Petice pro zrušení povinného používání sKaret


Nepřihlášený uživatel

#1

2012-11-02 14:13

Na hovadiny peníze jsou!!!!!
Jana

#2

2012-11-02 15:15

nechala bych to pana Drábka zaplatit všechno ze své kapsy a né té naší, když přichází s tak "inteligentním" nápadem jako je skarta, by mě zajímalo odkud vycucal "fakt", že tuho pitomou kartu nechce jen 6 lidí......
LenaMagdalena

#3

2012-11-03 11:24

Vadí mi úplná nesmyslnost této věci je to jen další vyhazování peněz které stát nemá ....

Nepřihlášený uživatel

#4

2012-11-03 12:26

DEFENESTRACI!!!
Sidony

#5 Poplatky

2012-11-03 14:05

Na kontaktní lince MPSV mi paní řekla, že požádat o převod na svůj účet mohu, ale že Česká spořitelna si vyhrazuje 4 dny na jejich převdení. Což se mi zdá nehorázné, když zákon říká, že převod do jiné banky se má uskutečnit do max 24 hodin!

Nepřihlášený uživatel

#6

2012-11-03 14:15

nevím kam to tady tím to spusobem míří to ty lidi chtěj uplně zničit
bulík

#7

2012-11-04 11:36

Kromě důvodů uvedených v petici, mne k podpisu vede přesvědčení, že celá tato akce má sloužit jen k obohacení pana ministra a jemu blízkých osob.
Jájoš

#8 8

2012-11-04 22:28

Myslim že je vrchol když nám nacpou nesmyslně karty nikdo se nezeptal na názor a ještě mají tu drzost dát účet do spořky kde máte 1 vyběr a 1 převod zdarma a jinak pěkně cvakáte mam účet zdarma u nejmenované banky a nehodlam živit spořitelnu!!!!Je to teda síla pořád stát heká jak nejsou peníze jak se musí zvednout to a ono zaplatíme si u zubaře i vyplach huby vodou ,ale na takové zbytečnosti kničemu peníze jsou .To si zase nahrabe nekdo do kapes a bezva šolích pro spořitelnu to je panečku zase ukázka těch našich machrů v politice no hnus :-(

Nepřihlášený uživatel

#9

2012-11-05 16:37

I já jsem vystála dvouhodinovou frontu na převzetí a v davu asi padesáti lidí se nenašel jediný, který by se chystal skartu využívat a tak jsme vlastně jen vystáli frontu nutnou k převodnímu příkazu. Je to celé nehorázná fraška.

Nepřihlášený uživatel

#10

2012-11-05 20:12

je to hovadina, většina z nás má svůj účet u banky která mu vyhovuje, nevím proč bych měl mít nějakej účet u spořitelny, která v mé dědině zrušila pobočku /3500 obyvatel/ a že by její bankomaty byly nějak extra rozšířené, pochybuju .....
mona

#11

2012-11-05 21:00

Rozumně a pravdivě napsaná petice, každý člověk má právo svobodné volby, je nepřijatelné, aby kdokoliv, ani vláda někomu přikazovala jak nakládat s penězi, na které má nárok.
Fandat

#12 Re:

2012-11-08 19:06

#3: LenaMagdalena -

Toto je bohužel vytahování peněz z našich kapes a k tomu ne do státní kasy, ale pro soukromou banku s Rakouským vlastníkem.

Joe Hallenbeck

#13 A co na to antimonopolní úřad?

2012-11-09 02:07

Není to tak náhodou diskriminace ostatních bankovních domů?
Stát mi nemá co diktovat, do jakého bankovního domu si uložím peníze. A už vůbec mi nemá co diktovat, abych si jej ukládal někam, kde nejsou schopni peníze převést na jiný účet v zákoně daném termínu, a kde požadují nesmyslné poplatky, které akorát ukazují neschopnost bankéřů dané banky dobře investovat!

Nepřihlášený uživatel

#14

2012-11-10 08:43

Je to blbost. Proč jednoduše když to jde složitě.
brunhilda

#16 Předmět

2012-11-10 19:20

Nedejte se, braňte se. Máme právo dle zákona si vybrat způsob výplaty dávek!!!
H-anicka

#17

2012-11-11 21:10

i presto si rikam jeslti tohle ma smysl - petice. nechapejte me spatne. i ja tuto petici podepsala. ale ... ty penize uz na Skartu byly vynalozeny. kdyz ji ted zrusi na zaklade petice (o cemz pochybuji protoze si vzdycky prosadi papalasi to co chteji oni - viz zvyseni jejich platu a zvyseni DPH) tak ty penize propadnou a stejne to zaplatime my. jsou to vodni mlyny. i presto nechapu ze stejne jako v jinem state nevezmeme zapalne bomby a .......

Nepřihlášený uživatel

#18

2012-11-12 19:29

Nechápu jak je možné, že stát rozhoduje o tom u které soukromé banky si budu zakládat účet a že si ho vůbec musím založit. Dle podmínek ČS se může stát , že zanedlouho vedení účtů bude zpoplatněno, sdělení mých soukromých údajů bance se mi také nelíbí a další slovíčkaření v podmínkách ČS jako slovíčka zejména, mi nesedí, mohou si vlastně dělat s údaji co chtějí. Pak nechápu proč bych si měla zakládat další účet ,když už jeden mám a převod peněz z UP příkazem na ČNB, dále převod na ČS a následně teprve na soukromé účty mi příjde jako totální blbost, co jen zdržuje převod peněz například pro rodiny s dětmi, nebo ZTP a smysl toho pro co byly skarty vymyšlené mi tedy absolutně uniká. Svůj účel neplní, náklady na tisk letáků, brožur, reklam, pokynů pro Skarty,zasílání dopisů s PIN a o převzetí , obtěžování lidí , musí dojet převzít kartu, vyplnit doklady, a vystát kolikrát fronty s malými dětmi třeba 3 hodiny, pak i školení na UP o Skartě, přetížení pracovníků na UP a nakonec i ony si myslí , že vydání Skaret je jeden velký tunel, jen musí být zticha, neříkat to nahlas, přece jen práce by se jim špatně hledala.A nakonec odhlasování , že přes Skartu pujdou podpory v nezaměstannosti, kdy se jedná o období od jednoho do 5 měsíců, zase papírování, založení účtu, poskytnutí údajů, je jeden velký bordel a opravdu vyhazování peněz.
hořkost

#19

2012-11-13 08:34

s-karty,znásilňování občanů, ISVS.CZ - eGovernment, nedomyšlené,diletantsví za neskutečné peníze, aplikace ze "zákona" které budou stát ještě mnoho financí, v současné finanční situaci by mělo být tresté, další v současném stavu země nepochopitelná priorita státu !!
iris

#20

2012-11-14 10:14

jsem zavyslá na přídavkách dodnešního dne nemám vyplacené přídavky které potřebují pro děti,at jdou do hajzlu šmejdi zasraný

Nepřihlášený uživatel

#21

2012-11-14 12:53

požaduji zrušení s-karet pro postižení občany

Nepřihlášený uživatel

#22

2012-11-20 15:54

Situace, pro kterou tato petice vznikla, zcela jasně ukazuje, jaké rukojmí jsou občané tohoto státu v rukách úředníků, poslanců, ministrů a vlády.
Již za vlády Karla IV. se vědělo, že jakékoliv nešvary lze omezit pouze odstrašujícími veřejnými tresty a že pouze strach z trestu naučí lidi jednat slušně a odpovědně.Až si to občané uvědomí
(a oni k tomu budou okolnostmi dotlačeni), pak doufám zopakují rok 1989, ale už ne tak sametově.

Nepřihlášený uživatel

#23 Zase nějaká malá domů?

2012-11-21 19:11

Dnes na Radiožurnálu poskytl rozhovor generální ředitel ČS pan Kysilka. Přestože jsem ho nezachytila celý, je patrné, že pan generální nemá přehled o osobách, které by měly využívat skartu. Většinou nemají vlastní účet,nemohou ovládat bankomat, ...Dokonce se rýsuje možnost jiné formy, ale to musí ČS dohodnout s dodavatelem, který se přihlásí. To by údajně šlo doručit hotovost na udanou adresu nebo poštovní poukázku, službu by platil příjemce dávek. Výhledově chtějí i na skarty převést důchody. Jednoznačně to bude pro ČS jako soukromou firmu byznys ať to dopadne jakkoliv, člověk bude opět více monitorován a ovládán. Povídačky o bezplatnosti, vždyť se jedná o jeden výběr a jeden trvalý příkaz. Údajný zisk dle pana Kysilky bude mít ČS od obchodníků, u kterých uživatelé skaret budou nakupovat. Nevím za co budou nakupovat takoví lidé, kteří musí mít peníze v hotovosti, jinak nemají představu o tom kolik ještě mohou utratit? Celé vládní předtavitelstvo a ministertva jsou banda lhářů, sami jsou v nějakém byznysu zapojeni, berou nehorázné peníze a ve finále ujdou trestu. Je to na nás občanech, abychom razantně projevili nesouhlas s jejich konáním.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-25 09:21


Marcel

#25

2012-11-27 17:15

požaduji zrušení S karet.Kdo mohl vymyslet tento nedomyšlený paskvil??
1.u nás není pobočka ČSp,nejbližší pobočka je 15km daleko.
2.jsem invalidní a nemám auto

Přece si nebudu platit někomu za výběr takové almužny co dostávám,to nemyslíte vážně!!!Vždyť se toho dá snadno zneužít!!!