Petice pro zrušení povinného používání sKaret
Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice pro zrušení povinného používání sKaret
|
Nepřihlášený uživatel |
#12012-11-02 14:13Na hovadiny peníze jsou!!!!! |
|
| |
|
Jana |
#22012-11-02 15:15nechala bych to pana Drábka zaplatit všechno ze své kapsy a né té naší, když přichází s tak "inteligentním" nápadem jako je skarta, by mě zajímalo odkud vycucal "fakt", že tuho pitomou kartu nechce jen 6 lidí...... |
|
| |
|
LenaMagdalena |
#32012-11-03 11:24Vadí mi úplná nesmyslnost této věci je to jen další vyhazování peněz které stát nemá .... |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#42012-11-03 12:26DEFENESTRACI!!! |
|
| |
|
Sidony |
#5 Poplatky2012-11-03 14:05Na kontaktní lince MPSV mi paní řekla, že požádat o převod na svůj účet mohu, ale že Česká spořitelna si vyhrazuje 4 dny na jejich převdení. Což se mi zdá nehorázné, když zákon říká, že převod do jiné banky se má uskutečnit do max 24 hodin! |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#62012-11-03 14:15nevím kam to tady tím to spusobem míří to ty lidi chtěj uplně zničit |
|
| |
|
bulík |
#72012-11-04 11:36Kromě důvodů uvedených v petici, mne k podpisu vede přesvědčení, že celá tato akce má sloužit jen k obohacení pana ministra a jemu blízkých osob. |
|
| |
|
Jájoš |
#8 82012-11-04 22:28Myslim že je vrchol když nám nacpou nesmyslně karty nikdo se nezeptal na názor a ještě mají tu drzost dát účet do spořky kde máte 1 vyběr a 1 převod zdarma a jinak pěkně cvakáte mam účet zdarma u nejmenované banky a nehodlam živit spořitelnu!!!!Je to teda síla pořád stát heká jak nejsou peníze jak se musí zvednout to a ono zaplatíme si u zubaře i vyplach huby vodou ,ale na takové zbytečnosti kničemu peníze jsou .To si zase nahrabe nekdo do kapes a bezva šolích pro spořitelnu to je panečku zase ukázka těch našich machrů v politice no hnus :-( |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#92012-11-05 16:37I já jsem vystála dvouhodinovou frontu na převzetí a v davu asi padesáti lidí se nenašel jediný, který by se chystal skartu využívat a tak jsme vlastně jen vystáli frontu nutnou k převodnímu příkazu. Je to celé nehorázná fraška. |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#102012-11-05 20:12je to hovadina, většina z nás má svůj účet u banky která mu vyhovuje, nevím proč bych měl mít nějakej účet u spořitelny, která v mé dědině zrušila pobočku /3500 obyvatel/ a že by její bankomaty byly nějak extra rozšířené, pochybuju ..... |
|
| |
|
mona |
#112012-11-05 21:00Rozumně a pravdivě napsaná petice, každý člověk má právo svobodné volby, je nepřijatelné, aby kdokoliv, ani vláda někomu přikazovala jak nakládat s penězi, na které má nárok. |
|
| |
|
Fandat |
#12 Re:2012-11-08 19:06Toto je bohužel vytahování peněz z našich kapes a k tomu ne do státní kasy, ale pro soukromou banku s Rakouským vlastníkem. |
|
| |
|
Joe Hallenbeck |
#13 A co na to antimonopolní úřad?2012-11-09 02:07Není to tak náhodou diskriminace ostatních bankovních domů? Stát mi nemá co diktovat, do jakého bankovního domu si uložím peníze. A už vůbec mi nemá co diktovat, abych si jej ukládal někam, kde nejsou schopni peníze převést na jiný účet v zákoně daném termínu, a kde požadují nesmyslné poplatky, které akorát ukazují neschopnost bankéřů dané banky dobře investovat! |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#142012-11-10 08:43Je to blbost. Proč jednoduše když to jde složitě. |
|
| |
|
brunhilda |
#152012-11-10 19:12 |
|
| |
|
brunhilda |
#16 Předmět2012-11-10 19:20Nedejte se, braňte se. Máme právo dle zákona si vybrat způsob výplaty dávek!!! |
|
| |
|
H-anicka |
#172012-11-11 21:10 i presto si rikam jeslti tohle ma smysl - petice. nechapejte me spatne. i ja tuto petici podepsala. ale ... ty penize uz na Skartu byly vynalozeny. kdyz ji ted zrusi na zaklade petice (o cemz pochybuji protoze si vzdycky prosadi papalasi to co chteji oni - viz zvyseni jejich platu a zvyseni DPH) tak ty penize propadnou a stejne to zaplatime my. jsou to vodni mlyny. i presto nechapu ze stejne jako v jinem state nevezmeme zapalne bomby a ....... |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#182012-11-12 19:29Nechápu jak je možné, že stát rozhoduje o tom u které soukromé banky si budu zakládat účet a že si ho vůbec musím založit. Dle podmínek ČS se může stát , že zanedlouho vedení účtů bude zpoplatněno, sdělení mých soukromých údajů bance se mi také nelíbí a další slovíčkaření v podmínkách ČS jako slovíčka zejména, mi nesedí, mohou si vlastně dělat s údaji co chtějí. Pak nechápu proč bych si měla zakládat další účet ,když už jeden mám a převod peněz z UP příkazem na ČNB, dále převod na ČS a následně teprve na soukromé účty mi příjde jako totální blbost, co jen zdržuje převod peněz například pro rodiny s dětmi, nebo ZTP a smysl toho pro co byly skarty vymyšlené mi tedy absolutně uniká. Svůj účel neplní, náklady na tisk letáků, brožur, reklam, pokynů pro Skarty,zasílání dopisů s PIN a o převzetí , obtěžování lidí , musí dojet převzít kartu, vyplnit doklady, a vystát kolikrát fronty s malými dětmi třeba 3 hodiny, pak i školení na UP o Skartě, přetížení pracovníků na UP a nakonec i ony si myslí , že vydání Skaret je jeden velký tunel, jen musí být zticha, neříkat to nahlas, přece jen práce by se jim špatně hledala.A nakonec odhlasování , že přes Skartu pujdou podpory v nezaměstannosti, kdy se jedná o období od jednoho do 5 měsíců, zase papírování, založení účtu, poskytnutí údajů, je jeden velký bordel a opravdu vyhazování peněz. |
|
| |
|
hořkost |
#192012-11-13 08:34s-karty,znásilňování občanů, ISVS.CZ - eGovernment, nedomyšlené,diletantsví za neskutečné peníze, aplikace ze "zákona" které budou stát ještě mnoho financí, v současné finanční situaci by mělo být tresté, další v současném stavu země nepochopitelná priorita státu !! |
|
| |
|
iris |
#202012-11-14 10:14jsem zavyslá na přídavkách dodnešního dne nemám vyplacené přídavky které potřebují pro děti,at jdou do hajzlu šmejdi zasraný |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#212012-11-14 12:53požaduji zrušení s-karet pro postižení občany |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#222012-11-20 15:54Situace, pro kterou tato petice vznikla, zcela jasně ukazuje, jaké rukojmí jsou občané tohoto státu v rukách úředníků, poslanců, ministrů a vlády. Již za vlády Karla IV. se vědělo, že jakékoliv nešvary lze omezit pouze odstrašujícími veřejnými tresty a že pouze strach z trestu naučí lidi jednat slušně a odpovědně.Až si to občané uvědomí (a oni k tomu budou okolnostmi dotlačeni), pak doufám zopakují rok 1989, ale už ne tak sametově. |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#23 Zase nějaká malá domů?2012-11-21 19:11Dnes na Radiožurnálu poskytl rozhovor generální ředitel ČS pan Kysilka. Přestože jsem ho nezachytila celý, je patrné, že pan generální nemá přehled o osobách, které by měly využívat skartu. Většinou nemají vlastní účet,nemohou ovládat bankomat, ...Dokonce se rýsuje možnost jiné formy, ale to musí ČS dohodnout s dodavatelem, který se přihlásí. To by údajně šlo doručit hotovost na udanou adresu nebo poštovní poukázku, službu by platil příjemce dávek. Výhledově chtějí i na skarty převést důchody. Jednoznačně to bude pro ČS jako soukromou firmu byznys ať to dopadne jakkoliv, člověk bude opět více monitorován a ovládán. Povídačky o bezplatnosti, vždyť se jedná o jeden výběr a jeden trvalý příkaz. Údajný zisk dle pana Kysilky bude mít ČS od obchodníků, u kterých uživatelé skaret budou nakupovat. Nevím za co budou nakupovat takoví lidé, kteří musí mít peníze v hotovosti, jinak nemají představu o tom kolik ještě mohou utratit? Celé vládní předtavitelstvo a ministertva jsou banda lhářů, sami jsou v nějakém byznysu zapojeni, berou nehorázné peníze a ve finále ujdou trestu. Je to na nás občanech, abychom razantně projevili nesouhlas s jejich konáním. |
|
| |
Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)
2012-11-25 09:21- Date of removal: 2012-11-25
- Důvod odstranění:
|
Marcel |
#252012-11-27 17:15požaduji zrušení S karet.Kdo mohl vymyslet tento nedomyšlený paskvil?? 1.u nás není pobočka ČSp,nejbližší pobočka je 15km daleko. 2.jsem invalidní a nemám auto Přece si nebudu platit někomu za výběr takové almužny co dostávám,to nemyslíte vážně!!!Vždyť se toho dá snadno zneužít!!! |
|
| |
|
Chcete něco změnit?
Bude-li člověk mlčet, nic se nezmění.
Autor této petice se rozhodl něco změnit a jednat. Uděláte to samé?
Další petice, které by vás mohly zajímat
‼️VELEZRADA PREZIDENTA‼️VÝZVA OBČANŮ SENÁTU PARLAMENTU na vyhlášení veřejného slyšení podle § 144 jednacího řádu Senátu k návrhu na přijetí usnesení k podání ústavní žaloby na prezidenta republiky
33 572 podpisů
777 Podpisy / 24 hodin
19 May 2026
PETICE PROTI NÁVRHU ZMĚNY FINANCOVÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE A ČESKÉHO ROZHLASU
1 391 podpisů
764 Podpisy / 24 hodin
25 Jun 2026
Petice za zavedení menstruačního volna v České republice
29 882 podpisů
305 Podpisy / 24 hodin
15 Jun 2026
Petice za demisi vlády Ing. Andreje Babiše, SPD a Motoristů
1 077 podpisů
259 Podpisy / 24 hodin
12 Jun 2026
Stop útokům na Ústavní soud: Požadujeme odchod Macinky a Turka
104 podpisů
32 Podpisy / 24 hodin
24 Jun 2026
Petice za zachování pracovního poměru učitelky a asistentky z nynějšího 1.ročníku ZŠ a MŠ
17 podpisů
17 Podpisy / 24 hodin
26 Jun 2026
UŽ NIKDY SMRT NEVINNÉHO DÍTĚTE ! Výzva poslancům a senátorům: Změňte urychleně zákon, aby se tragédie malé Viktorky už nemohla opakovat!
4 395 podpisů
12 Podpisy / 24 hodin
29 Apr 2026
Petice za odvolání ministra zahraničních věcí Petra Macinky
2 559 podpisů
10 Podpisy / 24 hodin
27 Jan 2026
Žádáme vedení VŠZaSP sv. Alžběty o přehodnocení rozhodnutí a zachování pracovního poměru PhDr. Petra Vadócze.
508 podpisů
9 Podpisy / 24 hodin
20 Jun 2026
Petice proti zrušení poplatků za Českou televizi a Český rozhlas
3 070 podpisů
9 Podpisy / 24 hodin
19 Jan 2026
PETICE PROTI STŘÍLENÍ SRNČAT, KOLOUCHŮ A JEJICH MATEK NA SPOLEČNÝCH LOVECH BEZ DŮKAZŮ A PODLOŽENÝCH DAT
1 266 podpisů
8 Podpisy / 24 hodin
5 Jun 2026
Petice za zachování sousedských předzahrádek a zelených oáz v Havířově.
122 podpisů
7 Podpisy / 24 hodin
22 Jun 2026
Petice.com
Poskytujeme zdarma hosting pro on-line petice. Vytvořte profesionální on-line petici díky našim výkonným službám. Naše petice jsou každý den uvedeny v médiích, takže vytvoření petice je skvělý způsob, jak upoutat pozornost veřejnosti i těch, kteří o daných věcech rozhodují.