Petice za zákaz kouření v restauracích

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice za zákaz kouření v restauracích

Ondrej Botko

#76 Re:

2013-01-04 09:42

#75: kreja -

Hokejove hriste je delane na hokej, hlediste, chcete-li stadion (hriste+hlediste) je delany na fandeni, coz je hlasity projev na podporu sveho tymu (v idealnim pripade). Na hokej vam staci kluziste. Takze kdyz jdete do hlediste, tak musite pocitat ze tam bude hluk. Stejne tak bohuzel musite pocitat s tim ze kdyz jdete do hospody budete muset cuchat kour a nasledne budete smrdet. Rozdil je v tom ze hospody jsou delany na jidlo a piti a ne na koureni a kourit muzete kdekoliv jinde, kde nebudete nikoho obtezovat, kdezto fandeni na ulici pred stadionem je tak trochu absurdni. Navic pokud nechcete fandit a vystavovat se prilisnemu hluku, tak nemusite sedet v kotli, navic hluk na hokeji jeste nikomu nezpusobil zadne zdravotni komplikace a pokud ano tak fandit nemusi, ale jist a pit se musi.

Ale samozrejme chapu vasi narazku, ja jsem nikdy nekouril, ale ze zkusenosti vim ze "napraveni" kuraci jsou mnohem agresivnejsi, nez Ti co nikdy nekourili. Osobne jsem se nikdy do techto debat moc nepoustel, ale ted jsme byli na horach v jedne male vesnici a po celodeni ture jsme meli hlad a chteli jit na veceri a nikde ve vesnici nebyla nekuracka hospoda ( a ze jich tam bylo), meli jsme s sebou deti a dve tehotne zeny, tak mi poradte co v takovem pripade delat (a podobna situace se nam stala jiz nekolikrat, jen ted uz to ve me nejak preteklo, mozna i proto ze jsem delsi dobu bydlel v cizine, kde to fungovalo bez problemu a vsichni byli spokojeni). Bud stravit "prijemny" obed v zakourene hospode a vystavovat, pri opakovanych navstevach, deti zdravotnimu riziku, nebo hladoved, nebo s sebou tahat cely den velkou svacinu a zrict se tepleho jidla a to jen proto ze kuraci jsou pohodlni a musi palit jednu za druhou u piva, misto aby se zvedli a sli si zapalit ven.

Vam nevadi ze po navsteve kuracke hospody smrdite jak popelnik a ze pokud tak nechcete smrdet druhy den musite vse vyprat?

Ondrej Botko

#77 Re:

2013-01-04 09:59

#75: kreja -

A rvarny samozrejme nejsou, muzete jit do lesa, nebo k dalnici a tam se muzete vyrvat k smrti, stejne jako ukourit a nebudete nikoho obtezovat. Ale nevim proc byste mel rvat, nebo kourit v hospode, ta na to neni stavena!

Panda

#78 Re: Pasivní kouření

2013-01-06 18:56

#2: Katka - Pasivní kouření

Katko, tak toto si snad umí najít každý. Přikládám několik článků z prestižních lékařských časopisů

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/ijc.2910270102/abstract

http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=387760

A jinak ... stačí si zadat scholar.google.com do vyhledávání dát passive smoking a máme tady 342 tis. zdrojů.


Nepřihlášený uživatel

#79 Re: Re: Pasivní kouření

2013-01-06 22:35

#5: m_c_k - Re: Pasivní kouření

Mám pocit, že je to fér - pokud jdu do vykřičeného domu, o kterém mluvíte, budu si tam dělat co chci, pohlavní styk budu provozovat s dívkou, která je tam dobrovolně a pokud se mi přihodí nějaké zdravotní potíže, je to můj problém, že někdo takový dům navštívil. I kdyby mě někdo nutil chodit do evangelistického kostela, neovlivní to moje zdraví a pokud jsem normální člověk, tak pořád zůstanu věrný své víře ... Ale to, že 2-3 kouřící osoby zakouří celou hospodu a já mám "čuchat" kouř, který je prokazatelně škodlivý, o číšnících pracujících v takových zařízeních ani nemluvě, to už není rozhodnutí o svobodném rozhodnutí kouřit nebo nekouřit, ale o tom, že někdo bezohledný poškozuje zdraví dalším x osobám... Ať si klidně kouří venku a potom dojde zpátky ke stolu... Jde zkrátka o to, že svoboda jednoho člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého! Jasně, můžeme k tomu dojít sami za nějakých 20-30 let na základě poptávky trhu po nekuřáckých hospodách, ale proč vývoj neuspíšit tím, že vyjde zákon o nekuřáckých hospodách?

Podle mého názoru je právo na nepoškozování vlastního zdraví třetími osobami nadřazeno nad svobodné rozhodnutí majitelů restauračních zařízení o možnosti provozování (ne)kuřáckých zařízení....


Nepřihlášený uživatel

#80 Re: Re: Re: Pasivní kouření

2013-01-07 14:35

#79: - Re: Re: Pasivní kouření

Vývoj chtěli uspíšit i komouši, a jak to dopadlo. Žádnej zákaz nic nevyřeší. Jinak, prakticky ve všech bordelech se kouří. Tak to zakážeme taky, ne?


Nepřihlášený uživatel

#81

2013-01-07 14:59

Hlediště je od slova hledět. Hledím z hladiště ha hokej. A jeliokž je to verejný prostor, tak by mne neměl nikdo ničit sluch. Svoboda jednoho uřvance končí u ucha mého, které chce být zdravé. Bude tedy nutné trochu ten pokrok postrčit a zákonem jednoznačně zakázat hlasité fandění. Zdraví lidu je přednější, než nějaké fandění.
Ondrej Botko

#82 Re:

2013-01-11 19:31

#81: -

No tak pokud chcete jit do dusledku, tak hlediste je velike a nikdo vam nekaze jit do kotle a nechat si nicit sluch. A pokud i na odvracene strane hluk presahuje limity (coz, dle meho nazoru, nepresahuje ani v kotli), ktere maji trvaly dopad na zdravi, verim tomu ze o tom bude existovat nejaka seriozni studie, nebo clanek, tak jako tomu je u pasivniho koureni a v tom pripade by mozna proti tomu fanousci meli protestovat a podepisovat petice (predevsim pak treba rodiny, co chodi na hokej i s detmi). Ale uprimne, kolik takovych studii, nebo clanku je a kolik lidi by vam takovou petici podepsalo? 
Naproti tomu nasleky navstevy zakourene hospody si nesete zcela bezpochyby, ikdyby to melo byt jen smradlave obleceni, coz je v tomto pripade to nejmensi. A podobne petice, jako je tato, po celem svete uz podepsalo tisice lidi.

Jana13

#83

2013-01-13 20:34

Vymezuji se vůči k o u ř e n í nikoli vůči k u ř á k ů m. Prostě už nechci svým zdravím, nasmrádlým exteriérem a zkaženým gastronomickým zážitkem doplácet na bezohlednou intoleranci druhých. Pozn.: V privátních prostorách kuřáků je mi jejich záměrné sebepoškozování víceméně lhostejné.

Nepřihlášený uživatel

#84 Re:

2013-01-13 21:20

#83: Jana13 -

Vymezuji se vůči L I D E M, co si nechaj masochisticky ničit zdaraví i s oděvy a neustále D O B R O V O L N Ě lezou tam, kde je jim nejhůř! S pozdravem, sadistický kuřák hospodský.

Mila

#85 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pasivní kouření

2013-01-14 01:25

#9: m_c_k - Re: Re: Re: Re: Re: Pasivní kouření 

m_c_k - se vším, co píšete, můžu jen souhlasit. Jo, já jsem z těch kuřáků, kteří si "vyhulují" doma (okna mám otevřena 365 dní v roce). Ale ty rádoby "na city působící" patetické otázky typu "zapálil byste svému dítěti" mi připadnou směšné a nedůstojné. Chtěla bych ale jen podotknout, že nevím, proč máme my hnusní kuřáci tu nálepku "bezohlední". Nekouříme nikde, kde se nesmí, nevynucujeme si kouření tam, kde se nekouří atd. Prostě k člověku kuřákovi jaksi automaticky patří označení "bezohledný".

Mušák

#86

2013-01-16 22:12

Zahulená restaurace je něco děsného. Smrdí potom oblečení, vlasy a štípou oči.

Nepřihlášený uživatel

#87 Re:

2013-01-16 22:31

#86: Mušák -

Tak tam nelez. Nebo snad musíš???


Nepřihlášený uživatel

#88 Re: Re:

2013-01-16 23:40

#87: - Re:

Prave to bohuzel nekdy jinak nejde, pokud nehodla clovek byt v socialni izolaci od okolniho sveta, mrznout na lyzich nebo na kole a tak :) kdyby bylo na vyber, tak to nikdo neresi.


Nepřihlášený uživatel

#89

2013-01-17 08:58

zakázala bych kouření všude, kde jsou lidé...naši sousedi (dosti nepřizpůsobiví, leč ne tmavočeši bydlí v bytě 1+1 - 5 lidí a hulej všichni. Na chodbě je to jako v hospodě a když v létě větrají, my nemůžeme - opravdu nechutné!!!

Nepřihlášený uživatel

#90

2013-01-17 11:30

nejhorší je když v hospodě kouří obsluha a nikdo jiný

Nepřihlášený uživatel

#91

2013-01-17 12:35

Jednoznačně naprosto souhlasím a podpořím cokoliv, co by mě zbavilo funkce pasivního kuřáka!

Nepřihlášený uživatel

#92

2013-01-17 14:33

Kdo nehulí s námi, hulí proti nám!!!

Nepřihlášený uživatel

#93 prosím kouř už nee!!!

2013-01-17 19:24

..drazí pánové zákonodárci, už mě nebaví rozhodovat se, zda půjdu na kafe nebo ne, podle toho, zda se v uvedeném "pohostinnství" kouří.. Zda budu čekat pod střechou zastávky na autobus, nebo radši moknout opodál, abych nemusela čuchat kuřáky.. Už mne nebaví zatajovat dech, když vycházím z nejrůznějších budov, včetně nemocnic, obchodních center a státních úřadů.. A hlavně, opravdu mě nebaví vymýšlet jinou trasu, když nechci aby mé dítě v kočárku dýchalo kuřácké výpary předemnou jdoucího kuřáka.. Díky za pochopení. Knotková

Nepřihlášený uživatel

#94 Re: prosím kouř už nee!!!

2013-01-17 21:07

#93: - prosím kouř už nee!!!

Knotková Knotková, to jste s tím kočárkem byla asi v Bankogu. Proč chcete chodit na kafe vůbec někam, když vám jde o to zdraví? Zatajovat dech cestou ven, je prakticky kontraproduktivní. Bylo by jistě lepší ho zatajit cestou dovnitř... A hlavně, v nemocnicích, na státních úřadech a v obchodních centrech se již dávno nehulí. Na zastávkách, je to mimo zákon již také. Prosím, vraťte se zpátky do toho Thajska, a tam si dýchejte co chcete.

PS: Kávu bych tolik nepil, nemusela byste se toho nekuřáckého ráje dožít. Jo a Boris Šťstný, váš zachránce, má tak nějak celkem na kahánku... Co potom?

Tento příspěvek byl odstraněn administrátorem webu (Zobrazit podrobnosti)

2013-01-17 21:16


jj

#96 Re: Re: prosím kouř už nee!!!

2013-01-19 22:34

ballla

#97

2013-01-25 12:28

Podporuji názor všech nekuřáků...prosím i za děti...
Lubomír Nováček

#98

2013-01-30 09:05

Jelikož jsem kuřák, tak mohu potvrdit, že kouření mnohem více bere než dává. Je to však moje svobodné rozhodnutí. Avšak, za toto rozhodnutí si musím nést následky sám. Jakožto svobodumyslný člověk nemohu a ani nechci zasahovat do svobod těch druhých. Proto považuji Váš návrh za rozumný.

Nepřihlášený uživatel

#99 Zprávy FTV o zákazu kouření restauracích

2013-02-02 21:19

https://www.facebook.com/photo.php?v=258470034286654

O zákazu kouření v restauracích ve zprávách FTV 2.2.2013

Nepřihlášený uživatel

#100 Re:

2013-02-05 12:49

#97: ballla -

Vy lezete s dětmi do knajpy?