Petice proti obsazení resortu školství Jihočeského kraje KSČM


Nepřihlášený uživatel

#3501 Re: Re: Re: Co dál? Kam dál? A kam až?

2013-01-22 13:53

#3498: - Re: Re: Co dál? Kam dál? A kam až? 

 Vaše pochyby naopak asi zase nezajímají studenty a jejich sympatizanty. Mně zase přijde legrační Vaše rétorika...ta se u komunistů nemění:-)) "... málokdo je bere vážně", "... lidé se baví tím", "...pochybuju, že někoho dojme..."

... ještě možná něco o dělnické třídě, která zatočí s několika imperialismem zmýlenými mladíky, ne?:-)))

Věřte, že je naopak spousta takových, kteří by považovali komunisty za šašky, kdyby za jejich činy nebylo tolik mrtvých a ztýraných....

 


Nepřihlášený uživatel

#3502 Re: Schwarzenberg se v ČT přiznal, že si přál návrat sudetských Němců

2013-01-22 13:56

#3499: Kdo vůbec je ten Tramtumberk -Schwarzenberg korupčník: - Schwarzenberg se v ČT přiznal, že si přál návrat sudetských Němců 

 :-)) Vždyť si zvolte své Zemany, Fischery, Klause,....a jednou možná Filipa.... jste ze stejného vrhu...


Nepřihlášený uživatel

#3503 Re: Schwarzenberg se v ČT přiznal, že si přál návrat sudetských Němců

2013-01-22 18:15

#3499: Kdo vůbec je ten Tramtumberk -Schwarzenberg korupčník: - Schwarzenberg se v ČT přiznal, že si přál návrat sudetských Němců

Je až s podivem, jaké přihlouple dlouhé litanie je schopen vypotit malý, zamindrákovaný jedinec. Naštěstí dnes, oproti době nedávno minulé, má možnost realizace. Může si tudíž, zcela svobodně, zafilozofovat, a nikdo ho dnes, proto, do Bohnic nepošle. A toho si važme. Tudíž, volme Karla.

Karel okouzlil Pražské komedianty

#3504 A toho si važme. Tudíž, volme Karla.

2013-01-22 19:22

Volím Karla

#3505 Karel Schwarzenberg - úřední fotografie prezidenta republiky

2013-01-22 19:24

Máme tady knížete všichni rádi ........

#3506 A toho si važme. Tudíž, volme Karla. Po chrchlovi další , chcípák

2013-01-22 19:38

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Schwarzenberg-Jaky-je-muj-zdravotni-stav-Presvedcte-se-258020/diskuse?parent=4231302

http://vtipy.netroof.eu/data/images/pf-2013.jpg, Anonym, 29.12.2012 22:41:48
reagovat
http://vtipy.netroof.eu/data/images/pf-2013.jpg, Anonym, 29.12.2012 22:41:48
reagovat
http://vtipy.netroof.eu/data/images/pf-2013.jpg, Anonym, 29.12.2012 22:41:48
reagovat
Já tam vidím. že je vadnej, Anonym, 29.12.2012 18:11:03
O tom žádná
reagovat
Po chrchlovi další , chcípák, 29.12.2012 18:03:08
reagovat
Jsme , Jouda, 29.12.2012 17:57:00
tak bohatí, že si budeme moci zaplatit státní pohřeb a novou volbu prezidenta a to v době krize.
reagovat
A jak dopadl, Anonym, 29.12.2012 17:20:37
posudek od psychiatra? S tím se Kódl nepochlubil?
reagovat
Re:Schwarzenberg: Jaký je můj zdravotní stav? Přesvědčte se..., Anonym, 29.12.2012 17:57:30
prezidenta by neměl dělat někdo kdo je napůl cizinec a byl sem poslán aby nechal rozvrátit tuto zem což se mu částečně podařilo avšak ještě ho čeká nás dorazit.
reagovat
Re:Schwarzenberg: Jaký je můj zdravotní stav? Přesvědčte se..., Anonym, 29.12.2012 19:27:56
A první dámou bude Němka, která neumí ani dobrý den. Česky. :O))))
reagovat
Re:Schwarzenberg: Jaký je můj zdravotní stav? Přesvědčte se..., Anonym, 29.12.2012 17:22:55
Teď vidím, že tenhle poblém tu už padl, nečetla jsem celou diskusi.
reagovat
Re:Schwarzenberg: Jaký je můj zdravotní stav? Přesvědčte se..., karel, 29.12.2012 17:54:06
to je u nás normální kdyby měl jít do basy byl by lékařský posudek zcela jiný tak jak je to zvykem u zlodějů z ods je nikdo hned nezavře a po určité době jsou osvobozeni po zametení stop a částečné zapomění lidí.
reagovat
Dementní a ochrápaný degenerát patří do muzea voskových figurín, Anonym, 29.12.2012 17:16:56
nebo dělat kašpárka křesťanovi Kradlouskovi. Pro slušné občany tohoto státu je to trapná postavička a stejně nevolitelný jako židák Fischer.
reagovat
Dementní a ochrápaný degenerát patří do muzea voskových figurín, Anonym, 29.12.2012 17:16:54
nebo dělat kašpárka křesťanovi Kradlouskovi. Pro slušné občany tohoto státu je to trapná postavička a stejně nevolitelný jako židák Fischer.
reagovat
Dementní a ochrápaný degenerát patří do muzea voskových figurín, Anonym, 29.12.2012 17:16:54
nebo dělat kašpárka křesťanovi Kradlouskovi. Pro slušné občany tohoto státu je to trapná postavička a stejně nevolitelný jako židák Fischer.
reagovat
Dementní a ochrápaný degenerát patří do muzea voskových figurín, Anonym, 29.12.2012 17:16:53
nebo dělat kašpárka křesťanovi Kradlouskovi. Pro slušné občany tohoto státu je to trapná postavička a stejně nevolitelný jako židák Fischer.
reagovat
Dementní a ochrápaný degenerát patří do muzea voskových figurín, Anonym, 29.12.2012 17:16:53
nebo dělat kašpárka křesťanovi Kradlouskovi. Pro slušné občany tohoto státu je to trapná postavička a stejně nevolitelný jako židák Fischer.
reagovat
Dementní a ochrápaný degenerát patří do muzea voskových figurín, Anonym, 29.12.2012 17:16:52
nebo dělat kašpárka křesťanovi Kradlouskovi. Pro slušné občany tohoto státu je to trapná postavička a stejně nevolitelný jako židák Fischer.
reagovat
Dementní a ochrápaný degenerát patří do muzea voskových figurín, Anonym, 29.12.2012 17:16:52
nebo dělat kašpárka křesťanovi Kradlouskovi. Pro slušné občany tohoto státu je to trapná postavička a stejně nevolitelný jako židák Fischer.
reagovat
Dementní a ochrápaný degenerát patří do muzea voskových figurín, Anonym, 29.12.2012 17:16:52
nebo dělat kašpárka křesťanovi Kradlouskovi. Pro slušné občany tohoto státu je to trapná postavička a stejně nevolitelný jako židák Fischer.
reagovat
Dementní a ochrápaný degenerát patří do muzea voskových figurín, Anonym, 29.12.2012 17:16:52
nebo dělat kašpárka křesťanovi Kradlouskovi. Pro slušné občany tohoto státu je to trapná postavička a stejně nevolitelný jako židák Fischer.
reagovat
Dementní a ochrápaný degenerát patří do muzea voskových figurín, Anonym, 29.12.2012 17:16:52
nebo dělat kašpárka křesťanovi Kradlouskovi. Pro slušné občany tohoto státu je to trapná postavička a stejně nevolitelný jako židák Fischer.
reagovat
Dementní a ochrápaný degenerát patří do muzea voskových figurín, Anonym, 29.12.2012 17:16:51
nebo dělat kašpárka křesťanovi Kradlouskovi. Pro slušné občany tohoto státu je to trapná postavička a stejně nevolitelný jako židák Fischer.
reagovat
Dementní a ochrápaný degenerát patří do muzea voskových figurín, Anonym, 29.12.2012 17:16:51
nebo dělat kašpárka křesťanovi Kradlouskovi. Pro slušné občany tohoto státu je to trapná postavička a stejně nevolitelný jako židák Fischer.
reagovat
Schvarzenberg : Jaký je můj zdravotní stav. Přesvěšte se., Cestovatel 12, 29.12.2012 17:00:25
Mě stačí když se na vás podívám chviličku ve sněmovně kde pracujete.A už bych vám nesvěřil hájenku natož řízení státu. Neuměl jste se zastat jednoho člověka na Ministerstvu zahraničních věcí, co vás přišel upozornit že se tam krade. Dopadl tak že byl propuštěn a vám je to jedno. Tak jak chcete s tímto charakterem řídit tento zlodějský stát a říkat nám co všechno uděláte,když ve vteřině chrápete.
reagovat
Mě nezajímá váš zdravotní stav, páč vás volit nebudu., Anonym, 29.12.2012 16:42:32
reagovat
Nejde jen o zdravotní stav, horal, 29.12.2012 13:04:30
To, že kníže vlastnící 3 pasy by vydržel dalších 5 let klást věnce, podepisovat zákony a milosti, jmenovat profesory, udělovat vyznamenání a spát v letadle, o tom nepochybuji.I když smrt má své vlastní hodinky, jejichž čas neznají ani vyhlášení internisté. Spíše mi vadí, že knížete obyčejní občané bez majetku a vlivu zřejmě nezajímají(možná jen ti hodně bohatí a slavní, ale ani to není úplně jisté), že on sám prý získal po převratu majetek v Čechách podle rakouských zákonů a v rozporu s Benešovými dekrety (nevím ale, co je na tom pravdy, nejsem historik) a že hlavou českého státu v 21. století by měl být potomek Habsburků,kteří se po dlouhých 300 let "proslavili"docela drsným útiskem útiskem zejména českých nekatolíků po roce 1620. Jinak proti němu nic nenamítám, typ na prezidenta je určitě reprezentativní.
reagovat
Nejde jen o zdravotní stav, horal, 29.12.2012 13:04:30
To, že kníže vlastnící 3 pasy by vydržel dalších 5 let klást věnce, podepisovat zákony a milosti, jmenovat profesory, udělovat vyznamenání a spát v letadle, o tom nepochybuji.I když smrt má své vlastní hodinky, jejichž čas neznají ani vyhlášení internisté. Spíše mi vadí, že knížete obyčejní občané bez majetku a vlivu zřejmě nezajímají(možná jen ti hodně bohatí a slavní, ale ani to není úplně jisté), že on sám prý získal po převratu majetek v Čechách podle rakouských zákonů a v rozporu s Benešovými dekrety (nevím ale, co je na tom pravdy, nejsem historik) a že hlavou českého státu v 21. století by měl být potomek Habsburků,kteří se po dlouhých 300 let "proslavili"docela drsným útiskem útiskem zejména českých nekatolíků po roce 1620. Jinak proti němu nic nenamítám, typ na prezidenta je určitě reprezentativní.
reagovat
Vrchní velitel odzbrojených sil stále chrápající i ve stoje, ohrožuje bezpečnost státu !, generál, 28.12.2012 19:55:15
reagovat
JÁ NEJSEM LÉKAŘ A KDYŽ SE NA VÁS JEN PODÍVÁM,TAK VÁM BEZ OMYLU ŘEKNU ŽE JSTE NEMOCNÝ NA NERVY ! NEVYDRŽÍTE 10. SEKUND V KLIDU ! , LAIK, 28.12.2012 19:51:20
A TO CHRÁPÁNÍ VE STOJE,TO UŽ JE VRCHOL DRUHÉ CHOROBY ! PODÍVEJTE SE NA SEBE ZE ZÁZNAMŮ TELEVIZNÍCH PŘENOSŮ,KDE NEČAS DĚLÁ ŽE NEVIDÍ JAK CHRÁPETE A BOJÍ SE VÁS PROBUDIT ABY JSTE NEUPADL ZE ŽIDLE.
reagovat
Při vší úctě Karle pan doktor Klener má pravdu nekandiduj., Míla, 28.12.2012 19:18:35
reagovat
KAŠPARE A KDE MÁŠ PSYCHOTESTY, K.MYDLÁŘ, 28.12.2012 19:14:56
reagovat
KAŠPARE A KDE MÁŠ PSYCHOTESTY, K.MYDLÁŘ, 28.12.2012 19:14:51
reagovat
KAŠPARE A KDE MÁŠ PSYCHOTESTY, K.MYDLÁŘ, 28.12.2012 19:14:32
reagovat
Knize je moc nemocen,usnul by i ve stoje,papir od doktora nema razitko..., anonym, 28.12.2012 18:55:26
Papir od doktora nema zadne razitko,to si mohl knize napsat i sam,vsak si mysli,ze nase lidi jsou blbci,pani nam to dost casto davaji najevo,pohrdaji nami a vse delaji proti lidu...Knize nemocen je a moc,stale spi,pomalu i ve stoje a pri mluve mu neni vubec rozumet.Mel by byt davno v duchodu a ne aby se nam venku smali,co to zde vladne za b...e,jak je tu vse zniceno a lidi v bide,zijici zde v samem klamu,zlodejnach...
reagovat
Schwarzenberg: Jaký je můj zdravotní stav? Přesvědčte se..., Anonym, 28.12.2012 18:52:06
NARKOLEPSIE není nemoc ? I jako laik vidím problém knížetepána. Proboha, ať jde z politiky pryč. Je jen další komickou figurou mezi ostatními kašpary.
reagovat
Hodně toho chybí, Anonym, 28.12.2012 18:28:27
Chybí potvrzení od chocholouška. Doplnit čestným prohlášením s ověřením u notáře
reagovat
Zdravý kandidát se spavou nemocí, Anonym, 27.12.2012 20:50:32
Na tu dřinu tam, může napůl ležet v rakvi.
reagovat
Zdravý až na tu hlavu., Anonym, 27.12.2012 20:02:58
reagovat
Ten Zmrd mně rozesmál !!!!!! Hnůj jeden !!!, Josef, 27.12.2012 16:18:10
reagovat
Kdyby ukázal tisíc potvrzení nic nesvědčí o tom,že by měl být prezident!!!, Anonym, 27.12.2012 15:33:54
Prezidentovi musí být rozumět a má být lidský,ne se jen promenádovet před volbama po hospodách,jen aby.....
reagovat
A spí taky dobře vleže i v sedě, osobní lékař, 27.12.2012 15:30:23
velice vhodný kandidát na prezidenta české republiky,bude to velice důstojný prezident takého jsme ještě neměli.Domnívám se,že stoupne i turismus cizinců do Prahy. Máme jedinečnou příležitost stát se turistickou velmocí ve střední Evropě.
reagovat
Nevyčetl jsem,, Anonym, 27.12.2012 15:26:13
reagovat
to zírám, jasan, 27.12.2012 15:20:50
Na zdravotní stav Schwarzenberga není třeba lékařský posudek. O zdravotním stavu vypovídá pravidelné celodenní pospávání.
reagovat
Za penize doktor napise vse,kdyz je tu bida,co zavinili nenazrani politici..., anonym, 27.12.2012 15:15:19
Zdravi clovek ve dne v praci nespi,to si nedovoli,ani zamestnanec,hned by skoncil,co panum vse tu prochazi...Knize by mel mit soudnost a odejit do duchodu a ne se past na horentnim platu,bez prace,co se diky tomu drzi koryt,pijavice politicke...Vse tu likviduji dle scenare a zbidacuji stale vic lid,ale sobe zvysuji platy o tisice,duchodcum daji smesne 136 kc a pani si uzivaji blaha,na ukor lidu...Knizeti nic neverim,neni tezke v dnesni korupcni dobe,podplatit i doktora a ten za penize rad napise,co kdo chce.Je bida a vsude se bud uplaci,ci z nouze se okradaji slabe lidi,duchodci a brzy prijde doba,ze vecnym zdrazovanim,se bude pro penize,rovnou podrezavat,vrazdit...Lide maji sotva na jidlo a po svatcich,pribyde hodne bezdomovcu..,co tu zavinili nenazranci,rozmazleni politicti snoby...
reagovat
Chrápenberg-opravdu pravý český charakter!, Důchodce, 27.12.2012 15:08:30
Případné zvolení pana S. presidentem této země by bylo její totální zhanobení! Jeho příchod na československou/českou/ politickou scénu a do těsné blízkosti /zejména/ komunisty zvoleného presidenta Havla byl dle mého názoru nejen ostudný, ale i zpravodajsky zajímavý! Jeho funkce Havlovo kancléře byl cílený záměr. Pan S. patřil mezi prominentní vlastníky českého tisku a po ukončení své kancléřské funkce v r. ´92 prodal svůj podíl v TÝDNU německému tiskovému kolnceru Axel Springel Vertag ! Moc médií netřeba blíže rozvádět! Hned po listopadovém podvodu restituoval p.S. konfiskovaná zámek Orlík, který byl těsně po zrestaurování z veřejných prostředků. Dále mu bylo vráceno 10 tisíc ha. lesního revíru, panství Vystrkov, Hraběšín, 300 ha. rybníků na Písecku, Čimelický zámek a pod. Kdo z jiných restituentů měl a má "takové štěstí" a tak vstřícný přístup českých úřadů? Příklon pana S. k německému národu je příslovečně známý, nelze se divit jeho postojům k dekretům presidenta Beneše ani k problematice Sudetských Němců. Otec pana S. byl znám jako člen Vlajky. Nacistický válečný zločinec S.Z. uvádí zajímavou skutečnost k otci pana S. a sice, že jmenovaný společně Vladimírem Krychtálkem /po válce popraven/ a Františkem Teunerem /po válce dopaden a odsouzen na dlouholeté vězení, po r. ´68 odchod do NSR/, byl vyslán předsedou vlády Beranem do Německa s cílem projednat návrh, kdy česká vláda zruší francouzskou vojenskou misi a povolá misi německou, dále pak projednat společnou německočeskoslovenskou unii hospodářskou, dopravní a měnovou. Šlo o tajný návrh a jmenovaní byli přijati Geobbelsem. Nacistický válečný zločinec S.Z., po válce m.j. člen Spolkového sněmu, byl jako poradce v týmu kancléře H. Kohla při sjednávání Českoněmecké deklarace v devadesátých letech! Tedy v době, kdy byl aktivní i pan S.! Pan S. se k jeho osobě odmítl vyjadřovat, avšak nepochybně zná jeho funkci v Protektorátu : říšský vedoucí Hitlerjugend ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! Jmenovaný se ani navzdory platnému zatykači na svojí osobu nemusel v "demokratické" zemi ničeho obávat. Jen pro zajímavost: Vláda ČSSR v měsíci březnu r. 1990/sic/ zrušila utajeně a pouhopouhým oběžníkem Československou vládní komisi pro stíhání nacistických válečných zločinců! Plivanec do tváře všem obětem Protektorátu, který však - dle " kvalifikovaného posouzení a provedeného šetření Policie ČR" nebyl trestným činem!!! Vezměte prosím v potaz, že se tak stalo přesně ve stejné době, kdy v zemi řádily občanské a prověrkové komise Občanského fóra, které zlikvidovali bez jakého-koli práva na řádný soud a obhajobu, tisíce lidí z bezpečnostního aparátu. Na straně druhé, prokazatelní zločinci a vrazi dostali vládním aktem generální "pardón"! Není znám jediný případ, že by činnost zrušené Komise byla suplována prokuratůrou/státním zastupitelství!!! Jak bylo "slibováno"! A Komise byla zrušena necelé 3 měsíce po spanilé návštěvě Havla v Německu/kam vedla jeho první "státnická cesta"/! Domnívám se, že pan S. neprosazuje a neprosazoval by, aby ČR byla jenom /rovnocenným/ obchodním partnerem, ale i "něco víc"! Výsledek rozpínavosti Němců vnímá snad každý, kdo se o problém zajímá nebo "jenom" kouká kolem sebe. Pane S.: za presidenta této země Vás nechci!
reagovat
Zpráva osobního psychiatra, až na hlavu zdravej!, 27.12.2012 14:49:23
reagovat
Schlafenbergu, běžte s tímhle tyjátrem, Anonym, 27.12.2012 14:36:06
do prdele .....
reagovat
TAKOVÝCH POTVRZENÍ ZESMOLÍM ZA DEN 400.TO ŽE DOBŘE SPÍŠ,NEZNAMENÁ,ŽE JSI ZDRAVEJ NA HLAVU, K.MYDLÁŘ, 27.12.2012 14:35:57
reagovat
TAKOVÝCH POTVRZENÍ ZESMOLÍM ZA DEN 400.TO ŽE DOBŘE SPÍŠ,NEZNAMENÁ,ŽE JSI ZDRAVEJ NA HLAVU, K.MYDLÁŘ, 27.12.2012 14:35:44
reagovat
A posudek psychiatra ? Zpráva o přebalování,posudek o gramotnosti...Chybí, Anonym, 27.12.2012 14:32:59
reagovat
Re:Schwarzenberg: Jaký je můj zdravotní stav? Přesvědčte se..., Pečovatel, 27.12.2012 15:05:55
Já přebaluju lidi z alzhajmrem i dvakrát za noc. A poněvadž si sundavaj pleny, maj často hovno i v posteli.
reagovat
Ještě chybí zpráva, kolikrát denně smí hrabě Karel opustit klecové lůžko., Anonym, 27.12.2012 14:12:46
reagovat
Pane Schwarzenberku,, AAA, 27.12.2012 14:08:19
zdravý člověk obvykle v práci nespí.
reagovat
Zpráva taktně pomlčuje o tom, že má 4 bypasy. Je tam sice zmínka o bioprotéze,, Čech, 27.12.2012 13:55:18
ale o počtu náhradních cév ani zmínka. Karle, a stojí ti to vůbec za to? Já myslil, že jsi šlechtic, ono to asi nebude tak horké, co?
reagovat
Byla lékaři prozkoumána též spavá nemoc pana kandidáta, případně její původce?, Milan, 27.12.2012 13:43:57
Z lesa, který má pan kandidát také rád, jsem si přinesl zakousnuté kníže. Laboratoř potvrdila diagnózu únavový syndrom způsobený boreliozou. Víčka mi padala v tramvaji i na přednáškách, prostě všude.
reagovat
Re:Schwarzenberg: Jaký je můj zdravotní stav? Přesvědčte se..., Milan (t.č. v léčbě), 27.12.2012 13:47:07
OPRAVA: zakousnuté klíště!
reagovat
Re:Schwarzenberg: Jaký je můj zdravotní stav? Přesvědčte se..., AAA, 27.12.2012 14:06:27
Proč oprava?
reagovat
Re:Schwarzenberg: Jaký je můj zdravotní stav? Přesvědčte se..., Anonym, 27.12.2012 19:18:50
:):):)to jo:):):)
reagovat
ten blb je hlavně zralý pro psychiatra, takových papíru si za pár stovek seženu hafu!, hruška , 27.12.2012 13:41:57
hahahahahahahahahahahahahah zdravý, ale nevolitelný hrábě!
reagovat
TAKOVÝCH SPRÁV ZESMOLÍM ZA DEN 400.A KOHO TO ZAJÍMÁ KDYŽ POSTRÁDÁ TEN VYPATLANEC VOLIČE, K.MYDLÁŘ, 27.12.2012 13:40:10
reagovat
TAKOVÝCH SPRÁV ZESMOLÍM ZA DEN 400.A KOHO TO ZAJÍMÁ KDYŽ POSTRÁDÁ TEN VYPATLANEC VOLIČE, K.MYDLÁŘ, 27.12.2012 13:39:55
reagovat
Táhněte do zádele, Anonym, 27.12.2012 13:39:35
Ještě vyšetřit tu hlavičku pane Schlaffenbergu! Táhněte již konečně do zádele, nakradl a zrestiutoval jste si toho tady dost!Tváříte se velmi rozšafně a přitom jste obyčejný chamtivý hajzl, který dále a dále skupuje pozemky v ČR. Neumíte ani pořádně česky - jediné co umíte perfektně, je žít z práce druhých lidí a o práci jen blábolit!
reagovat
Fyzické a psychologické testy - NUTNOST !!!!!, občan, 27.12.2012 13:30:12
Podle zprávy je v podstatě pan Schwarzenberg těžký invalida.V žádném případě nemůže splňovat náročnost povolání. Pokud neudrží pozornost ani 30 min., neujde bez pomoci 500 m, je to staříček, který by se měl vyhřívat na peci. V žádném případě bych mu nesvěřil ani krmení slepic. Nelze se spolehnout, že svou činnost bude vykonávat na 5%, tedy sypání zrna slepicím, sběr vajec. Nedojde ani do kurníku a zapomene, zda jim nasypal či ne.
reagovat
Re:Schwarzenberg: Jaký je můj zdravotní stav? Přesvědčte se..., Anonym, 27.12.2012 13:53:24
Zcela určitě má i pravidelnou stolici a močení. Potíž je v tom, že je to většinou o chvilku dříve, než se probudí!
reagovat
Re:Schwarzenberg: Jaký je můj zdravotní stav? Přesvědčte se..., ošetřovatel , 27.12.2012 15:32:30
Sere kudy chodí a někdy mu ty sračky jdou i z huby.
reagovat
To je ale kravina!, sd, 27.12.2012 13:28:48
Stačí na to "hrabátko" kouknout a každému musí být jasné jak to s ním vypadá. Normálnímu člověku se senilita odpouští (v podstatě to čeká na nás všechny), tomuto nekritickému individuu ale nikdy! Již v zájmu nás všech.
reagovat
zdravotní stav, : výbornej, 27.12.2012 13:21:19
vzhled : mrtvolnej !/
reagovat
Pane Schwarzenberg, Pražský hrad by neměl být zdravotní a sociální ústav pro byť i mírně handikepované osoby., Ondra, 27.12.2012 13:20:26
Zkuste některý osvědčený lázeňský ústav, určitě tam bude lépe.
reagovat
Jeho zdravý spánek při každé příležitosti je jistě projevem pevného zdraví,, Anonym, 27.12.2012 13:16:46
si myslí, ale mám jiný názor. Je dost pravděpodobné, že bere pravidelně prášky (dost) apod. Raději se neptám, jak se cítí, když jsou sluneční erupce a zvýšená aktivita geomagnetického pole a náhlé a prudké změny tlaku. Už skutečnost, že má 4 bypasy je znakem toho, že jeho srdce bylo nejspíše relativně dost poškozené ( jinak by mu je nedělali). Kromě mnoha jiného.
reagovat
Re:Schwarzenberg: Jaký je můj zdravotní stav? Přesvědčte se..., Anonym, 28.12.2012 18:32:54
Jemu by je dělali, i kdyby to nepotřeboval. Nedělají to tomu, kdo to potřebuje.
reagovat
do kamenolomu s hajzlem, ať si užije velkou pracovní zátěž , qwe, 27.12.2012 13:13:16
nejhorší členové SS a SA byli Rakušané

#3507 To je ostuda ČR, že tento člověk Schwarzenberg vůbec kandiduje,

2013-01-22 20:02


Hrdina od Dukly a Kurska vyzval Schwarzenberga k odstoupení z boje o Hrad

Brigádní generál Alexandr Beer, nositel Řádu Bílého lva a hrdina od Dukly, Sokolova a Kurska, v úterý vyzval Karla Schwarzenberga, aby odstoupil z kandidatury na post prezidenta. A to kvůli výrokům na adresu československého prezidenta Edvarda Beneše a dekretů, které vydal.
Slavnostní předávání státních vyznamenání ke vzniku ČSR. Brigádní generál Alexandr Beer vlevo.
Zvětšit obrázek

Slavnostní předávání státních vyznamenání ke vzniku ČSR. Brigádní generál Alexandr Beer vlevo.


„Vaše názory a postoje, pane Karle Schwarzenbergu, jsou neslučitelné s funkcí prezidenta republiky ČR,“ uvedl v prohlášení Beer, který se též podílel na osvobození Ostravy. „Hrubě degradoval hrdinství českých vlastenců a nás vojáků,“ doplnil na Schwarzenbergovu adresu ve výzvě k odstoupení z kandidatury.

Beer se do prezidentského kandidáta opřel i kvůli jeho tchánovi. Uvedl, že byl členem nacistické SA. „To je ostuda ČR, že tento člověk vůbec kandiduje,“ dodal brigádní generál. Vyslovil přitom i odsudek, že nejhorší členové SS a SA byli Rakušané.
Vztah Schwarzenberga s tchánem byl napjatý

O Schwarzenbergově tchánovi Johannesi Hardeggovi hovořila nedávno v rozhovoru pro rakouský list Kurier i Schwarzenbergova manželka Therese, Hardeggova dcera. Uvedla, že Karel Schwarzenberg měl se svým tchánem velmi napjaté vztahy. „Otec mluvil o nacistických časech velmi zřídka. Pokud ano, vždycky jsme se pořádně pohádali,“ řekla.

„Děti nemohou za to, co způsobili rodiče,“ dodala. [celá zpráva]
Ohradily se i další organizace

Proti Schwarzenbergovi a na podporu Miloše Zemana se na tiskové konferenci vyslovili i zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), Sdružení Českého národního povstání, Společnosti Ludvíka Svobody, Svazu vojenských veteránů ČR, Slovanského výboru, Kruhu občanů ČR vyhnaných v roce 1938 z pohraničí, Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel, Sdružení zahraničních vojáků II. světové války, Křesťanskosociálního hnutí a Rady seniorů ČR.

Všechny tyto organizace se před druhým kolem prezidentské volby sdružily do zastřešujícího Vlasteneckého fóra. „Nemůžeme se složenýma rukama přihlížet, aby se prezidentem stal Karel Schwarzenberg, který o odsunu hovoří jako o vyhnání,“ citoval ze společného prohlášení šéf ČSBS Jaroslav Vodička. „Do prezidentského křesla musí usednout člověk, který bude hájit národní příslušnost a sociální cítění. Takovým je pro nás Miloš Zeman,“ dodal.

Další z veteránů druhé světové války, plukovník Pavel Vranský, dokonce obvinil Schwarzenbergovu rodinu, že využívala jako pracovní sílu vězně z koncentračního tábora Lety. „On není svázán s touto zemí,“ prohlásil na adresu prezidentského kandidáta. Na tiskové konferenci zazněla i výtka, že Schwarzenberg přivedl ČR k uznání Kosova.

Zemana podpořil i bývalý šéf hasičského záchranného sboru Miroslav Štěpán. „Když jsme se na něčem dohodli, tak držel slovo,“ řekl. „Také jsem ho poznal jako člověka, jako zemitého Čecha,“ sdělil též. Předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes vyzval voliče, aby šli k volbám. „Poprvé v historii vyzýváme českou seniorskou populaci, jděte k volbám a volte Miloše Zemana,“ uvedl.
Monika

#3508 Nevolím sudeťáckého d.menta

2013-01-22 20:10

Nevolím dementního a ochrápanégho degeneráta. Patří do muzea voskových figurín.

Nedovedu si vůbec představit že zeť a dcera nacisty kladou věnce a klaní se obětem nacismu v Lidicích?
Další z veteránů druhé světové války, plukovník Pavel Vranský, dokonce obvinil Schwarzenbergovu rodinu, že využívala jako pracovní sílu vězně z koncentračního tábora Lety. „On není svázán s touto zemí,“ prohlásil na adresu prezidentského kandidáta. Na tiskové konferenci zazněla i výtka, že Schwarzenberg přivedl ČR k uznání Kosova.

Nepřihlášený uživatel

#3509

2013-01-22 20:14

17.5.2005
Lety
Přemysl Janýr

Koncentrační tábor Lety byl zřízen na okraji obce Lety v okrese Písek na základě vládního nařízení č. 72 o kárných pracovních táborech ze dne 2. března 1939 – dva týdny před obsazením republiky – nařízením ministra vnitra protektorátní vlády Josefa Ježka ze dne 15. července 1940. Stavba tábora začala 17. července, dodatečné svolení ke zřízení tábora dal říšský protektor von Neurath 27. července. Později k Letům přibyl cikánský tábor v Hodoníně u Kunštátu. Tábory podléhaly kriminálním ústřednám v Praze a v Brně, velitelem Letů byl jmenován četník Josef Janovský, personál sestával z českých četníků a úředníků a z dozorců rekrutovaných z přilehlých obcí. Svědci shodně vypovídají, že se Němci v táboře s výjimkou přípravy deportace do Osvětimi nevyskytovali.

24. června 1942 nařídil protektorátní ministr vnitra Richart Bienert provedení soupisu českých a moravských Cikánů – na základě soupisu „potulných cikánů“, provedeného již mezi 1. červencem 1928 a 15. srpnem 1929 – a jejich deportaci do táborů v Letech a Hodoníně. Soupis a deportace proběhly v průběhu prvních dnů srpna 1942. „Odsud vede jen cesta do nebe“, vítal zde deportované Josef Janovský půl roku předtím, než se k fyzické likvidaci Romů rozhodla berlínská vláda.

Internací v Letech prošlo celkem 1309 registrovaných osob, dalších více než 1300 osob prošlo táborem v Hodoníně u Kunštátu. Podmínky v táborech byly mimořádně nelidské a řada svědků je charakterizuje jako horší, než v Osvětimi. Týrání hladem, zimou a bitím až k smrti bylo výslovně nařízeno českým ministerstvem vnitra. V Letech zemřelo či bylo ubito nejméně 326 osob, v Hodoníně 194, z toho část v důsledku tyfové epidemie, způsobené katastrofálními hygienickými podmínkami a vysílením. Ze 30 evidovaných v táboře narozených dětí nepřežilo žádné, podle některých svědectví byla novorozeňata hned po narození topena v kádi s vodou a vyhazována do táborové latríny.

V prosinci 1942 rozhodla berlínská vláda postavit Cikány na stejnou úroveň s židy a 16. prosince 1942 Himmler nařídil jejich deportaci z Letů a Hodonína do Osvětimi. Prvních 94 dospělých bylo deportováno 3. prosince, další deportace zdržela tyfová epidemie. Na zásah Jiřího Letova z protektorátního ministerstva vnitra a německých policejních orgánů byl Josef Janovský pro neudržitelnost poměrů v táboře odvolán a nahrazen Štefanem Blahynkou z tábora v Hodoníně. Deportace do Osvětimi-Březinky proběhly v březnu až květnu 1943, kde byla většina deportovaných v noci z 2. na 3. srpna 1944 zplynována. Zbylých asi 200 osob bylo z Letů propuštěno či přemístěno do jiných zařízení. 6. srpna 1943 byl tábor Lety oficiálně uzavřen.

Genocida českých a moravských Romů a Sinti byla pravděpodobně nejdůsledněji provedenou genocidou 2. světové války. Z internovaných v Letech ji přežilo asi 300 osob. Bezprostředně po válce se stala předmětem několika trestních řízení. Jejich výsledkem bylo potrestání nejsurovějšího dozorce Josefa Lunáčka důtkou. Po únoru 1948 bylo vyvraždění Romů a Sinti postupně zapomenuto a v 70. letech byla na místě tábora zřízena velkovýkrmna vepřů.

Historii tábora Lety v roce 1992 náhodně objevil americký genealog Paul Polansky a na jistou dobu tím vyvolal bouřlivou diskusi, jejíž výsledkem bylo odkrytí památníčku za účasti prezidenta Václava Havla 13. května 1995 a vyplacení malého odškodného dosud žijícím obětem. V roce 1997 vydalo nakladatelství G+G historii tábora A nikdo vám nebude věřit od německého historika Murkuse Pape a v roce 1998 knihu rozhovorů se svědky a přeživšími Tíživé mlčení od Paula Polansky, jedno z nejúděsnějších svědectví o zločinech z období války. V české interpretaci, reprezentované především historikem Ctiborem Nečasem, byly Lety nacistickým pracovním táborem a ti, kteří zde nezemřeli na tyfus byli deportováni do Osvětimi.

„Češi mají velký památník v Lidicích pro jejich mrtvé z války. To je proto, že chtějí mít památník proti Němcům. Ale my nemáme žádný náš památník, protože nás nezabíjeli Němci. Nás zabíjeli Češi.“ – Eduard Čermák, syn vězňů, kteří přežili Lety.

Nepřihlášený uživatel

#3510 Jméno SCHWARZENBERG......

2013-01-22 20:17


Další z veteránů druhé světové války, plukovník Pavel Vranský, dokonce obvinil Schwarzenbergovu rodinu, že využívala jako pracovní sílu vězně z koncentračního tábora Lety.


VIZ:


http://www.sinagl.cz/domaci-zpravodajstvi/pripad-nepovsimnute-knihy-boure-prinese-dalsi-bouri.html
Banner
Případ nepovšimnuté knihy Bouře, přinese další bouři…?! Tisk Email
Domácí zpravodajství
Pátek, 15 Duben 2011 07:40

Schwarzenberg_Karel"Polansky (…) před námi otevírá tušený, avšak úzkostlivě skrývaný svět našeho studu za to, co nechceme vidět." … "Když jsme při příležitosti vydání knihy v roce Havel_11999 uspořádali tiskovou konferenci, z mnoha pozvaných novinářů na ni přišel jen jediný, a ani ten pak o ní nenapsal ani řádku. Knihkupci ji nechtěli, nikdo o ni neměl zájem, prostě se rozhostilo naprosté ticho. Bylo to zvláštní ale o důvodech toho stavu nechci spekulovat, i když názor samozřejmě mám. Máme zřejmě ve zvyku problémy řešit tak, že je zameteme pod koberec," říká Fedor Gál. … A zajímalo by mě také, proč si té knihy tak ostentativně nikdo nevšiml. My, Češi, se rádi stavíme do pozice nevinných a bezmocných obětí, nejprve nacismu, pak komunismu, ale Bouře otevřeně vypovídá o našem, českém, nenacistickém a nekomunistickém, čistě lidském podílu na tom všem. … "Říkal jsem Polanskému, že po přečtení jeho knihy mám dojem, že nemá Čechy rád. On se jen usmál a řekl, že je to právě naopak," vzpomíná Fedor Gál. Tomu rozumím.



Boure_avers_030411Knihu jsem si přečetl, šokován jejím neuvěřitelným obsahem. K textu níže jen dodávám, že obsah knihy je ještě mnohem drsnější, mnohdy překonávající sadismus nacistů! Odhaluje nemilosrdně pravdu o naší zamlčované minulosti, povaze našeho národa, naší povahy. Současně dokazuje, jak naše myšlení a názory byly a jsou značně deformovány totalitním výkladem naší nedávné minulosti, kdy v zamlčování pravdy bylo pokračováno i po listopadu 89. V zamlčování je pokračováno do dnes. Postupně vás budu seznamovat s ukázkami z jejího otřesného obsahu. Jak mohl Karel Schwarzenberg získat majetek po rodičích, když jeho získání bylo jasně v rozporu s Benešovými dekrety a navíc bez soudu, kdy jeho rodiče kolaborovali s nacisty a podíleli se nepřímo na smrti mnoha nevinných mužů, žen a dokonce i malých dětí…?! Jak to, že Hlubocká větev rodu Schwarzenbergů, která prokazatelně podporovala odboj bylo navrácení majetku znemožněno a po více než 20 letech soudů si vysoudila v podstatě jen rodinnou hrobku…?!

Milan Hulík: Příběhy české justice (3) Německé jméno a německý osud

Jméno SCHWARZENBERG se v českých dějinách proslavilo a stejně tak proslavilo české dějiny. Dnes je nejznámější kníže Karel Schwarzenberg, po převratu kancléř V. Havla a staronový majitel zámků Orlík a v Čimelicích a představitel tvz. orlické sekundogenitury. O druhé větvi, která je však větví první, tzv. primogenituře hlubocké, se toho příliš neví - skoro nic. A přece, její představitel, Dr. Adolf Schwarzenberg, byl jedním z předních aristokratů první Československé republiky a jako nepřítel nacistů a odpůrce komunistů, byl jimi pronásledován a a jeho majetek konfiskován tak důsledně, že jeho osobnost takřka zmizela z našich dějin. Jeho jméno reprezentující schwarzenberský rod však zůstalo a stejně tak "Lex Schwarzenberg" - nejostudnější zákon popřevratové svobodné a demokratické ČSR. Zákon dodnes platný!

Jak se k tomu postaví ministr zahraničí Karel Schwarzenberg a Václav Havel, kteří si tak zakládají na morálce a dobrých mravech…?! Čeká nás ještě hodně nepříjemného o naší dávné i nedávné minulosti, ale bez jejího skutečného poznání nemůžeme od budoucnosti očekávat nic dobrého.



Jan Šinágl, 15.4.2011

Boure_revers_030411



Případ nepovšimnuté knihy...

Rodiče šéfa diplomacie Karla Schwarzenberga využívali k levné práci vězně z kárného a později sběrného tábora Lety u Písku. Uvedl to týdeník The Prague Post s odvoláním na nové vydání knihy Bouře amerického autora Paula Polanského. Nabízíme vám text, který na toto téma vyšel už v roce 2003.

Upozornění: následující stránky se vracejí do doby před vypuknutím druhé světové války a nejsou vhodné pro ty, kteří nechtějí znát historii pracovního tábora v Letech, pro ty, kteří nechtějí vědět, jakou roli při jeho vzniku sehrál šlechtický rod Schwarzenbergů, ani pro ty, které nezajímá, jak s tím vším souvisí otec našeho exprezidenta Havla.

Historie, kterou vám chci vyprávět, se začala odvíjet 6. prosince 1939, kdy se nad schwarzenberským panstvím zcela nečekaně přehnala živelní pohroma. Nejprve se spustil déšť a po něm dva dny, které se zdály nekonečné, padaly neuvěřitelné přívaly sněhu; bylo ho tolik, že pod jeho tíhou popadalo čtyřicet procent smrků, borovic, buků, jedlí, kaštanů, javorů, jasanů, topolů, olší a bříz. Deset tisíc hektarů schwarzenberských lesů, hlavního zdroje příjmů tohoto šlechtického rodu, se během dvoudenní kalamity proměnilo v neproniknutelnou spoušť polomů.

Když konečně přestalo sněžit a kníže z věže svého zámku obhlédl panství, byl zděšen. Podle prvních skromných odhadů by s dělníky, kteří byli v okolních vesnicích k mání, náprava škody trvala patnáct až dvacet let. To by se ale pro Schwarzenberky, kteří byli mezi tehdejšími největšími vlastníky půdy v Čechách na jedenáctém místě, fakticky rovnalo bankrotu.

Pomoc v nouzi

Kníže měl své panství rád, řádně se o ně staral a spatřoval v něm pokračování rodové tradice. Co by tedy pro jeho záchranu neudělal! V září 1939 napsal spolu s dalšími dvanácti českými šlechtici prezidentu Benešovi dopis, v němž ho naléhavě žádal, aby se nevzdával Sudet. Když pak Němci obsadili české země, poslal kníže a jedenatřicet jeho vznešených přátel dopis také prezidentu Háchovi, kde se hrdě přihlásili k Čechům, a to i přesto, že většina jejich předků pocházela z Německa nebo Rakouska.
Při pohledu na tu spoušť ale knížeti nezbylo než se zhluboka napít svého oblíbeného šampaňského a obrátit se na protektorátní správu znovu. Tentokrát už ale nepsal prezidentovi, namísto toho vyslal svého advokáta na 5. odbor ministerstva vnitra, by u tamního zástupce ředitele zjistil, jestli by ministerstvo nemohlo na jeho panství zřídit tábor a poslat do něj pracovní sílu, která by pomohla při likvidaci poničeného lesa.

V protektorátu v té době na základě výnosů z let 1927, 1931 a z počátku března 1939 existovalo už patnáct pracovních táborů, do kterých byli sváženi kriminálníci a osoby vyhýbající se práci. Úřady Schwarzenberkovu advokátovi vyšli vstříc, zřejmě i proto, by Němcům ukázaly, že se Češi s nepohodlnými jedinci z vlastních řad dokážou vypořádat i bez německé pomoci, a tak v létě 1940 opravdu vznikl pracovní tábor v Letech u Písku, jehož jediným cílem bylo pomoci Schwarzenberkům z nouze.

Potíže s lidmi

Jako první se v táboře objevily dvě stovky dělníků ze Slovenska, ale knížeti se příliš nezamlouvali. Pracovat uměli, to ano, ale v té době už byli občany cizího státu. Ministerstvo je nemohlo do tábora deportovat nastálo a kníže jim ke své nelibosti navíc za dřinu v lesích musel vyplácet mzdu.

Nespokojenost o něco později nastala i s první várkou 640 českých vězňů, které dodalo české ministerstvo vnitra, protože většina z nich nebyla těžké práce v lese vůbec schopna. Podle dochovaných dokumentů bylo jednomu z nich už třiasedmdesát, mnohým přes šedesát. Většinu četníci zatkli za to, že v hospodách hráli karty v pracovní době, další byli invalidé, kapsáři… Suma sumárum mezi nimi nebylo víc než třicet mužů schopných práce v lese.

Na řadu tedy přišli - po určitém váhání ze strany Schwarzenberků - Židé. Práce bylo dost, tak byli deportováni z celého píseckého okresu. A aby se předešlo výše zmíněným potížím, dostala policie příkaze zatýkat pouze chlapce a muže ve věku od šestnácti do pětačtyřiceti let. Byli práceschopní a nemuselo se jim platit, spíš naopak - měli být jen a prostě, v souladu s přáním Němců, "upracováni". Ostatní Židé si měli na transport do koncentračních táborů počkat doma.

Potíže s "pracovní silou" v té době nepostihly jen knížete Schwarzenberga, nýbrž i podniky rodiny Havlových. Sám Miloš Havel, jehož bratranec byl údajně jedním z dozorců v letském táboře, kde patřil k nejbrutálnějším, udal gestapu šest svých židovských podílníků na Barrandově, za což ho říšský protektor Reinhardt Heydrich odměnil tím, že mu připsal jejich podíly. Heydrich měl ostatně rodinu Havlových v oblibě; chodíval na šampaňské do Lucerny, odkud do Let putovalo několik číšníků - stačilo, když z nepozornosti vylili skleničku. V Lucerně se ostatně Heydrich nechal vyfotografovat s malým Václavem Havlem, naším budoucím prezidentem. V den jeho narozenin si ho v paláci Lucerna pěkně posadil na koleno a při pohledu do objektivu se zeširoka usmál…

Vyřešili to Cikáni

Ani Židé však Schwarzenberkovy lesy od polomů nezachránili - byli to vesměs intelektuálové, právníci, lékaři, v lese toho moc nezmohli, a tak se z pohledu knížecí rodiny proměnili jen v pouhé hladové krky. Zbavili se jich poměrně rychle: nákladní vozy je odvezly na nádraží a odtud už směřovali rovnou do Terezína.

Jakmile veškeré pokusy sehnat pracovní sílu mezi Čechy či Židy selhaly, obrátila se pozornost všech zúčastněných na Cikány. Po prvních pochybách o smysluplnosti takového kroku - nedůvěra v jejich pracovní schopnosti byla už tehdy přece jen příliš velká - byly ke konci roku 1942 do Let, tábora původně určeného pro 380 lidí, navezeny více než dva tisíce Cikánů, v mnoha případech celé rodiny. Z mužů se vyklubali zdatní dřevorubci, ale starci a malé děti si do tábora z velké části přijeli pro smrt, obvykle z rukou českých dozorců. Našly se mezi nimi sice výjimky, které neztratily lidskost, ale většinou nedopadly dobře. Pro nadbytečnou lásku k vězňům je udali sami jejich kolegové. Nikomu to nevadilo - v Německu Cikány už od roku 1933 zavírali do Dachau a v masarykovském Československu, kde byl v roce 1927 vydán výnos omezující kočování pobudů, neměla většina Cikánu nárok ani na občanství.

A zbytek příběhu už je smutně známý. Část romských vězňů skončila v koncentračním táboře v Osvětimi, z Let jich na konci války vyšlo živých jen pár. Kníže Schwarzenberg, kterému Němci nakonec zabavili sídlo, ale dál mu do menšího zámečku dodávali nedostatkový benzin do jeho packardu, byl po válce oslavován za předválečné vlastenecké postoje. Havlovi měli Lucernu, Barrandov a všechno ostatní. Ačkoli se celou historií táhne výhradně česká, a ne německá niť, podle dobových emocí se vlastně ani nic moc nestalo.

Vlepená stránka

Předchozí řádky jsou velmi stručným shrnutím více než dvousetstránkové knihy Bouře, kterou u nás sepsal a vydal Američan Paul Polansky. Tento jednašedesátiletý (sic) chlapík z Idaha a bývalý juniorský mistr USA v boxu v střední váze do Čech přijel v roce 1994, původně jako genealog, aby vypátral původ jakési americké rodiny. V třeboňském archivu přitom narazil na nedotčené balíky dokumentů týkajících se pracovního tábora v Letech. To téma ho chytlo.

"Přišel za mnou jen tak z ulice a ukázal mi, co zatím nashromáždil," vzpomíná Fedor Gál, majitel vydavatelství G plus G. "Ohromilo mě to a dlouho jsem nad tím textem váhal. Dával jsem ho číst svým přátelům, aby mi poradili, jestli to mám vydat. Většina z nich byla na rozpacích." Jejich pocity nejspíš nejlépe vystihl slovenský profesor Peter Zajac, který na zadní obálce knihy napsal, že "Polansky (…) před námi otevírá tušený, avšak úzkostlivě skrývaný svět našeho studu za to, co nechceme vidět."

Paul Polansky sbíral materiály ke knize pět let a pomáhala mu v tom mimo jiné i Romka, jejíž matka protrpěla pobyt v Letech na vlastní kůži. "Polansky mi přinesl kila xeroxových kopií dobových dokumentů," konstatuje Fedor Gál. "Přesto mi údaje o Havlových a Schwarzenbergovi, které zveřejnil ve svém textu, připadaly tak neuvěřitelné, že jsem pro jistotu vyslal svého právníka, aby je ještě jednou ověřil, pro klid svědomí. Výpisy z katastrů a místní kroniky nabízejí hodně prostoru pro spekulace. Třeba když právník našel v archivu v knize katastrů mezi dobovými stránkami psanými rukou vlepený čerstvý strojopis, který dokládal Havlovo vlastnictví Barrandova. Neměl jsem ale kapacitu, ani motivaci hrabat se v tom vážněji."

Mlčeti zlato

Krátce před vydáním knihy se s Polanským v jedné pražské literární kavárně sešel Karel Schwarzenberg, potomek hlavních "hrdinů" knihy Bouře a někdejší kancléř prezidenta Havla. O předmětu jejich hovoru máme jen svědectví Paula Polanského, a i to jen z druhé ruky. Schwarzenberg Polanskému navrhl, že věnuje nějaké peníze pro pietní místo v Letech.

"Když jsme při příležitosti vydání knihy v roce 1999 uspořádali tiskovou konferenci, z mnoha pozvaných novinářů na ni přišel jen jediný, a ani ten pak o ní nenapsal ani řádku. Knihkupci ji nechtěli, nikdo o ni neměl zájem, prostě se rozhostilo naprosté ticho. Bylo to zvláštní ale o důvodech toho stavu nechci spekulovat, i když názor samozřejmě mám. Máme zřejmě ve zvyku problémy řešit tak, že je zameteme pod koberec," říká Fedor Gál.

Krátce nato praskla v patře nad skladem nakladatelství voda a celý náklad Bouře zničila. Pojišťovna škodu zaplatila a příběh pozoruhodné knihy se uzavřel. Zůstalo jen pár výtisků a Paul Polansky odjel z České republiky do Kosova, kde se začal starat o romský uprchlický tábor.

To nemůže být konec

Možná někoho napadne, proč o této nepovšimnuté knize píšu až teď, kdy je například Václav Havel už jen soukromou osobou, a nikoli mnohými zbožňovaný prezident. Je to prosté: dřív se mi ta kniha do ruky nedostala a o faktech v ní uvedených jsem neměla ani potuchy. A ani teď nechci Václava Havla nebo Karla Schwarzenberka nijak skandalizovat. Za své rodiče přece nikdo nemůže a na to, abych z odstupu času hodnotila, jak se kdysi zachovali jejich předci, si netroufám. Kdo ví, jak bych se v takové vypjaté době zachovala já?

Jen se mi vtírá na mysl pár otázek, a to pěkně neodbytných. Třeba tahle: Když se Václav Havel jako prezident uměl za celý národ omluvit Němcům za odsun - což podlé mého učinil vcelku správně --, proč v sobě nenašel sílu a neutrousil také pár slov o "barrandovských" Židech a neudělal to jen za svou rodinu? Bylo by to přinejmenším gesto moudrého muže, za kterého se tak rád vydává. Bez této omluvy vypadá jeho postoj vůči odsunu jen jako velmi pokrytecká snaha udělat ze sebe apoštola pravdy a někomu se tím zalíbit.

A zajímalo by mě také, proč si té knihy tak ostentativně nikdo nevšiml. My, Češi, se rádi stavíme do pozice nevinných a bezmocných obětí, nejprve nacismu, pak komunismu, ale Bouře otevřeně vypovídá o našem, českém, nenacistickém a nekomunistickém, čistě lidském podílu na tom všem.

Rádi vykreslujeme masarykovské Československo jako oázu demokracie, ale přitom jsme - v rámci udržení tohoto ideálu - nuceni důsledně zamlčovat jeho stinné stránky. Byl to snad ten důvod, proč o knihu nikdo neměl zájem? Je snad tohle důvod, proč první tři oslovení překladatelé odmítli Polanského text převést z angličtiny do češtiny? Nebo vadilo, že nám do minulosti vrtal nějaký cizák? Nebo si snad někdo nepřál, aby se o této knize vůbec vědělo?

Odpovědi na tyto otázky neznám a nejspíš se jich asi nikdy ani nedopátrám, protože si je každý z nás nese sám v sobě. Vím ale, že čím déle si budeme sami před sebou zastírat své dějiny, tím déle nám bude trvat, než pochopíme, kdo vlastně jsme, než poznáme svou národní identitu.

"Říkal jsem Polanskému, že po přečtení jeho knihy mám dojem, že nemá Čechy rád. On se jen usmál a řekl, že je to právě naopak," vzpomíná Fedor Gál. Tomu rozumím.

Tereza Spencerová, Mladý svět č.12/2003



PS.

Místopředseda Senátu Petr Pithart (KDU-ČSL) k nynějšímu opětovnému vydání Bouře týdeníku The Prague Post řekl, že obvinění, která Polansky vznesl, je nutné vzít vážně: "Jestliže to, co Polansky říká, je pravda, (Schwarzenberg) bude muset s něčím přijít a usmířit se se svojí minulostí."


http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/407-pripad-nepovsimnute-knihy-havel-udaval-zidy-a-schwarzenberg-pouzival-k-praci-vezne-z-tabora-v-letech.aspx

Nepřihlášený uživatel

#3512 http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Studentka-durazne-varuje-pred-Schwarzenbergem-Je-to-jedna-velk

2013-01-23 11:11


http://vtipy.netroof.eu/item/9848/komunisticke-manyry-podporovatelu-karla-schwarzenberga/
Studentka důrazně varuje před Schwarzenbergem: Je to jedna velká manipulace

Když se podíváme na web jeho podporovatelů, tak jde o přehlídku politické naivity a argumentační vyprázdněnosti typu „vůbec se nezajímám o politiku, ale volím Karla, protože je to osobnost“. Nebo „protože je prý vzdělaný“, přitom je to mýtus, nedokončil žádnou z vysokých škol. Nebo protože mu prý „nejsou lhostejná lidská práva“, přitom dnes existuje málo tak selektivních ochránců lidských práv na úrovni zahraniční i domácí politiky, jako je Karel Schwarzenberg. A heslo, že „nikoho nevyloučí?“ to má být výsměch všem, na které dopadají naprosto asociální opatření této vlády? Schwarzenberg prý není spojen s žádnými korupčními skandály. Co privatizace Becherovky? Co fakt, že při své restituci uplácel? Co přímé napojení na Bakalu, který v kauze bytů Ostravsko-karvinských dolů připravil o právo na důstojné bydlení desítky tisíc lidí? Právě Bakala financoval předvolební kampaň TOP09 a nyní i prezidentskou kampaň Schwarzenbergovu.

Korunu celé předvolební frašce nasadil Jiří Menzel, který prohlásil, že volí Karla, „protože má ducha šlechtickýho. Ti ostatní vedle něj nejsou nic jiného než potomci nevolníků. „Lidé, kteří mají zbabělou povahu.“
BACHANAKK

#3513

2013-01-23 11:50

KNÍŽE NA HRAD,JEZEVEC A ŠLOUFOVÉ NA VYSOČINU !!!

Nepřihlášený uživatel

#3514 Re: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Studentka-durazne-varuje-pred-Schwarzenbergem-Je-to-jedna-

2013-01-23 14:28

#3512: - http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Studentka-durazne-varuje-pred-Schwarzenbergem-Je-to-jedna-velk 

 :-))) baví mě, jak my, co volíme Karla Schwarzenberga jsme podle Vás, voličů Miloše Zemana ( a obhájců Baborové, Zimoly,...) naivní, vyprázdnění,...:-)


Nepřihlášený uživatel

#3515 Re:

2013-01-23 20:20

#3495: BACHANAKK -  

 Zeman na hrad, Šláfenberg, šišlavý Hajaja a knížepán zpátky do Rakouska na své hrady, má jich dost.


Nepřihlášený uživatel

#3516 Re: a co tomu říkáte vy , vy třeboňské buzny ?

2013-01-23 22:10

#3486: hetero - a co tomu říkáte vy , vy třeboňské buzny ?

Krásně napsáno, sice trošku peprnějším jazykem, ale schvaluji to. Roitová využila studentíky- flákače. Trošku mě zarazilo, že nevznikla studentská petice za Roitovou a anulování výsledků voleb v 1. kole. Že by se snad studenti věnovali pololetním písemkám, když skoro celé pololetí leželi na krovkách, poskakovali po náměstí, hladověli :-)))) nebo diskutovali v aule gymplu ( aniž by o tom všem jejich říďa věděla? ) :-))) Byli směšní od samého začátku.


Nepřihlášený uživatel

#3517 Re: Co dál? Kam dál? A kam až?

2013-01-23 22:16

#3491: - Co dál? Kam dál? A kam až?

A co se dalo čekat od studentů z Třeboně, na gympl berou každého a podle toho to tam také vypadá ? O učitelském sboru je škoda mluvit. Ať si klidně hladoví, však oni sami časem poznají. Zviditelnili se  v novinách, vyfotili se v kanceláři pana hejtmana, úkol splnili, užili si svých 5 minut pochybné slávy. Je to trapárna, neskutečná trapárna. Doufám, že se za to jednou budou stydět a litovat. Třeba při placení školného nebo až jejich rodiče přijdou o práci a oni sami budou stát frontu na pracáku.


Nepřihlášený uživatel

#3518

2013-01-23 23:50

Jo a do té fronty na pracáku ať si nezapomenou připnout na triko placku s Trautenberkem, určitě jim pak přidělí lepší ulici na zametání, pokud ovšem budou mít VŠ !
Jiří Menzel

#3519

2013-01-23 23:52


Přeji všem inteligentním a vzdělaným studentům ,kteří tak obdivují,
pana knížete,aby se do puntíku splnilo to,co jim Topka v čele s knížetem přichystala a ještě chystá.
Až budou stát frontu na pracáku,mohou si vyčesat číro a s láskou vzpomínat,jak bojovali za světlé zítřky vedeni člověkem,který se na tom marasmu osobně podílel,spolu s Drábkem,Kalouskem a jinými vůdci z gymnázia v Třeboni.
Pěkné počteníčko

#3520 Jak Tramtumberk platí své studentíky - sudetské zaprodance

2013-01-23 23:59

odkud vítr vane prachy od tramtumberka jsou milejší než česká státnost
http://www.csas.cz/banka/nav/o-nas/transparentni-ucet-28403923090800-d0001825


http://www.csas.cz/banka/nav/o-nas/transparentni-ucet-28403923090800-d00018255 Transparentní účet číslo: 2840392309/0800 Pohyby na transparentním účtu k datu: 22.1.2013 Majitel Transparentního účtu: Karel Schwarzenberg Celkový zůstatek na běžném účtu: 5.152.721,77 CZK 16.01.2013 12:09:46 mzdy leden 16.1.2013 16.1.2013 Domácí platba 201306 308 -447.700,00

Tento příspěvek byl odstraněn administrátorem webu (Zobrazit podrobnosti)

2013-01-24 01:47



Nepřihlášený uživatel

#3522 Re: Re: a co tomu říkáte vy , vy třeboňské buzny ?

2013-01-24 09:45

#3516: - Re: a co tomu říkáte vy , vy třeboňské buzny ? 

 ...bylo by smutné, pokud by lidé, jako jste vy, volili spolu s námi Karla Swarzenberga...


Nepřihlášený uživatel

#3523 Re: Re: Co dál? Kam dál? A kam až?

2013-01-24 09:48

#3517: - Re: Co dál? Kam dál? A kam až? 

 Soudruzi, vás to nějak žere:-)) Ony pořád existují "živly", které s Vámi nechtějí budovat ty komunistické zítřky, co?.-)))


Nepřihlášený uživatel

#3524 Re:

2013-01-24 09:49

#3518: -  

 Nemusí ale každý skončit na pracáku, jako vy....mrzí mne, pokud je to váš případ, ale pokud věříte, že vám pan Zeman práci najde, sněte dál....a možná nadále i nadávejte po hospodách...


Nepřihlášený uživatel

#3525

2013-01-24 10:35


PhDr. Václav Rameš, archivář
Ředitel Státního oblastního archivu v Třeboni

Jako archivář bych měl mít velkou radost z toho, jakému zájmu se v posledních dnech těší historie našeho národa. Konkrétně se jedná o kapitoly z dějin XX. století a především o rod Schwarzenbergů. Nicméně interpretace a tvrzení, která se nyní vyrojila, mně štěstím nenaplňují. Stále totiž v našich krajích platí, že historie není učitelkou života, ale služkou, kterou si bere každý jako rukojmí jenom proto, aby mu účelově sloužila. Historie si to věru nezaslouží a už bychom si to měli konečně uvědomit. Domníval jsem se, že doby kdy z husitů učinil Zdeněk Nejedlý první komunisty, jsou již za námi. A ejhle. Zrodili se noví vykladatelé naší historie. A světe, div se, nejsou to komunisté. Narodilo se mnoho „povolaných“, kteří bez hlubší znalosti tvrdí ledacos. Podle toho co slyším, je zřejmé, že v našich archivech máme jenom zbytečné papíry, které není třeba studovat a jako archiváři bychom to měli zabalit. Jak si jinak mám vysvětlit, že se dnes živě hovoří o tom, že otec Karla Schwarzenberga nebyl vlastenec a ani české národnosti, logicky tedy spolupracoval s nacisty a snažil se tuto republiku zaprodat Němcům. Jeho syn, nynější kandidát na prezidenta, se raději poflakoval v cizině, než by žil v Československé socialistické republice a poctivě s námi absolvoval normalizaci a ještě se drze kryje švýcarským pasem. A mohl bych pokračovat dále. Od okamžiku, kdy jsem se začal zabývat historií, je to pořád stejné. Nikdy nekončící boj s mýty a pověrami. Pravda archivních pramenů stojí proti lži a proti snaze upravit si historii pro své účely. Často marně.
V třeboňském archivu je dostatek důkazů o tom, že otec dnešního kandidáta na prezidenta byl vlastencem a za tuto zem se postavil v jejich nejtěžších dobách. Spolu se svými přáteli inicioval jak "deklaraci české šlechty" z roku 1938, tak i dopis státnímu prezidentovi Háchovi o rok později, kde se všichni podepsaní jasně hlásí jako vlastenci k této zemi. Karel Schwarzenberg v této pro republiku těžké době připravil k vydání knihu Obrazy českého státu, která měla posilovat národní hrdost. Náklad byl pochopitelně nacisty ihned zabaven. Na jeho majetek byla uvalena okamžitě nucená správa a stal se s celou rodinou zajatcem ve svém domě. Jako major československé armády se po celou válku podílel na odbojové činnosti a především v závěru války zabránil ve svém kraji mnoha zbytečným krveprolitím. Jeho autorita byla neotřesitelná a byl po válce dokonce zvolen předsedou MNV v Čimelicích. Jeho bratr František se účastnil bojů v Praze a byl styčným důstojníkem generála Karla Kutlvašra. JUDr. Adolf Schwarzenberg, majitel Hluboké a dalších jihočeských panství, jakožto známý antifašista ještě před příchodem nacistů emigroval. Jeho majetek byl gestapem okamžitě zkonfiskován. On sám podporoval Benešovu vládu v Londýně a lze říci, že jeho finanční podpora byla velmi významná. Ostatně to vše osobním dopisem potvrdil i Jan Masaryk. Jak se prezident Beneš po válce Schwarzenbregovi odvděčil, o tom nám také hodně vypoví archivní prameny, ale to je již jiná historie. Připouštím, že tyto informace nejsou široké veřejnosti známé a proto jsem se o nich zmínil poněkud obšírněji. Všechna tvrzení však lze doložit archivními dokumenty.
K vysvětlení národnosti pana Karla Schwarzenberga, bych podotkl pouze toto. Po okupaci v roce 1939 byl požádán jeho otec, aby se přihlásil k německé národnosti. On to však kategoricky odmítl. Bystrý čtenář si z toho jistě odvodí, že po Němci by to okupační správa nechtěla. Byla to česká rodina se vším všudy. Takže co. Rakušák, jak již víme, také není a švýcarský pas je po staletí výsadou rodu.
Zbývá tedy poslední výtka, tedy jeho emigrace, která jej údajně diskvalifikuje tak, že podle některých není morálně oprávněn žádat občany o zvolení prezidentem. Chápu Karla Schwarzenberga, že na tuto výtku neodpovídá. Je to otázka velice bolestivá a jistě i pod jeho úroveň. A ani já ji nechápu. Připadá mi, že jde o kolektivní ztrátu paměti. Tak tedy o čem hovoří archivní prameny. Rodina Karla Schwarzenberga byla z této země nuceně vystěhována. A o tom, nebudiž pochyb.



PhDr. Václav Rameš, archivář
Ředitel Státního oblastního archivu v Třeboni