Výzva k podání Stížnosti pro porušení zákona


Nepřihlášený uživatel

#126

2016-01-14 14:11

Velice dobře jsem znal hlavního aktera Peťu, byla to nejhorší zrůda,jakou jsem poznal.Posílat ukrajince na podnikatele bylo jeho hobby.A o té eurokurvě je lépe ani nemluvit.

Nepřihlášený uživatel

#127

2016-01-15 13:27

Nesmíte zapomenout,je jsme ( zřejmně  ) stále ? totalitním státem,kriminálním státem,kde stále májí hlavní slovo komunisté.Ano,komunisté,kteří se rozutíkali do různách politických stran a všude možně občanům škodí.Je to obrovské zlo,které nebylo do dnešních dnů potrestáno za zvěrstva proti lidskosti které do dnešních dnů jimy bylo spácháné.Pak se nesmíme divit tomu,že zde žádná spravedlnost není a asi ani nebude! 

Ing. Josef Čáp to Franta 2015-01-07 00:49

#128 Re: Re: Re: Nespravedlive odsouzený ing.arch. Ricár

2016-01-23 20:47

#110: Franta - Re: Re: Nespravedlive odsouzený ing.arch. Ricár 

 Zhrzenej, zakomplexovanej...Je vlastním obrazem autora tohoto zoufalého výkřiku.

Slušný člověk se chová slušně, devianty obvyke čeká léčebný ústav.

Nelze se hněvat na autora podobného extempore. Člověk plný žluči se potřeboval vyzvracet.

Doufejme, že se mu dostatečně ulevilo a nevybije si někdy svou zlobu třeba na nevinném dítěti.

Škoda, že si nepovšiml nějaký psycholog, možná spíše psychiatr.

Včasná terapie může zabránit i hrozivým následkům.

 

Jan Šinágl

#129 Kdy opustí vězení nevinní a nastoupí do něho skuteční viníci?!

2016-02-01 12:53

 

Jan Urban: Lenka Bradáčová aneb Ne-spravedlnost s lidskou tváří

... Tenkrát na MMR   V pondělí 26. října 2015 nastoupil výkon čtyřletého trestu odnětí svobody RNDr. Radim Špaček, jehož jedinou vinou bylo, že před více než deseti lety pomohl rozkrýt korupci na ministerstvu pro místní rozvoj.   Rozkrádání stovek milionů z přístupových fondů PHARE na ministerstvu pro místní rozvoj v letech 1994 až 2002 potvrdilo Nejvyšší státní zastupitelství v dokumentu z roku 2004, nezávislé audity a v roce 2007 ve svých usneseních i vláda České republiky. Podezření na řadu trestných činů, které přitom „někdo“ na ministerstvu musel spáchat, však nikdy nebylo vyšetřováno a nikdo nebyl potrestán. Proč? A kdo za to nese zodpovědnost?   Ministerstvo pro místní rozvoj v následujících letech opakovaně předkládalo vládě nepravdivé informace a tvrdilo, že dokumenty, které by mohly prokázat protiprávní jednání, se ztratily, byly skartovány nebo zničeny při povodních. Nic z toho nebyla pravda. Ministerstvo vědomě uvedlo vládu České republiky v omyl a způsobilo škodu velkého rozsahu. Česká republika raději vrátila do Bruselu několik set milionů korun, jenom aby zabránila vyšetřování. Nikdo však nebyl za tyto trestné činy nikdy vyšetřován a nikdo nebyl potrestán.   Jiří Paroubek jako ministr pro místní rozvoj se okamžitě po svém nástupu do funkce v srpnu 2004 sešel se zástupci holandské poradenské společnosti, které jeho předchůdci zrušili lukrativní poradenskou smlouvu. Tato firma dlouhodobě spolupracovala s jeho vlastními poradci a Jiří Paroubek slíbil vyhovět jejím protiprávním požadavkům vůči České republice. Vědomě tak zavrhl audity potvrzené stanovisko svých předchůdců i varování Nejvyššího státního zastupitelství, které označilo konání těchto poradců za „naplňující podezření ze závažné trestné činnosti“. Umožnil tak této společnosti zahájit arbitráž proti České republice a způsobil škodu velkého rozsahu. Vrchní státní zastupitelství a protikorupční policie se tím odmítly zabývat.   Jeho poradce Ing. Jiří Kupka, placený ministerstvem pro místní rozvoj, vystoupil v této arbitráži jako dobrovolný svědek proti České republice – a v arbitráži uváděl nepravdivé údaje. Nikdy nebyl vyšetřován ani potrestán.   Kauza fondů PHARE   Jiří Paroubek osobně inicioval trestní oznámení proti RNDr Radimu Špačkovi a Ing Petru Formanovi, kteří v letech 2003-4 zmapovali na ministerstvu pro místní rozvoj rozkrádání fondů PHARE a vypověděli smlouvu s podezřelou poradenskou firmou. Toto trestní oznámení bylo odloženo jako nesmyslné. Poté, co se v dubnu 2005 Jiří Paroubek stal premiérem, jeho nástupce na MMR Radko Martínek opakovaně osobně intervenoval na Nejvyšším státním zastupitelství a tímto nezákonným jednáním se dokonce chlubil v tisku. Toto ovlivňování orgánů činných v trestním řízení nebylo nikdy vyšetřováno a nikdo nebyl potrestán.   Tehdejší Nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová po intervencích politiků postoupila případ na s politiky „spolupracující“ rampulovské Vrchní státní zastupitelství v Praze. Vyšetřovatel pplk. Gejza Rakaš z protikorupční policie i ustanovený státní zástupce Vrchního státního zastupitelství Boris Havel se výslovně odmítli zabývat vývojem celého případu i předchozím stanoviskem Nejvyššího státního zastupitelství, přestože jim to zákon ukládá. Boris Havel je podřízeným Lenky Bradáčové dodnes, pan Rakaš je dnes klíčovým vyšetřovatelem protikorupční policie v kauzách Opencard….   RNDr. Radim Špaček je nevinen, ale přesto byl po deset let trvajícím procesu na třetí pokus odsouzen pražským Vrchním soudem, aby se zakryla tehdejší systémová korupce. Na jaře bude už potřetí stát před Městským soudem Ing. Per Forman, dvakrát tímto soudem osvobozený. Vrchní soud však třikrát kauzu vrátil s tím, že trvá na trestu…   Zatím tedy není co oslavovat. Zákon bez spravedlnosti je stále jenom nejohavnějším nástrojem ochrany mocných. Nedotknutelnost bezpráví, páchaného jednotlivci uvnitř orgánů činných v trestním řízení, pokračuje. Bez ohledu na odchody některých „zasloužilých“ systém běží dál, jak si zvykl. Jen nám nastavuje v novinách „ne-spravedlnost s lidskou tváří“.

Hlídací Pes 1.2.2016

J. Marková

#130 Čeští úředníci šidí Evropskou unii a nechali se chytit

2016-02-08 19:30

Čeští úředníci šidí Evropskou unii a nechali se chytit

Petr Holub

Třem vysokým českým úředníkům z Bruselu hrozí neslavný návrat do Prahy. Během sporů o dostavbu českých dálnic se zřejmě dostali do střetu zájmů, který může donutit k rezignaci dokonce dvě eurokomisařky, Češku Věru Jourovou a Rumunku Corinu Cretuovou. Na nebezpečí upozornil jeden z e-mailů, které našli hackeři z White Media v korespondenci premiéra Bohuslava Sobotky.

V Česku se přestanou stavět dálnice. Celkem 98 silničních a pět železničních projektů společně s jednou vodní stavbou totiž získalo tzv. hodnocení vlivu na životní prostředí (EIA) ještě podle zákona z roku 1992. Ten je v rozporu s evropskými předpisy a umožňoval ignorovat námitky veřejnosti. Evropa proto nebude stavby financovat a jiné peníze nejsou k dispozici. Proto včera začala česká delegace na úrovni ministerských náměstků jednat s Evropskou komisí, jak chybějící hodnocení EIA co nejrychleji doplnit. Pokud nedojede k dohodě, odloží se všechny připravené stavby nejméně o dva roky.

Poprask se z Prahy přenesl do Bruselu už dříve a zasáhl tamní českou úřednickou komunitu. O tom právě svědčí e-mail publikovaný na stránkách white-media.info. Odeslal ho druhého prosince zastupující šéf kabinetu komisařky Jourové Daniel Braun náměstkovi ministra životního prostředí a bývalému manažerovi Lovochemie Vladislavu Smržovi. V kopii zprávu dostali další vládní úředníci včetně ministra životního prostředí Richarda Brabce a je pravděpodobné, že ve skryté kopii také premiér Bohuslav Sobotka.

Důkaz o střetu zájmů

Braun informuje o tom, jak hledá řešení problému EIA společně s Tomášem Nejdlem, který má v kabinetu komisařky pro regionální politiku Cretuové na starost jednání o dotacích se zeměmi Visegrádu, a také s bývalým ministrem životního prostředí Ladislavem Mikem, který je dnes generálním ředitelem pro zdraví a ochranu spotřebitele. Na závěr zprávy doporučuje, že je třeba s Evropskou komisí jednat zvlášť o každém projektu, v první řadě o těch, které nevyvolávají vážnější spory. Potom je Evropská komise „schválí s dalším přimhouřením očí“.

Fakticky to znamená, že nebude třeba vypracovat nové hodnocení EIA a že stačí nabídnou starší dokumenty EIA k připomínkám veřejnosti. Právě tento postup, který by způsobil zdržení jen o několik měsíců, doporučila česká delegace při včerejším jednání v Bruselu. Při dalším jednání by se pak už mohlo licitovat, který z projektů projde do zkráceného řízení.

Účinnost této strategie se sníží, pokud budou za její autory označeni čeští úředníci z Bruselu. Řád zaměstnance Evropské unie v jedenáctém článku totiž nařizuje: „Úředník plní své služební povinnosti a řídí se výhradně zájmy Unie. Nežádá ani nepřijímá pokyny žádné vlády, orgánu, organizace nebo osoby mimo jeho orgán.“ Braunův e-mail je dokladem, že Nejdl, Miko i sám Braun služební řád porušili. Mohou tedy očekávat disciplinární řízení, které může skončit dlouhodobým snížením platu nebo propuštěním.

Prokazatelné porušení řádu řeší vyšší úředníci obvykle rezignací. Okolnosti k ní před patnácti měsíci dohnaly i Paolu Testori Coggiovou, která byla Mikovou předchůdkyní na generálním ředitelství pro zdraví. Osudným se jí stalo, že při veřejném jednání oznámila termín tendru vypsaného jejím úřadem. Toho mohla využít nezisková organizace, která se jednání zúčastnila.

Kavalíři a amatéři

Národní i evropské úřady se k e-mailu vyjadřují zdrženlivě. „Útok hackerů na předsedu vlády šetří policie, do doby skončení tohoto vyšetřování nebude úřad vlády věc komentovat,“ odpověděl mluvčí vlády Martin Ayrer. Stejně strohá byla mluvčí pražského zastoupení Evropské komise Karolína Kottová: „Evropská komise se nikdy nevyjadřuje k obsahu odcizených soukromých emailů, jsou-li či nejsou-li věrohodné,“ uvedla.

Pravost Braunovy zprávy lze ovšem snadno ověřit, protože byla odeslána z adresy Evropské komise. Svědčí pro ni i neoficiální svědectví státních úředníků, kteří se zabývají eurodotacemi. E-mail prý dokumentuje běžnou praxi při koordinaci mezi úředníky stejné národnosti v Praze a Bruselu, přitom takový „kavalírský“ prohřešek proti předpisům není výsadou Čechů. Překvapivý je však amatérismus, když se ústní dohody zapisují a ještě rozesílají z unijní adresy.

Očekávaný skandál úředníků Nejdla a Brauna může ohrozit i jejich komisařky. Na oba české byrokraty se už dotazoval dopis kontrolního výboru europarlamentu odeslaný komisařce Cretuové loni v prosinci. Poslanci chtěli vědět, jestli může komisařka vyloučit u Nejdla střet zájmů. „V jeho případě jsme střet zájmů neodhalili,“ odpověděla rumunská politička písemně.

Komisařka Jourová zase hájila Brauna, kterému europoslanci zazlívají, že porušil evropské předpisy, když před třemi lety v roli náměstka ministra pro místní rozvoj spolurozhodoval o zřejmě zmanipulované zakázce na monitorovací systém pro eurodotace na léta 2014-2020.

Kde všude se nebude stavět

Nešikovnost úředníků může zdržet nebo dokonce znemožnit dohodu s Evropskou komisí o hodnocení EIA. Pro sektor silničních staveb by to mělo tragické následky. Na několik let vypadnou z evropského financování všechny důležité projekty, které se mají uskutečnit v nejbližší době. V první řadě se to týká části pražského okruhu od dálnice D1 do Běchovic, ale také obchvatů Českých Budějovic, Olomouce, Frýdku-Místku, Otrokovic a Loun.

Neplatné hodnocení EIA má skoro celý úsek silnice R6 z Nového Strašecí až do Karlových Varů, zbývající části R4 mezi Příbramí a Pískem, či R48 mezi Hranicemi a Frýdkem-Místkem. Stavět se nebude silnice R3 z Budějovic na rakouskou hranici, začátek silnice R35 z Opatovic směrem na Litomyšl, dálnice D11 z Hradce Králové do Smiřic, ani první úsek R49 z Hulína do Fryštáku.

Jan Šinágl

#131 Bratranec ing. arch. Marka Řičáře jmenován Papežem novým plzeňským biskupem

2016-02-14 07:35

Tomáš Holub byl Papežem jmenován novým plzeňským biskupem - http://tisk.cirkev.cz/z-domova/tomas-holub-novym-plzenskym-biskupem/ - je bratrancem ing. arch. Marka Řičáře. Boží Mlýny melou pomalu, ale jistě.

Jan Šinágl

#132 Čeští úředníci měli šidit EU? Média to už celých 42 dnů vůbec nezajímá?!

2016-03-17 20:56

Dne 4.2.2016 zveřejnilo ECHO24.CZ článek - Čeští úředníci šidí Evropskou unii a nechali se chytit. Článek převzal pouze tento web a czzpravy.cz – podivné mediální mlčení trvá dodnes, přitom mělo hrozit odvolání rumunské eurokomisařky Coriny Cretuové a české eurokomisařky Věry Jourové?! Ve věci jsem dne 8.3.2016 kontaktoval vrchního mluvčího EU pana Margaritise Schinase, kdy jsem ho informoval i o kauze ing. arch Marka Řičáře. Takřka obratem mi byl potvrzen příjem. Bohužel bez další reakce.

Jan Šinágl, 17.3.2016

 

 

Frakoro

#133 Re: Kdy opustí vězení nevinní a nastoupí do něho skuteční viníci?!

2016-03-25 22:30

#129: Jan Šinágl - Kdy opustí vězení nevinní a nastoupí do něho skuteční viníci?!  

 Nikdy protože teto systém je prostě prorostlí zrůdama a špínou.To není je o komunismu,je to o lidské chování a charakteru.Tady  se zcela běžně odsuzují naprosto nevinní lidé a nikoho to nezajímá.

Jan Šinágl

#134 7.4.2016: ing. arch. Marek Říčař dnes "slaví" 50-té narozeniny...

2016-04-07 21:23


Nepřihlášený uživatel

#135 Re: Osobní dopis manželky ing. arch. Marka Řičáře, matky pěti dětí

2016-05-18 10:10

#35: Jan Šinágl - Osobní dopis manželky ing. arch. Marka Řičáře, matky pěti dětí 

Dobrý den pane Šinágl.Ahoj Jarko.

Jarku znám velmi dobře.Vždy velmi slušná,  obětavá.  JARKO držím pěsti. Víc nemohu. Mám také zkušenosti s prohnilou justicí ČR. Jelikož jsem měla tolik důkazů v můj prospěch a došla až k ÚS ČR  (bohužel  poškozená na tom nejcennějším“zdraví“ od r.2008, tím bez nutných financí s advokáty, kteří mi byli ČAK přidělovaní ex-offo.

Letos 2016 mi ÚS ČR zamítl ústavní stížnost s odůvodněním,  že předchozí advokát,  který mi byl, soudem (viz.PS) přidělen ex-offo k sepsání dovolání k NS ČR špatně napsal dovolání a tím ÚS ČR musím nahlížet na skutečnost,  tak jako bych ani dovolání k NS ČR nepodala ...a tím nevyužila všech prostředků , abych mohla podat ústavní stížnost k ÚS ČR

Jojo co my, padesátnícii, ale chudáci naše děti. Ztratila jsme veškerou důvěru v tento stát. Poprvé od 18ti let jsme se s manželem rozhodli,  že na volby budeme rezignovat.  Ať je u vesla pravá,  nebo levé je to horší a horší. Přej Ti – Vám hodně,  hodně sil.

PS: Poškozena na zdraví lékaři nemocnice.Soud Třebíč  mi přidělil advokáta jehož švagrová je přímou asistentkou ředitele nemocnice Třebíč,  kterou jsem žalovala….Další advokát,   který mi byl  přidělen ČAK je advokátem zdravotní záchranné  služby jihomoravského kraje….Advokáta ex- offo nesmíš vypovědět. Totiž pokud se vyjádří  advokát, že se necítí být zaujatý - odeberou ti jej pro tvou nedůvěru a dalšího už nepřidělí, tím by jsi se k NS ČR či k ÚS ČR bez advokáta nedostala. Co víc dodat

Ada Boučková Okříšky.


Nepřihlášený uživatel

#136 Re:

2016-05-25 08:33

#4: Jana Řičářová -  

Dobrý den,

jsem katolický kněz. Bohužel jsem o případu Vašeho manžela do 23. května 2016 nic nevěděl. Mám zásadu: když o něčem nevíš, nevyjadřuj se k tomu obecně, jako že víš. Od kolegů, kteří se "obecně" negativně vyjadřovali, aniž by případ a okolnosti znali, se samozřejmě distancuji a nakolik je to možné, se za ně omlouvám. Jednou se každý z nás bude zodpovídat před tím, který jediný je Spravedlivý. Samozřejmě i já.

Věřím, že vše, co popisujete - ač je to skutečně neuvěřitelné a "do nebe volající" křivda - je pravdivé. Opak z popisu toho, co se stalo, není z mého pohledu možný. Petici jsem tedy 23. května podepsal.

Soucítím s Vámi a pokusím se ještě udělat více...

Budu se za Vás a Vaši rodinu modlit, ale tady je opravdu potřeba také konkrétně jednat proti zlu, za nímž stojí ti, co se považují za všemohoucí.

Žehnám Vám, Vašemu manželovi, Vaší rodině a modlím se za to, abyste vydrželi a dočkali se spravedlivého ukončení Vašeho utrpení.

Mgr. Vít Horák, vit.horakzavinacemail.cz

Jarka

#137 Re: Re: Osobní dopis manželky ing. arch. Marka Řičáře, matky pěti dětí

2016-05-29 16:52

#135: - Re: Osobní dopis manželky ing. arch. Marka Řičáře, matky pěti dětí 

 Milá Adélko, děkuji za Tvoji podporu, a zároveň je to, co prožíváš politováníhodné, bohužel však mě to nepřekvapuje po zkušenostech našich s mechanismy, které jsou v ČR zneužívány k likvidaci jejích občanů, je to už taková tradice, že ti schopní a tvořiví a inteligentní byli a jsou likvidováni a vyháněni. Pro svoje děti vidím jedinou naději v jejich budoucnosti mimo hranice ČR.

Jako Ty mně i já Tobě přeji dostatek sil, nezlomnosti a odvahy to nevzdávat, bohužel asi zdravotní následky jsou nenapravitelné.

 


Nepřihlášený uživatel

#138 Re:

2020-04-15 08:31

#1: -  

Musí to být hrozne těžké, když blízký člověk, za kterého jste bojovala v časech zlých, vas opustí. A zrovna v této nejisté době. Jakoby dnešní situace, která připomíná domácí vězení spustila i vaši rodinnou krizi. Člověk, který se vrátí z vězení, uz neni jako dřív. I rodinné vztahy tím bývají postižené. Přeji vám, abyste našla nějakou lidskou či duchovní podporu, třeba od toho, kdo také vězením prošel. (P. Lizna?).

Tomáš Hobza

#139 Re:

2020-12-11 19:45

#27: -