých se vedou spory, a tím stanovil přesněji pravomoci a povinnosti prezidenta naší země, aby tak ukončil pochybnosti o tom, jestli nejvyšší ústavní činitel naší země porušuje Ústavu. Za dva týdny, 26. září, bude Poslanecká sněmovna hlasovat o zmíněném senátním návrhu. Nedomnívám se, že v civilizované zemi je dlouhodobě možné, aby senátoři a bývalí soudci Ústavního soudu obviňovali prezidenta země z porušování Ústavy. Doufám proto, že svým hlasem umožníte Ústavnímu soudu ukončit současné pochybnosti senátorů a bývalých soudců Ústavního soudu o neústavním chování našeho prezidenta Miloše Zemana, ať už je váš názor na otázku, zda prezident Miloš Zeman porušuje naši Ústavu, jakýkoliv. S pozdravem, |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#32019-09-12 16:00Dobry den, bohužel byl prezident zvolen "z vůle lidu", zamysleme se tedy nad urovní, vzdělaností a nad politickým přehledem občanů České republiky, nad jejich schopností podívat se přes okraj svého "plného" talíře.
Současný děj v naší zemi jsou plody 40letého socialistického školství.
Tak ještě 3 roky. Ať přežijeme ve zdraví.
S pozdravem
Mgr. H.S.Machová |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#42019-09-13 17:15Nemám mnoho času na dlouhý komentář. V krátkosti proto prosím poslance, zastavte už tu ostudu, kterou celému našemu národu dělá člověk ve funkci prezidenta, avšak s chováním arogantního, ješitného a samoliběho burana. Nejen jeho chování, ale i stále sílící tlak, zatáhnout nás zpět k východu, je velice nebezpečný. Myslete na to, co připravíme našim dětem a jejich dětem.
Jan Krása, Jablonec nad Nisou. |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#52019-09-15 20:05je třeba staříka odstavit.je to naše ostuda. |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#62019-09-16 07:53Potřebuji jména a adresy poslanců, na které jim pošlu osobní dopis. Kde takový seznam seženu? Stačí mi maily nebo adresy poslanců za ANO, KSČM a SPD. Děkuji za radu. T.Procházka
|
|
| |
|
Chcete něco změnit?
Bude-li člověk mlčet, nic se nezmění. Autor této petice se rozhodl něco změnit a jednat. Uděláte to samé? Zahajte sociální hnutí vytvořením petice.
Vytvořte vlastní peticiDalší petice, které by vás mohly zajímat
Otevřený dopis občanů České republiky pořadatelům a účastníkům sudetoněmeckých dnů v Brně
7558 Vytvořeno: 2026-04-29
UŽ NIKDY SMRT NEVINNÉHO DÍTĚTE ! Výzva poslancům a senátorům: Změňte urychleně zákon, aby se tragédie malé Viktorky už nemohla opakovat!
841 Vytvořeno: 2026-04-29
Petice proti trávení české krajiny
6611 Vytvořeno: 2026-04-18
Navýšení rodičovského příspěvku na 400.000kc od 1.1.2027
704 Vytvořeno: 2026-04-28
Petice za otevření Falko arény - volnočasového centra pro děti
184 Vytvořeno: 2026-04-29
Petice proti záměru otevření kamenolomu u obce Benešovice
193 Vytvořeno: 2026-04-28
Petice proti konání sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu
12310 Vytvořeno: 2025-11-25
ŽÁDÁME VYŠŠÍ TRESTY ZA TÝRÁNÍ ZVÍŘAT
145991 Vytvořeno: 2025-02-11
Společně za ohleduplnou větrnou energetiku
4355 Vytvořeno: 2026-03-17
Odvolání prezidenta České republiky Petra Pavla
1819 Vytvořeno: 2026-03-15
Petice za umožnění vjezdu jednostopých motorových vozidel (motocyklů) na Dvorecký most
683 Vytvořeno: 2026-04-20
PETICE ZA KONÁNÍ KONCERTU Kanye West V PRAZE
453 Vytvořeno: 2026-04-24
PETICE ZA ZACHOVÁNÍ ZAHRANIČNÍHO VYSÍLÁNÍ ČESKÉHO ROZHLASU
90 Vytvořeno: 2026-04-28
Vyjádření veřejnosti a odpor proti záměru STC2879: „Logistické centrum FCC Sluštice“
303 Vytvořeno: 2026-04-24
Petice za zrušení jednotných přijímacích zkoušek (CERMAT) v jejich současné podobě
2708 Vytvořeno: 2026-04-15
Petice za spravedlivé potrestání dvou mladíků z Litoměřicka, kteří dali kočku 😿 do sušičky, zapnuli ji a umírání zvířete natočili.
1312 Vytvořeno: 2026-04-24
Petice za spravedlnost a jmenování ředitelky ZŠ a MŠ Bílovice
52 Vytvořeno: 2026-04-29
Za zachování lesa na Sahaře, a současně i proti další výstavbě zejména rodinných domů na pozemku č. parc. 503/1 v k.ú. Čejetice u Mladé Boleslavi
122 Vytvořeno: 2026-04-23
PETICE PROTI KONÁNÍ SJEZDU SUDETONĚMECKÉHO LANDSMANŠAFTU 22 - 25. 5. 2026 V BRNĚ
486 Vytvořeno: 2026-02-04
Za prošetření rozhodnutí soudkyně Dany Kordíkové v případu týrání zvířete
63 Vytvořeno: 2026-04-26