Stop těžbě zlata

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Stop těžbě zlata


Nepřihlášený uživatel

#126

2014-01-10 14:44

Dobrý den,
nejsme přeci poslední generace lidí, která by chtěla vidět nádhernou přírodu v tomto kraji.
Podívejme se do Jižní Ameriky nebo Afriky, jak postupují nadnárodní společnosti v těžbě nerostných surovin na jejich území. Kdo z toho má největší zisk a kdo "ostrouhá".
Nevěřím dnešní legislativě, že by měla vše dostatečně pod kontrolou. Takže nevratná ekologická zátěž by byla sice "finančně vykoupena" ale jak? Rozhodně se to NEVYPLATÍ! DĚKUJI,ŽE NA MOKRSKU TĚŽIT NEBUDETE! S pozdravem. Chlápková

Nepřihlášený uživatel

#127

2014-01-13 20:53

Dobrý den,
jsme mladá, zanedlouho tříčlenná rodina.
Koupili jsme pozemek v Prostřední Lhotě za účelem výstavby domku k trvalému bydlení v čistém a klidném kraji.
V případě zahájení těžby, (ač neradi) odstoupíme od úmyslu stavět a budeme nuceni pozemek prodat.
Jsme každopádně proti těžbě zlata jakýmkoliv způsobem na Mokrsku !
Tato těžba by nepochybně a nevratně zdevastovala Mokrsko, ale i celé krásné okolí !
S pozdravem,
Římovský&Jandová Prostřední Lhota 28.
Trinča

#128 Těžba v Mokrsku NE

2014-01-15 01:35

Generace a generace rozzářených očí dětských, dospívajících a posléze dospělých vyšly z tohoto čarovného kraje zdravé a silné v náš "mudlovský" svět dospělých, řízený především peněžními toky. Uchýlím se teď k této materiálně mrzké motivaci lidského žití, abych s jistotou proroka mohl prohlásit toto: "Dokud bude nás posledních několik věrných bránit tento "kraj" a ten bude zas a znovu rozsvěcet zář v očích dalších našich generací, není v naší zemi kopec natolik plný zlata, aby jeho záře dosáhla třeba jen desetinu hodnoty Té záře mnou výše zmiňované, záře zdravé a sebevědomé a přece skromné a nezištné víry v hodnoty zlatem nevyčíslitelné.
V hodnoty víry v lásku, v člověka, v souznění s přírodou - víry ve vyšší motivy lidského bytí.
Tato záře, tento svit je příslibem, že až bude národu nejhůře, pak ne hora Blaník , ani kopec Drbákov či zlatonosná Čihadla, ale tisíce lidských srdcí otevřou své brány a rytířská záře z nich vycházející zažene temnou pohromu, celou zemi ohrožující ...
Lidé, kteří tuto zář v sobě nosí, jsou solí zdravého českého národa a to solí nad všechna zlata světa ....
Ponechme tedy našim budoucím generacím naději na světlo víry v lepší svět tvořený prostým respektováním pravdy: Sůl nad zlato !

Nepřihlášený uživatel

#129

2014-01-15 20:53

Nenechme si ničit přírodu,bydlím sice u Labe ale přírodu miluji všude

Nepřihlášený uživatel

#130

2014-01-17 09:14

Řekněme DOST! plundrování matky Země!

Nepřihlášený uživatel

#131

2014-01-25 09:18

Žádná firma by neměla ničit krajinu. Nikde na světě. Tím spíš ne kvůli kousku zlata. Cožpak se člověk v ničení přírody nikdy nezastaví???? Myslím, že nejsem sama, komu je toto místo téměř svaté!!!! A opravdu o něj nechci přijít. Kvůli sobě i budoucím generacím...

Nepřihlášený uživatel

#132 Re:

2014-01-27 00:07

#124: -

Proísm, ozvěte se na mail obřasnkého sdružení!!!


Nepřihlášený uživatel

#133

2014-02-03 10:49

Před dvaceti lety stoupá do prudkého šumavského kopce dvojice žen s krumpáčem, motykou a pletivem.
Babička s vnučkou. Té vnučce je čerstvých devatenáct let a představa, že stráví příštích pár hodin sázením smrčků a dubů, ji upřímně řečeno "moc nebere". Zato její babička se vyloženě těší. V restituci se jí vrátily pozemky a lesy v zplundrovaném stavu a ona se snaží, co ji síly stačí, uvést vše do pořádku.
"Podívej Zdeničko, tenhle les sázel můj děda, Pánbů mu dej lehký vodpočinutí", říká vnučce, když procházejí nádherným smíšeným lesem plným borůvek. "A my teď vysázíme les pro tvoje vnoučata, tak jdem na to, sázej je dva metry vod sebe a na kraje doubky, ať je v budoucnu pěkně vochrání před větrem." Střih - Je rok 2014, leden a já, o dvacet let starší vnučka, jdu se svojí pětaosmdesátiletou babičkou na "inšpekci" té naší lesní školky. Je to už les, jak má být. Pro někoho možná zcela banálně pohladím nejbližší větev a hlavou mi proběhne, jak je dobře, že tu po nás ten les zůstane našim dětem. Dalším generacím.
A ani kdyby se pod tím naším lesem nacházely celé hroudy zlata, nenechala bych na něj sáhnout. Uvědomme si, jak vypadá těžba zlata louhováním, jak to dopadá, když ,samozřejmě nedopatřením, dojde k úniku chemikálií, k jakému nevratnému zpustošení krajiny dojde.
Važme si naší země, práce našich předků, nenechme se prodat. Važme si naší historie a tím i sebe.
Zdeňka Žádníková Volencová


Nepřihlášený uživatel

#134

2014-02-05 19:00

Člověk,který mi tuto petici poslal, už nežije. Byl to mimořádný milovník a ochránce přírody.Připojte se, prosím, také k tomu, za co bojoval.

Nepřihlášený uživatel

#135

2014-02-17 20:45

Je trestuhodné, že si necháme rabovat přírodní bohatství od cizinců na úkor našich dětí a vnoučat, naše volené orgány k tomu nečinně přihlížejí.

Nepřihlášený uživatel

#136

2014-02-24 08:44

Je to odporný pokus.Ikdybychom byla jediná zem na světě,kde se těžit zlato nebude, jsem za to, abychom touto výjměčností oplývali.Řekové také mají zákaz vytahovat ze země předměty jen proto, že skoro všechny památky jim stejně boháči co je kdy okupovali rozkradli.Kam by přišlo zlato z naší zničené přírody?Jen ať je v zemi.Už pro naši další generaci. Mám pocit, že musíme chránit celou naši zem.Takto i tento malý kus stále plodí.Nemáme důvod tu naši hroudu otrávit a pak se bát kam ji strčit. Kdo trochu myslí s citem, nikdy nedopustí aby nám svěřenou BOHY zem někdo zničil.A ty vědce, co to propagují bych zavřela.Tady je ráj na Zemi a ne tržiště nějakých nadnárodních společností, které bez skurpulí zničí cokoliv, jen aby se obohatili. Nechci aby se zlato těžilo a vytvořila se v tom regionu naší země jakýkoliv jedovatý odpad.Vláda by to neměla podporovat.Ty peníze, které vládě chybí to nikdy nemůže nahradit.... vždy to zase jen nějací jiní rozkradou.Naše zlato má jen tu cenu, jen pokud je ještě nedotčené.Tady není Nový Zéland ani Americký prales....tam indiáni nic nezmůžou...ale Češi by měli povstat! Navrhuji: REFERENDUM !!!!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#137

2014-02-24 14:06

Dnes jsem zhlédla v televizi co se zase chystá. Brečím vzteky, když vidím jak se nakládá s přírodními krásami naší malé zemičky. Otvírá se mi kudla v kapse, když místo polí s obilím, nebo krásné zelené louky pod lesem, svítí zrcadla slunečních elektráren- proč je nemáme na střechách domů jako v Německu a jinde? Proč místo úrodného pole, stavíme supermarkety a developerské megaprojekty, proč si tu maličkou zemi necháme rozorat, zničit a rozprodat cizákům!!! Budeme pak vozit hnusný chleba z Egypta, brambory Bůh ví odkud? Už nyní jíme potraviny bez chuti, napíchané kdejakým svinstvem, jen aby vydržely převoz z Tramtárie. Přitom jsem byli soběstační, vzpomeňme lány brambor, cukrovky, zelí, česneku atd. atd. Nyní běží v televizi F.L.Věk- naši buditelé a Obrozenci se musí v hrobě obracet, co my, jejich potomci s naší vlastí děláme. Je mi smutno. Doufám, že ze záměru další devastace naší krajiny sejde. Host do domu-hůl do ruky! Pavlína

Nepřihlášený uživatel

#138

2014-02-24 21:17

jsem obyčejný člověk. nepotřebuji k životu žádné zlato, zlaté šperky ani cihly. to co potřebuji je jíst, pít, mít rodinu a přátele při sobě a krásný výhled do naší české krajiny, když je nám smutno. takže nechci žádný hnusný povrchový důl, aby z toho co se vytěží měli potěšení bohatí povrchní lidé. a to je neodsuzuji, zlato je krásné a jistě má skvělé vlastnosti. ale kolik zdevastované přírody a zubožených lidských životů v rozvojových státech má nasvědomí?


Nepřihlášený uživatel

#139

2014-02-26 01:17

Jsme malá země a toho krásného už nám moc nezbývá , a pro těch pár korun
, který nám vůbec nepomužou. Zničit něco krásného co ještě máme to umějí . Ale chránit, to ne.

Nepřihlášený uživatel

#140

2014-02-26 15:53

Nikdy neustupujte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, v maličkostech ani velkých věcech, o kus ani o kousek, ledaže byste ustoupili cti a dobrému mravu. Nikdy neustupujte před nátlakem, nikdy se nepoddejte zdánlivě zdrcující převaze nepřítele.

Winston Churchill

Nepřihlášený uživatel

#141

2014-02-27 18:25

nesouhlasím s těžbou zlata ani dnes ani kdy jindy

Nepřihlášený uživatel

#142

2014-03-04 18:27

Myslím,že při jakékoliv těžbě bychom měli myslet na ty, co přijdou po nás. I.Š.

Nepřihlášený uživatel

#143

2014-03-19 16:05

Nenechme si zničit to málo co nám z přírody v okolí Prahy zůstalo!

Nepřihlášený uživatel

#144

2014-03-20 07:54

neničte vodu

Nepřihlášený uživatel

#145

2014-03-20 20:22

Životní prostředí a zdravá krajina je důležitější než prachy pro pár "byznismenů"

Nepřihlášený uživatel

#146

2014-04-07 20:39

Všichni lidé co žijí v České Republice by měli podepsat tuto petyci.


Nepřihlášený uživatel

#147

2014-05-01 20:06

Ať se zlato těží v Praze Na Ořechovce, jestli tam nějaké je.
Rozhodně by to ale místní smetánka nedovolila.

Nepřihlášený uživatel

#148

2014-05-02 07:52

Kdekoliv se těžilo zlato je pustá a jedovatá krajina.Především severozápad USA.Každá firma co v tomto oboru podniká naslibuje cokoliv co je potřeba k povolení a skrze právníky po těžbě tzv.zbankrotuje převede zisky včetně depozitu na likvidaci následků těžby a začne znovu podnikat pod jinou registrací.Na státu je potom,aby se staral pod obrovskými náklady o likvidaci následků těžby po dobu i sta let zatímco ti samí lidé kopou vedle další díru!Běžná praxe po celém světě včetně Kanady,Ruska,USA,Číny….vlastně je to jedna velká mezinárodní parta…bez čechů-zatím. A ty keci o přínose pracovních míst….podejte mě toho člověka co to řekl,abych mu jí vlepil přes celou tvář.

Nepřihlášený uživatel

#149

2014-05-02 11:06

Okrádat své potomky nehodlám.

Nepřihlášený uživatel

#150

2014-05-02 14:12

Ono nestaci ze je vse rozkradene, ted jeste vse zdevastovat a zamorit jedy!

!!! JSEM PROTI TEZBE - ZLATA !!!
/////////////////////////////////

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...