Petice pro svobodnou konzumaci alkoholu v Českém Krumlově

ladule

#26 Re:

2013-02-13 17:57

#23: JOE -

jak je ve městě šmarjá nebezpečno? .)))


Nepřihlášený uživatel

#27

2013-02-13 18:11

Se Krumlovští radní asi zbláznili

Anonymous

#28 Re:

2013-02-13 18:16

#5: Michaela -

  1. Kaplice nežije z turismu, Krumlov ano.
  2. Co třeba si zavřít okna? Jak to asi řeší v Praze, Brně, Ostravě? Bydlet ve městě má svá pro i proti.
Tomáš Kouba
Autor této petice

#29 Re:

2013-02-13 18:23

#21: Papi -

  1. Nikdo netvrdil, že noční život je hlavním zdrojem příjmů.
  2. Když turistu vyženou v půlnoci z hospody, doporučí Krumlov svým podobně zaměřeným kamarádům k návštěvě? Bude mít o důvod méně. Výsledkem je méně turistů, kteří utrácejí i přes den.
  3. Noční život může být důvodem k přenocování, díky čemuž získá město peníze minimálně z "lázeňské taxy", nebo jak se tomu říká.
  4. Ožrala zavřený v baru nevadí. Vadí tehdy, když ho z té hospody v půlnoci vyhodí a on si ve večerce koupí víno, zabalí ho do pytlíku a bude chlastat na ulici. Pravý opak toho, čeho se původně chtělo dosáhnout.
Rain

#30 Re:

2013-02-13 20:35

#23: JOE -

naprosto souhlasím

Jan Jedlička

#31 Zkušenost

2013-02-13 21:18

Chtěl bych se s Vámi podělit o mou zkušenost z Anglie. Ve městě, kde jsem bydlel na jazykovém pobytu, zavírali hospody v 10 hodin. Výsledkem toho byly ulice plné lidí, kteří neměli nic lepšího na práci než mlátit ostatní.

Nepřihlášený uživatel

#32

2013-02-14 00:15

Jako si z nás delaj ovce naši nejvyšší politici,začínají to dělat i ti naši zastupitelé.Problémy který tu opravdu jsou, majípůvod úplně někde jinde a ne v popíjení piva na zahrádce restaurace... Jednou tu opravdu bude skanzen,jestli s.tím my, místní občané něco už konečně neuděláme. Jako příklad uvedu Slavnosti pětilisté růže.Slavnosti a kolem půlnoci ticho. Projel jsem už spoustu mestských slavností a musím říct,že toto je vidět pouze v našem městě a pak se ptám. Proč to v jiných městech jde a u nás ne. A navíc ještě k tomu zákaz alkoholu na ulicích. Vzkaz radním: Raději řešte problémy q ne.hovadiny.
Martin Střelec

#33 Re: Sdělení TOP 09 Český Krumlov

2013-02-14 12:43

#11: - Sdělení TOP 09 Český Krumlov

Dík za informaci, ale přesto nás prosím zasvěťte - vyhlášku schvaluje rada, nikoli zastupitelstvo? A jednání rady jsou neveřejná a podklady pro jednání též?

RedHot

#34 Re: Re: Sdělení TOP 09 Český Krumlov

2013-02-14 18:07

#33: Martin Střelec - Re: Sdělení TOP 09 Český Krumlov

Trochu jsem googlil.. Vyhlášku schvaluje zastupitelstvo, zatímco nařízení jenom rada. (snad se nepletu)

Tady je zákon.

DÍL 2
Pravomoc zastupitelstva obce
§ 84

..(2) Zastupitelstvu obce je vyhrazeno:

..h) vydávat obecně závazné vyhlášky obce

..(3) Není-li zřízena rada obce, vydává nařízení obce zastupitelstvo obce.

..(5) Zastupitelstvo obce rozhoduje o zrušení usnesení rady obce, jsou-li mu předložena k rozhodnutí podle § 105 odst. 1.

Tady je vysvětlení o Obecně závazné vyhlášce obce

+ zákon obsahuje

DÍL 2
Občané obce
§ 16

..(2) Občan obce, který dosáhl věku 18 let, má právo

..c) vyjadřovat na zasedání zastupitelstva obce v souladu s jednacím řádem svá stanoviska k projednávaným věcem

Snad Vám to bude stačit, taky jsem se rád poučil:)


Nepřihlášený uživatel

#35 Re: Sdělení TOP 09 Český Krumlov

2013-02-14 22:19

#11: - Sdělení TOP 09 Český Krumlov

Aha, TOPka zase spasí Krumlov, vždyť je to právě pan Lobík a spol., kdo dělá po nocích největší humbuk a veřejně se ohání  tím, že komu to vadí, nemá v centru co dělat (rozumějte bydlet ).


Nepřihlášený uživatel

#36 Re:

2013-02-14 22:36

#23: JOE -

A který z podniků se stará o to, aby jeho hosti neřvali před barákem? Koho z nich zajímá cokoli jiného, než kasírovat? Policie má nadále suplovat vyhazovače? Jdi si to tvoje "zajišťováním pořádku" před hospodami jednou vyzkoušet, takovou dvanáctihodinovou šichtu by sis podruhé nejspíš nerad opakoval.


Nepřihlášený uživatel

#37 Re: Re:

2013-02-14 22:41

#29: Tomáš Kouba - Re:

Najednou všichni milujeme turisty, co? Jako záminka pro "dobrou" věc jsou výborní, i když argumenty s nimi spojené jsou tak trochu postavené na hlavu...

Martin Střelec

#38 Re: Re: Re: Sdělení TOP 09 Český Krumlov

2013-02-15 00:49

#34: RedHot - Re: Re: Sdělení TOP 09 Český Krumlov

Aha, super že jste si dal tu práci!

Takže konečné slovo by mělo mít zastupitelstvo, tzn. měla by být možnost se tam k tomu za veřejnost vyjádřit a text asi bude viset předem na webu.

Nevím tedy co má v plánu autor petice, ale asi by stálo za to kontaktovat jak radní, tak zastupitele. To mne trochu mrzí, že to není jasné, jak se ta petice uplatní. Může to přijít vniveč.


Nepřihlášený uživatel

#39 Re: Re:

2013-02-15 01:05

#36: - Re:

Pozor, vyhazovač vyhazuje, orgán chrání a pomáhá... Nepleťte si pojmy z dojmy...

cííí cáááá

#40 Re: Re:

2013-02-16 11:49

#36: - Re:

To tu machruje bengo? Jakou šichtu? Vždyť policii (strážníky) neni nikde vidět, jen si vozí prdel v autě :-D

Holka z centra

#41 Re:

2013-02-16 20:34

#10: -

Nikdo nebydlí?!? já tu teda bydlim a někdy mě to opravdu vytáčí, skoro celý léto se nevyspim!! mám věčně zblitý dveře a práh, rozházený koše a popelnice pod oknama..a pěkně mě to SE.E!! všichni co plácaj tyhle blbosti by si to měli zkusit-spát v centru!! jinak s peticí souhlasim, řešit to zákazem je blbost, možná by stačilo aby se víc angažovala městská policie a ty opilý pitomce nějak usměrnila.

nn

#42 Re: Sdělení TOP 09 Český Krumlov

2013-02-19 01:16

#11: - Sdělení TOP 09 Český Krumlov

Tak určitě... Hlavně volte TOPku v příštích volbách...

melagros

#43 Re:

2013-02-20 14:20

#10: -

souhlasím ....

melagros

#44 Re: Re:

2013-02-20 14:22

#12: Lucie - Re:

To taky nechápu,asi je to nějáká pipka, která si ani neumí představit kolik lidí by v tomto případě přišlo o práci :/

melagros

#45 Re:

2013-02-20 14:27

#15: Papi -

Co to melete za s prominutím sračky ... Buď jste zakomplexovaný člověk nebo člověk, kterého asi netrápí kolik lidí tímto přijde o práci. Chcete mi tvrdit, že všichni , co se jdou v pátek do města opít tak dělají bordel?? Asi opět hloupost že?? Než něco napíšete, zkuste u toho přemýšlet ..... Že je holt pár puberťáku , tak prostě je , ale to neznamená, že všichni co chodí do města slavit, posedět, či se opít, že dělají bordel ..... asi jste nebyl(a) mladý člověk a nikdy jste se nebavil(a) že??


Nepřihlášený uživatel

#46

2013-02-26 09:37

Kdo toto vymyslel ať se odstěhuje na samotu u lesa. Prospěje to jemu i jeho mozku...

Nepřihlášený uživatel

#47 Re: Re:

2013-02-26 16:14

#41: Holka z centra - Re:  

 Tak jsem polda ( strážník) jsme dva, v lepším případě 4 na službu. Kolik je nočních podniků? 10?20? Když budou v každém 2 ( v lepším případě) pitomci, kteří  po pár panácích dělají venku  borel, tak to máme 20 - 40 pitomců na 2-4 strážníky a to pouze v centru města. Potom tady máme další potěšení, jako třeba kempy pro vodáky, nemovitosti, kde se scházejí bezdomovci, nemovitosti, kde město poskytlo byty těm méně šťastným, leč více méně ( ne)přispůsobivým, večerky, kde se neřeší vůbec nic a kde si kdokoli koupí alkohol v jakékoli noční hodině a  další náležitosti o které se musí strážníci v rámci možností postarat, když už zde jsou. Nemyslím si, že vyhlášky něco vyřeší, večerky vyhláškou omezit nejde a dovedu si představit kam se ti posilnění přesunou, na ulice před ty večerky.

Znám pár provozovatelů podniků v centru, kteří se starají aby tam byl klid, záleží jim na tom co se děje před barem, komunikují, zkrátka jim o tu živnost jde. Ale taky znám ty, kteří pustí naplno hudbu, otevřou dveře a okna, pivo nosí ven na ulici a potom ještě nadávají, že je poldové buzerujou. Nedivte se potom, že někdo má dojem, že vyhláška tyto problémy vyřeší. Dejte se sami dohromady, ukažte ny ty kteří vám tu špatnou reklamu dělají, přijdtě s nějakým rozumným nápadem na zastupitelstvo města. Máme místní samosprávu, máme městskou policii, máme českou policii ale první si pořádek musíte udělat mezi sebou. Když se tady nebudou opilci ve skupinkách napadat, nikdo nebude řvát jako blázen, rozbíjet něčí majetek, hudba z barů nebude slyšet po celém městě tak se vyhláškama nikdo zabývat nebude.

 


Nepřihlášený uživatel

#48

2013-02-26 16:30

M. policii pak zůstane na práci jen dávat botičky podnikatelů, kteří ještě z CK neutekli.
Už ted je temer na kazdem domu nápis - k pronajmu nebo na prodej.
A pokud budu mit piticko v sacku nebo v kelimku, jsem zvedav jakym pravem by mi ho chtel nekdo ochutnavat, aby mi dal pokutu. Chapete to nekdo ???

Nepřihlášený uživatel

#49

2013-05-19 17:18

fandím vám
černá - ztuha

#50 Re: Sdělení TOP 09 Český Krumlov

2013-06-01 07:55

#11: - Sdělení TOP 09 Český Krumlov

Vážený pane radní, Vy a Vám podobní jste nebezpeční pro Náš národní poklad, kterým Čeký Krumlov nepochybně, alespoň zatím, je. Odstraněním zachránkyně, paní Zikmundové, uvrhnete toto překrásné a jedinečné místo do záhuby doby předlistopadové, čímž se naplní letitá snaha bolševiků jej zlikvidovat.

Moje oči prozřeli po přečtení článku - Místostarostka: Petice proti mně je velké nedorozumění - sobotním vydání MF.

Cit.: Na nás (Myšleno Český krumlov) není nikdo zvědavý, takových báječných měst s historickým centrem je na světě plno. Když nejezdíte (né Vy, to paní Zikmundová) a nedáváte o sobě (zajisté myslela o ČK) vědět, tak toho využijí jiní.

Takže Vás i vás vyzývám: Dejte jí klid na práci (záchranu), jinak ponesete Vinu.

P.S.

Jen mám trochu nejasno kdo jsou to ti Jiní a jak toho probůh využijí. Mám známého, pracoval na IV.správě STB MV - odbor sledování a ani On netuší. Pokud něco zjistíte a dáte mi vědět, budu zase klidně spát.

pouze krycí jméno

Saigon 88