NE záboru plochy RBC 1235 Radouč a navazujících pozemků


Nepřihlášený uživatel

#51 Re:

2013-10-25 19:17

#49: -

Dobrý den, jak je velmi chytře napsáno, hřiště opravdu nezasáhnou do chráněného území Radouče, ale "pouze" do "nárazníkového" pásma mezi poli, kde měla hřiště stát původně a mezi chráněným územím Radouče. Nepřesné informace (ba spíše dezinformace) jsou obsahem spíše zmíněného článku. Pokud by tomu tak bylo, pak se ptám, jaký smysl by vůbec měl návrh změny č. 4 územního plánu sídelního útvaru Mladá Boleslav? Kdyby pro výstavbu oněch 2 hřišť stačil současně platný územní plán, asi by to nikdo nenavrhoval. Nebo ano? A proč by to dělal? Co a kdo tam tedy chce stavět? Jaký je návrh realizace v této chvíli ví asi pan náměstek lépe než my všichni, proč ale nevysvětlí, proč tento návrh vůbec existuje. O tom, že současná sportoviště nestačí nechci polemizovat, o tom ať si udělá obrázek každý sám. Osobně jsem nezavnímal tlačenice dětí a mládežníků dychtících po sportu u již existujících sportovišť, a to včetně hřiště u 9. ZŠ. Nemohu se zbavit dojmu, že tu s námi někdo hraje opravdu nehezkou hru a dělá z nás hloupé stádo. Od náměstka primátora bych čekal minimálně zdůvodnění předmětného návrhu na změnu územního plánu, ale to jsme se nedočetli. Jen jsme se o sobě dočetli, že jsme mírně řečeno "zmatení a pomýlení". Myslím, že smysl onoho článku je všem soudným lidem naprtosto zřejmý a nemá smysl ho dále komentovat. Kdybych onen návrh na využití celé předmětné plochy na vlastní oči neviděl, možná bych i panu náměstkovi uvěřil. Takhle, bohužel, musím konstatovat, že buď neví nebo nechce vědět. Akorát nevím, co z toho je horší :-( Přesto i tak si myslím, že kdo chce i dál zachovat poslední zbytky přírody na Radouči, měl by příjít na veřejné projednání tohoto návrhu, které se bude konat dne 06. 11. 2013 v 16 hodin. Třeba se nám dostane odpovědí na všechny naše otázky. Nebo se (opět) necháme "opít rohlíkem"?

 

Dvd/ai

#52 Re: Re:

2013-10-25 21:06

#51: - Re:

Dobrý den,

těch nepřesností je tam více. Tristní je zejména dezinformace o investorovi stavby.

Oznamovatelem záměru je FK Mladá Boleslav o.s. a investorem společnost REALSTAV MB, spol. s.r.o.

Více na http://www.mb-eko.cz/hlavni/aktualita/zverejnen-zaver-zjistovaciho-rizeni-k-zameru-sportovni-akademie-pri-9-zs-v-mlade-bo

Zdravím

David Hradiský


Nepřihlášený uživatel

#53 Re: Re: Re:

2013-10-25 21:27

#52: Dvd/ai - Re: Re:

Dobrý den,

nemáte možnost oslovit nějaké celostátní deníky či televize, aby se začali o tuto záležitost zajímat? Třeba by to také pomohlo.¨

Díky za další informace.


Nepřihlášený uživatel

#54 Re: Re: Re:

2013-10-26 18:39

#52: Dvd/ai - Re: Re:

Real stav s.r.o. jako investor? S vykázanám ziskem 400 tis. v minulém daňovém období? Jak to chtějí proinvestovat? Tam asi bude něco hooodně zajímavého!


Nepřihlášený uživatel

#55

2013-10-27 15:21

Ten kdo to má na starosti by měl jít okamžitě sedět !

Nepřihlášený uživatel

#56 Re: Kde proprat peníze?

2013-10-28 12:18

#7: - Kde proprat peníze?

Máte úplnou pravdu !!!

Místo toho, aby tam třeba vytvořili park, který by navazoval k zadnímu lesu na Radouči a nebyly tam jen prodejny typu OBI, InterSpar či dosti velká plocha slunečních panelů (OPRAVDU ODSTRAŠUJÍCÍ PŘÍPAD!!), ale více zeleně a stromů, aby mohl člověk také jít jen tak na obyčejnou procházku a odreagovat se od úplných obyčejných starostí, tak by udělali lépe !! Nevím, jestli to je jen práce náměstka primátora Jiřího Bouška, ale něco mi říká, že by v tom mohl být i náš neslavný Raduan Nwelati. To je ten velmi šikovný pán, který už hodně proinvestoval peněz do Jemníků !! Stačí se podívat pár let zpětně dozadu, že pane Nwelati !!


Nepřihlášený uživatel

#57

2013-10-28 16:47

i o ten kousek přírody nás oberete??? Jste horší než Rusové..ti tam jezdili jen tankama.

Nepřihlášený uživatel

#58

2013-10-28 19:27

Ahoj všem,
silně nesouhlasím i když už žiji skoro 20 let jinde. Bylo tam vždy krásně a ta příroda, která tam je se nedá ničím nahradit. Jenže dnes je to jen o penězích a moci. Doufám ,že to dopadne ve prospěch té přírody...
Dvd/ai

#59 Re: Re: Re: Re:

2013-10-28 20:22

#53: - Re: Re: Re:

Je mi to líto, ale podobná věc je pro celostátní média v podstatě nezajímavá. I Středočeská MfD by tomu stěží věnovala víc, než sloupek. Občané jsou v tom sami a bez účasti a námitek v rámci schvalování ÚP se to neobejde.

D. Hradiský


Nepřihlášený uživatel

#60 Re:

2013-10-29 06:50

#49: -

Dobrý den,  u petice je mapka správná a odráží stav chystané změny územního plánu č. 4.

http://www.mb-net.cz/?download=_/uredni-deska/2013-10-08_navrh-zmeny-c.-4-upsu-mb.zip

Pokud dojde ke schválení tohoto územního plánu, tak už nikdy nebudeme mít možnost zabránit jakékoliv výstavbě v této vzácné lokalitě. Magistrát města 25.10. informuje, že křiště nezasáhnout do lokalit Radouče, nicméně změna uzemního plánu hovoří o opaku!!! Proč by jinak v návrhu územního plánu byla zahrnuta i přeložka el. vedení, které tímto územím prochází a jeho posun směr k Národní přírodní památce a  Evropsky významné lokalitě Radouč????

http://www.mzp.cz/natura/karty/CZ0210114.html

 

Dvd/ai

#61 Re: Re:

2013-10-29 12:14

#60: - Re:

Dobrý den,

za sebe doplňuji toto http://www.mb-eko.cz/hlavni/aktualita/zachrante-radouc-podepsalo-jiz-pres-800-lidi

Porovnejte si text posudku OŽP a "vrtění hřišti".

Netušil jsem, že se k něčemu takovému dotiční sníží, resp. že si myslí, že jsme takoví tupci.

D. Hradiský

 

Josef77

#62 Sportoviště

2013-10-29 13:58

Obecně vzato nejsem proti výstavbě sportovišť, ale do jednoho kilometru od tohoto místa jsou tři fotbalová hřiště a nevěřím tomu, že jsou ze sta procent využitá. Pokud ovšem sháníte s partou chlapů pronájem hřiště na dvě hodiny týdně, pravděpodobně neuspějete. Kdo to chce stavět? kdo to bude provozovat? Bude to pro účely nějakého sportovního fotbalového klubu, nebo na čistě komerční bázi? Jakou budou mít šanci si hřiště pronajmout občané? Pokud by to někdo vzal za rozumný konec, nebyl bych proti. Zas tak velký kus Radouče by nám to nesebralo.

Nepřihlášený uživatel

#63

2013-10-29 19:38

Kde je ta doba, kdy jsme se školou nesměli ani utrhnout kytku. Tak snad zachráníme alespoň to, co zbylo.

Nepřihlášený uživatel

#64

2013-10-29 23:16

Nevím, kdo dělal územní plán, ale asi to nebyl někdo místní, kdo tam rád chodil na procházky. Bydlela jsem blízko Radouče asi 20 let a už to co se tam dělo za posledních 10 let je spíš na škodu než k užitku.

Nepřihlášený uživatel

#65

2013-10-30 06:54

Radouči se ukrajuje čím dál víc.Mám oprávněný strach, že se z této poslední přírodní plochy jednou stane staveniště. Jednoznačně to posuzuji jako skryté osobní zájmy a snahu vydělat peníze.

Nepřihlášený uživatel

#66

2013-10-30 10:03

Jasne, vse rozprodat a nasledne rozkrast, nebo vhodit do predrazenych a zbytecnych zakazek mesta. Notabene fotbalovych hrist je v MB dostatek. Parkovacich mist je zatim take dostatek a bude i nadale, pokud se nesmyslnou "revitalizaci" nebudou ubirat.
V. Goby

Nepřihlášený uživatel

#67 n

2013-10-30 18:25

n

Nepřihlášený uživatel

#68

2013-10-30 18:26

n
papu

#69

2013-10-30 18:38

Syslíky potřebujeme zachovat, kam jinam bysme odpoledne chodili se skývou chleba. Ten krytý bazén by to chtělo, za to co lidé odtud projezdí do jiných měst by se to postavilo raz dva, ale je přece potřeba podpořit bazény v Lípě, Letňanech, jíčíně a dalších destinacích..škoda, že jsem krajské město :o(

Nepřihlášený uživatel

#70

2013-10-30 21:24

Já bych plochu klidně obětoval, ale proč proboha zase fotbal????

Nepřihlášený uživatel

#71

2013-10-31 05:41

Když jsem po p. primátorovi žádala více odpadkových košů na Radouči, tak to nešlo, protože je to chráněné území.... ???

Nepřihlášený uživatel

#72

2013-10-31 07:21

Jako rodák z Mladé Boleslavi, jako pamětník původního Radouče, mám zájem na tom, aby byl zachován aspoň v této podobě. Je třeba se bránit proti jakýmkoliv necitlivým zásahům různých investorů, neboť za menšími zásahy následují další a mnohem větší...

Nepřihlášený uživatel

#73

2013-10-31 09:28

Dnes je to kousek u cesty a příště to bude kousek z opačné strany. Ve finále to zastavíme celé a nezbyde tam nic. Myslím, že v současných prostorách fotbalového stadiónu je ještě dost místa na rozšíření stávajících ploch.

Nepřihlášený uživatel

#74 Komentář k prvnímu článku na mb-net

2013-10-31 10:03

Dobrý den,
tento komentář reaguje na původní článek uvedený na mb-net, s kterým jsem nemohl souhlasit. Proto jsem kontaktoval náměstka primátora pana Boušku a vysvětlil jsem mu, že petice reaguje na současný návrh změny č.4 územního plánu. Přestože došlo k redukci rozsahu záměru, který nyní počítá s výstavbou dvou sportovních hřišť, parkovacích ploch, objektu šaten, technického zázemí a oplocení, tak celou zbývající část z této vymezené plochy (jedná se o nyní keři zarostlý trojúhelníkový pozemek) bude možné v budoucnu využít případně zastavět v souladu s jejím vymezením jako plochy rekreace a sportu.
Přičemž vykácením, nebo zástavbou tohoto nyní keři zarostlého pozemku dojde ke zničení posledního možného úkrytu zde žijících zvířat včetně zvláště chráněných živočichů druhu koroptev polní. To bude mít za následek vytlačení většiny žijících zvířat z této části Radouče, a tím omezení funkčnosti případně zánik regionálního biocentra Radouč.
Odezva na petici a počty podpisů přitom dokazují, že současná Radouč má pro obyvatele Mladé Boleslavi ničím nenahraditelnou hodnotu a proto by měla být zachována ve své co nejméně zmenšené a pozměněné podobě i pro naše děti a příští generace.
Pan náměstek Bouška mi přislíbil, že celou záležitost ještě projedná s primátorem města panem Raduanem Nwelati a o výsledku jednání bude veřejnost informovat.
Výsledkem tohoto konstruktivního jednání je informace pana náměstka Boušky, že s ohledem na reakci obyvatel Mladé Boleslavi město upraví návrh změny č.4 územního plánu a upustí od dalšího záboru plochy (vlevo od stávajícího vedení VN) včetně zmiňovaného zarostlého pozemku a tuto plochu vymezí jako např. sídelní zeleň, kterou ani v budoucnu nebude možné jinak využít-viz nový článek
http://www.mb-net.cz/?page=cz,20270.hriste-u-radouce-zaberou-mensi-uzemi-nez-se-lide-obavaji

Závěrem bych chtěl tímto poděkovat všem občanům za jejich aktivní podporu k zachování Radouče a požádat Vás o co největší účast na veřejném projednání návrhu změny č.4 územního plánu dne 6. listopadu od 16 00 hod. v budově magistrátu.
S přáním hezkých dnů v krásné přírodě a to nejen na Radouči.
Jan Mlejnek

Nepřihlášený uživatel

#75

2013-10-31 10:10

Naco další fotbalové hřiště. Raději v Mladé Boleslavi a okolí opravte silnice a budujte cyklostestezky ven z města.