Zrusenie povinneho cipovania psov

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zrusenie povinneho cipovania psov


Nepřihlášený uživatel

#201 Re: Re: spravme niečo

2013-07-23 19:04

#200: abc - Re: spravme niečo

možno by stačilo nabáť sa ,že ak nedovolíme zaviesť svojmu psovi čip, veterinár ho odmietne zaočkovať  proti besnote a nájsť si zodpovedného veterinára,ktorý si dá tú námahu a prečíta si niečo o škodlivosti čipov.


Nepřihlášený uživatel

#202

2013-07-25 11:53

Povinné čipovanie je iba výborný kšeft pre výrobcov čipov a veterinárnych lekárov, ale pre chovateľov nemá žiaden praktický význam. Takéto zákony iba podporujú úradnícku byrokraciu a úplatkárstvo.

Nepřihlášený uživatel

#203 Re: Re: spravme niečo

2013-07-25 11:57

#200: abc - Re: spravme niečo

Nedá sa splniť všetko z vymenovaných veci.Dalo by sa aspoň zastaviť,ničenie prírody keby  sa ozvali aj ochráncovia prírody .Tí čušia.Ochrancovia zvierat tiež to isté.Čušia ,alebo súhlasia s čipovaním.--Ak vám pracovníčka z útulku zvierat povie,že sa máte hanbiť zato,že vaša sučka má šteniatka ,ak nás, čo nesúhlasíme s čipovaním niekto nazve psychopatmi,ak nám niekto napíše,že v Azijských krajinách psov jedia ,tak čo z toho robíme takú vedu,veď je to len čokel---potom čo môžeme robiť?!Aj ľudia čo nesúhlasia s čipovaním akosi zaspali.Sem-tam sa tu niekto ozve.Nevieme si rady tak sme rezignovali.


Nepřihlášený uživatel

#204

2013-07-25 17:03

Ich hlupy zakon asi nezmenime,ale mozme spravit to,ze jednoducho kazdy za seba neda cipovat psa.A ked zistia,ze vacsina nedala,tak nas nijako neprinutia.Ich je len par nic nespravia.Len ludia sa musia zobudit a zacat rozmyslat svojim rozumom a nie sa riadit tym co nam ponukaju spravy.Spravy su manipulovane,tie netreba vobec pozerat.Teraz budu tlacit pravidelne ludom do hlav ze 30.9. sa blizi.Ale rozumni ludia nad nimi len mavnu rukou.Netreba sa bat.Az teraz sa uvidi,ze kto skutocne miluje svojho psika a kto sa bude tvarit,ze akoze to je dobre,ze sa mu psik nestrati.Je to smiesny argument...
Mária

#205 Re:

2013-07-25 18:05

#204: -

Presne. Súhlasím.Niet čo dodať.Netreba sa báť!


Nepřihlášený uživatel

#206 Re: petícia proti čipovaniu

2013-07-26 12:10

#150: vierca - petícia proti čipovaniu

Na vaše odporúčanie som  si vypočula rozhovor  proti čipovaniu na internetovom rádiu Slobodný vysielač.Moderátor pani -či slečnu Adrianu tak domotal,že som nevedela či je za čipovanie ,alebo proti čipovaniu.Úroveň moderatora bola na veľmi nízkej úrovni a slečnu Adrianu som ľutovala.  Hce urobiť dobrú vec ,ale sa obrátila podľa mňa na nesprávnu adresu.


Nepřihlášený uživatel

#207

2013-07-26 18:12

Tak viete media nam ludom nechcu a ani nemozu pomoct.Oni mozu vysielat len to co im je nariadene z hora...Mali by sa hambit aj ti moderatori.Radsej odprezentuju vseobecny nazor ako keby mali stratit isty flek...

Nepřihlášený uživatel

#208

2013-07-30 15:33

http://www.necipujtenas.cz/fakta/tragicke-pripady/de-jure-cip-neprokazuje-vlastnictvi-psa-gb.aspx.Dúfam,že neveriacim bude toto stačiť,prečo nechcem dať svojmu psovi čip a prečo by to nemal urobiť nikto ,kto nechce svojmu psovi škodiť

Nepřihlášený uživatel

#209

2013-08-02 20:22

naskakuje ze stranka neexistuje,iba titulnu stranku hodi,,,ale to ma ani neprekvapuje co sa tu robi...to o vsetkom svedci...staci napriklad na pokec napisat jednu pravdu a hned ste zruseny uzivatel...kazdy nech si spravi vlastny usudok...

Nepřihlášený uživatel

#210

2013-08-02 21:24

Som rada, že táto petícia vznikla. Vôbec som nevedela, že niečo také sa chystá v zákonoch, len zrazu keď som bola u veterinára - dozvedela som sa o tomto "zákone". Áno psíka mi očipovali, pod hrozbou zákona, ale nesúhlasím s tým. Za chvíľu budú čipovať aj ľudí.

Nepřihlášený uživatel

#211

2013-08-03 07:57

Okrádanie slušných ľudí ktorý sa musia riadiť zákonom !!!

Nepřihlášený uživatel

#212

2013-08-03 17:26

nikto sa nicim nemusi riadit...kazdy je slobodna bytost...ked bude zvieratko na vlastnom pozemku mozu si akurat viete co...

Nepřihlášený uživatel

#213 pohoršený

2013-08-05 11:23

som tiez proti cipovaniu psov a akychkolvek inych zvierat

Nepřihlášený uživatel

#214

2013-08-07 06:34

Ja môjho kocúra nedám začipovať a nech sa len opovážia mi vyhrážať nejakou pokutou, potom uvidia to čoro-moro...

Nepřihlášený uživatel

#215

2013-08-07 10:21

Keby aj polisi boli taki k...zeby sa vyhrazali pokutou,tak im ju nikdy nedajte!!! Lebo je to protiustavne! Mari sa nam moznost slobodneho rozhodnutia.A USTAVA SR je nad vsetky zakony.Nedajte sa zastrasit,nikdy pokutu od vas nevytiahnu a ustavny sud by ste vyhrali.A ked tvrdia,ze treba cipovat,tak potom nech spalia USTAVU SR,lebo ja v nej uz potom nevidim zmysel...

Nepřihlášený uživatel

#216

2013-08-07 10:25

Je neuveritelne, ze nieco taketo je povinne pod hrozbou pokuty, natiska sa otazka co je za tym a ci si ti, ktori toto schvalili uvedomuju co robia.

Nepřihlášený uživatel

#217 Zrušenie povinného čipovaniaRe:

2013-08-07 11:43

#214: -

Poraď!Ako nedať čip zvieraťu a nezaplatiť pokutu?Ja svojho psíka tiež čipovať nedám.


Nepřihlášený uživatel

#218

2013-08-07 22:15

Ved pisem,ze ked je zvieratko v dome na pozemku ziaden problem nevidim.Dufam,zeby az tak netlacili na pilu,zeby prisli na vas vlastny pozemok s citackou,lebo by snou aj rychlo vyleteli :D A kto byva v panelaku,tak radim zaockovat proti besnote na dva roky este teraz a potom si najst dobreho veterinara,ktory ma srdce na spravnom mieste a nie ktory ide po peniazoch.Ked vam niekto bude chciet dat pokutu treba volat televiziu a odvolavat sa na ustavny sud.Treba povedat policii,ze konaju protiustavne a vybavene.Za tie peniaze co mesto dalo na kupu citaciek radsej mohli kupit jedlo pre psikov v utulku...a ze kvoli bezpecnosti,a ti hlupaci,ktori uverili,ze im psika vratia:DDD kvoli bezpecnosti tu mame aj kamery a kolko uz bolo vrazd priamo vo vchode do bytovky,kamery maju len na sledovanie a pohyb ludi,tak ako cipovali na zaciatku velryby a vtaky,zeby videli kade sa pohybuju,,,jeden veterinar povedal,ze ani ludi nemusi strasit pokutou,ze slovac sama od seba nosi psikov cipovat,vtedy som mala dost...slovac sa zobudi,az ked kvoli BEZPECNOSTI a pre pripad straty dietata zacnu cipovat novorodencov a potom ludi,lebo postupne zistia,ze ludia su lahostajny pri svojich najlepsich priateloch tak budu aj pri svojich detoch atd...

Nepřihlášený uživatel

#219 Re: nie so za to

2013-08-11 15:09

#1: anoným - nie so za to

No musim poznamenat ze je naozaj OHROMNY :-D!!!! problem chip vybrat. Zase sme pri tom ze doplacat budu len Ti ktori zakony dodrziavaju. Okrem toho stale je to cudzie teleso (aj ked dostatocne inertne) zavedene do ziveho organizmu. Takze uz len v pripade nejakeho urazu - rozdrvenia hrozi komplikacia.


Nepřihlášený uživatel

#220

2013-08-12 07:44

Dnes dajú čip môjmu psovi , zajtra mne ? žiadne cudzie teleso v organizme nieje zdravé , neverím čipom , je to len zámienka ako z ľudí vytiahnuť peniaze mať všetkých pod kontrolou a obohacovanie sa na úkor chudoby,čo robí ochrana zvierat ? alebo ich uplatili ?Ak je toto dané zo zákona , myslí sa aj na to že ľudia sa radšej budú zbavovať zvierat ?? nestačí že už teraz sú útulky preplnené ??

Nepřihlášený uživatel

#221

2013-08-12 20:12

zákon nebol legálne schválený a naprebehla k tomu patričná dskusia medzi občanmi,zákon ktorí vytvorili poslanci,ktorí nerešpektujú základné ľudské práva a nechránia svojich občanov nie je právoplatným zákonom amen!

Nepřihlášený uživatel

#222

2013-08-13 12:35

je to cele hovadina, len dalsie zbytocne vyhodene peniaze...a zviera nie je vec!!

Nepřihlášený uživatel

#223

2013-08-14 18:50

Veľmi účinná akcia k tomu,ako zvýšiť počet opustených zvierat.Myslím,že celá udávaná prospešnosť čipovania bude masívne prevalcovaná už len týmto jediným argumentom.

Nepřihlášený uživatel

#224 NECIPOVAT, RIESIT TO SUDNOU CESTOU

2013-08-15 22:06

Peticia,ani stazovanie na fore nepomôze!
TREBA KONAT:
1. NEDAT ZVIERATKO ZACIPOVAT !!!
2. Ak Vam veterinar odmietne ockovat nezacipovane zviera, odist k veterinarovi,ktory zviera zaockuje,osetri a pod.
3. Ak Vas veterinar nahlasi, ze nemate zacipovane zviera, treba na neho podat trestne oznamenie,ze porusil Zakon o ochrane osobnych udajov
4. Ak budu chciet prezriet byt,al.dom, ci sa tam nachadza neocipovane zviera,musia mat sudny prikaz,al.povolenie na prehliadku domu
5. Ak Vam budu chciet udelit pokutu za neocipovane zviera, treba sa ihned obratit na Ustavny sud a ked to bude nutne,tak aj vyssie !!!

Je dolezite spojit sa s pravnikmi, ktori sa vyborne orientuju v zakonoch a podat hromadnu staznost na Ustavny sud, aj z viacerych miest,aj s pomocou viacerych pravnikov !

Nepřihlášený uživatel

#225

2013-08-15 22:09

Nesuhlasim s čipovanim!! Preč stym svinstvom! Nechcem aby bol z môjho psa kiborg!