Omluva za Tibet 2014

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Omluva za Tibet 2014


Nepřihlášený uživatel

#876 Re: Re:

2014-05-01 21:47

#872: george - Re:

Nejen Havel...


Nepřihlášený uživatel

#877

2014-05-02 04:50

Pan Zaorálek mě kdysi zkoušel na výšce z filozofie, a bylo to fajn. Dnes by měli zkoušet jeho ze znalosti historie (především té naší), aby si vzpomněl, jak nám bylo pod Sovětem. Ach jo, stydím se podívat Tibeťanovi do očí... Přívětivý


Nepřihlášený uživatel

#878

2014-05-02 05:18

Chování ministra je nepřístupné a musí se za to omluvit

Nepřihlášený uživatel

#879

2014-05-02 05:19

jsem ráda,že tato petice vznikla a ráda se k ní připojuji.Pan Zaorálek asi nezná historii Tibetu.

Nepřihlášený uživatel

#880 ZAORÁLEK CHCE TOTÉŽ CO DALAJLÁMA

2014-05-02 06:07

Zaorálek v Číně mluvil zcela v souladu s postoji např. Obamy, a dokonce i ve shodě s postoji samotného dalajlámy.
NIKDO, ani sám dalajláma, dnes neuvažuje o samostatnosti Tibetu. Politická reprezentace Tibetu (lze-li za ni dalajlámův dvůr považovat) volá pouze po větší míře autonomie, tedy po větší míře vlastní moci.
Všichni ale dobře vědí, že chudý Tibet, který nemá žádné vlastní zdroje, je živen Čínou, že jeho obyvatelstvo dostává z čínských zdrojů už čtvrt století obrovské podpory - a všichni Tibeťané se bojí, aby o Čínu, o toho obra, který je živí, náhodou nepřišli.
To jen čeští primitivové, věrni svým slouhovským povahám, hledají opět cestu do knížecí zadnice. Co takhle podpořit ty, kdo o nezávislost na Číně opravdu stojí? Třeba Ujgury? Já vím, to nejde, o těch není tolik dojemných příběhů, tak nežil Mipam, láma s Paterou moudrostí... Tak co aspoň
sepsat petici na obranu Rusů na východní Ukrajině? Ti dnes žijí pod větším tlakem než Tibeťané v Číně.

Nepřihlášený uživatel

#881

2014-05-02 06:30

Buddhovo učení je vznešené a pravé, a jeho život je příkladný.
AS

Nepřihlášený uživatel

#882 Re: ZAORÁLEK CHCE TOTÉŽ CO DALAJLÁMA

2014-05-02 06:42


Nepřihlášený uživatel

#883

2014-05-02 06:42

Slyšela jsem výrok pana ministra v televizním zpravodajství a šokovalo mě to

Nepřihlášený uživatel

#884

2014-05-02 06:44

Narodil jsem se v roce 1952 a zažil okupaci v roce 68, podobně jako já v té době se určitě cítí i obyvatelé Tibetu. Nikdo nemá právo okupovat jinou zemi, proti tomu je třeba se bránit.

Nepřihlášený uživatel

#885

2014-05-02 06:53

Chci MIR, respektovani statni svrchovanosti, lidskych prav, vseobecnou lasku a pratelstvi mezi lidmi. Nechci DIKTATURU koncernu a politickych stran!
Pane ministre, v otaze Tibetu jste zklamal. Vzpomente si na Mnichov;  pro penize a ruskemu plynu nikdo nepomuze Ukrajine; Syrie...
Uvedomte si, co vyslete do sveta, to se vam vrati (vam osobne). "Jak se do lesa vola, tak se z neho ozyva", neni jen ceske prislovi, je to kosmicky zakon!

Lide, mam radost, ze se konecne probouzime.
M. Kouril




Nepřihlášený uživatel

#886

2014-05-02 06:53

Jsem ráda, že mohu vyjádřit svůj nesouhlas s prohlášením pana Zaorálka. Chci podpořit samostatnost Tibetu a jejich práva.
Likir

#887 Re: Re: Re: Historie Tibetu

2014-05-02 07:03

#855: - Re: Re: Historie Tibetu

No to jste se předvedl,tohle si může vymyslet jen chorý mozek ůplně ovlivněný čínskou propagandou,navíc už jen z posloupností toho co píšete včetně názvů dynastií a názvu tibetského hlavního města vyplývá vaše absolutní neznalost tohoto tématu.A to že jste údajně studoval 10 let dějiny Tibetu a Číny,to si tady na diskuzích může vymyslet každý,aby silněji podpořil své argumentační bláboly a ikdyby to nakonec byla pravda,je vidět co a jak jste studoval,čili vůbec nic,jen typicky pročínský pohled na celou věc.Takových jako Vy se v poslední době vyrojilo spousta,nejste ničím vyjímečný v té vaší zatvrzelosti a přitakávání Číně,ale máte to marný,takovými hloupostmi co vyjadřujete se můžeme jen zasmát.


Nepřihlášený uživatel

#888

2014-05-02 07:06

Tibet will be free!

Nepřihlášený uživatel

#889

2014-05-02 07:07

česko je sice malá země , ale tam žije tam stale mnoho dobrých lidí!
alfa

#890 Re: ZAORÁLEK CHCE TOTÉŽ CO DALAJLÁMA

2014-05-02 07:13

#880: - ZAORÁLEK CHCE TOTÉŽ CO DALAJLÁMA

Další primitiv co směšuje hrušky s jablky,dle vašeho veledůležitého názoru tedy tibeťané autonomii nechtějí,hmmm.

 


Nepřihlášený uživatel

#891

2014-05-02 07:36

Zaorálek je hanba české politiky.

Nepřihlášený uživatel

#892 Re: ZAORÁLEK CHCE TOTÉŽ CO DALAJLÁMA

2014-05-02 07:37

#880: - ZAORÁLEK CHCE TOTÉŽ CO DALAJLÁMA

Tak tedy proc cinska armada vyhazovala do vzduchu tibetske klastery?  Asi Cina nechtela zivit tolik lidi...

Ekonomika nebo zakon dzungle?    Je to strach.  Strach o moc.  Strach z budhismu, krestanstvi... z Lasky...

Materialismus je jen stupen vyvoje a nemel by byt duvodem k intelektualni inkvizici...

Tim, ze pouzivate vyraz "cesky primitiv", prozrazujete urcitou nedokonalost... , a take jste se zapomel podepsat!

Jan Werich rekl v jedne pohadce:  "Lidem se nejvic vyplaci, kdyz si navzajem pomahaji..."  Verite opravdu, ze velmoci zivi male statni utvary?  Ze nas zivil Sovetsky Svaz?   Ze by nas USA pozvedlo Marschalovym planem nekam do vysin?

Nesidte nas, nelzete nam, dejte nam to, co jsme si odpracovali a nechte nas zit v pratelstvi se vsemi.  Vyvoj a Pravdu NIKDY nezastavite!

A mluvte s "ceskymi primitivy" s laskou. I jim patri kralovstvi nebeske, jak by rekl Jezis.

M. Kouril

 


Nepřihlášený uživatel

#893

2014-05-02 08:02

Jsem pobouřena, že ministr zahraničí mluví za celou českou republiku. Tibet byl neprávem anektován, má právo na svobodu. Naše obchodní zájmy nesmíme upřednosťnovat morálce a právu.

Nepřihlášený uživatel

#894

2014-05-02 08:15

100%

Nepřihlášený uživatel

#895

2014-05-02 08:46

My svobodu máme, ale to neznamená, že bychom neměli podporovat ty, kdo jí ztratili a nebo jí dosud nedosáhli.
kundun

#896 uh oh

2014-05-02 08:55

NUKE THE TIBET!
Jan

#897

2014-05-02 09:08

Otazka je, jestli panu Zaoralkovi zustaly venku aspon kotniky aby ho meli za co vytahnout ...

ale vazneji: timhle pristupem se akorat dostaneme do kategorie 'zemi bez vlastniho nazoru' se kterym neni treba pocitat, protoze se proste pridaji k silnejsimu :(
ganapati

#898

2014-05-02 09:12

Ať už byl v Tibetu autokratický režim nebo nebyl, ať už je ve hře nezávislost či jen autonomie Tibetu, nic nemůže ospravedlnit genocidu, kterou Čína praktikovala vůči Tibetu po několik desetiletí.
Cituji z níže uvedeného odkazu: Čína v Tibetu vyvraždila přibližně jednu pětinu celkové populace a do značné míry zlikvidovala tamní unikátní buddhistickou kulturu - to vše s vypočítavým kalkulem kolonizačního záměru.

http://www.tibinfo.cz/clanek.php?id=243

Podotýkám, že tibetská náboženská kultura je velmi specifická a unikátní a o tom, že je životaschopná svědčí nejlépe to, že se rozšířila do většiny evropských zemí a Spojených států. Hlad obyvatel tzv. prvního a druhého světa po spirituálních stimulech etnik třetího světa podle mne nejlépe svědčí o tom, jakou tu zakoušíme duchovní prázdnotu. A nevyváží ji žádný ekonomický pokrok či tlak na růst spotřeby (abychom tu prázdnotu přehlušili). Ono se to vlastně lehce mluví o utrpení lidí ve vzdálených oblastech. Pokud se ale o něm chce někdo velmi vážně poučit, není ani nutné chodit do těchto vzdálených oblastí. Stačí nějakou dobu pracovat jako dobrovolník například v nějakém hospici. Určitou dobu jsem pracoval na paliativním oddělení, což je oddělení, kde dožívají staří nevyléčitelně nemocní lidé. A všichni, které jsem "zažil" umírat, umírali bez naděje, ve strachu a sami. A jsou to právě tibetští učitelé, kteří jsou velmi dobře uschopněni připravit člověka na onu nepříjemnou záležitost, která dřív či později, nicméně nevyhnutelně každého z nás čeká. A pak budou všechny názory, postoje, odsudky, majetek, veškeré já a moje pro kočku. Vlastně pro smrt. S tou totiž není v životě lidí kalkulováno, protože je obecně považováno za morbidní o ní i jen mluvit a proto většinu z nás překvapí. Buddhistická tradice říká: člověk by měl svůj život utvářet vždy s myšlenkou na jeho konec.
V lidském životě je jisté pouze to, že zemřeme. Přípravu na tuto nevyhnutelnou skutečnost není radno podceňovat. Právě díky tibetským učitelům meditace (a potažmo i učitelům jiných buddhistických tradic) máme vzácnou možnost naslouchat učením, která smrt integrovala do života tak, že jsme schopni odejít možná ne beze strachu a možná sami, ale ne bez naděje a připraveni.
Přeji všem pěkný den. Pavel


Nepřihlášený uživatel

#899 Re: Re: Re: Re: Historie Tibetu

2014-05-02 09:21

#887: Likir - Re: Re: Re: Historie Tibetu

Takto to máte tedy úplně správně, bylo to psáno velmi zjednodušeně pro vaše omezené mozky:

Dynastie Suej 581–618

Dynastie Tchang 618–907

Dynastie Liao 907–1125

Dynastie Sung 960–1279

A hlavní město Tibetu je Lhasa :-)

 

To ale nic nemění na jasných faktech, které si dá do kupy každý, nejen já, pokud nebude zaujatý ani vůči Číně ani vůči Tibetu a nebude myslet s předsudky.

Klidně se smějte jak chcete, však já se vám taky směju :-) A to hodně. Je totiž víc důvodů, proč je tato petice zcela mimo. Ale žijte blaze a spokojeně, že chcete osamostatnit Tibet a být vámi, poslal bych výsledky této petice i Obamovi, Merkelové a spol. Určitě Vám dají zapravdu a zcela jistě podniknou kroky, jak Tibet osamostatnit. Vím, že v ideálním světě, by byly zájmy lidí nadřazené nad vším ostatním, ale za celou historii lidstva se tak nikdy nestalo a dokazůjí to neustálé boje o moc, území a nadvládu. Je zajímavé, že Tibet, ač kromě svých kulturních hodnot nemá jiný potenciál, stojí ve střetu zájmů několika větších mocností. Bohužel větší podíl na tomto má opět podpora západu, ať už Britů či USA v podobě CIA, kteří toto dělají i jinde na světě a posledním důkazem je Ukrajina.

 

 

 


 


Nepřihlášený uživatel

#900

2014-05-02 09:25

V Tibetu jsem byl a vím jak se Číňaní k Tibeťanům chovají.
Je to okupace se vším všudy. Zbabělosti a amorálnosti naši politici říkají pragmatizmus.
Výsledkem bude jen zvýšený import čínského zboží(často vyráběného v zoufalých podmínkách a proto levného)a tím další ztráta pracovních míst u nás. Čína chce dobýt svět a my jí v tom vydatně pomáháme. Ing.Libor Balík