Petice proti zvláštnímu zpoplatnění nočních linek

hu

#26 Re: všem

2012-10-17 19:47

#12: volič čssd - všem

aha, ty bys chodil 4x denně 10 km / šlapanice>brno / ?? No to bych tě mileráda chtěla vidět

ToPta

#27 Blbost

2012-10-17 19:55

Naprosto hloupý nápad a ohánět se tím, že je to jakýsi nadstandard je ještě hloupější. Lidé, kteří jsou poctiví, tak nejezdí na černo a platí si šalinkartu už tak za nekřesťanské peníze. Ti lidé, kteří si jízdenku nekoupí teď, tak si ji už vůbec nepořídí, když bude o 19 Kč dražší. Poctiví lidé však budou platit dále, nuceni platit o zmiňovaných 19 Kč více. NA KOM TEDY BUDE DPMB VYDĚLÁVAT? Na poctivých občanech, kteří za nic nemůžou. Kdyby tak místo toho posilnili kontrolování v nočních hodinách. Nepravidelně jezdím rozjezdi už přes pět let. Ani jednou mě revizor nekontroloval!
kobylnicenet

#28 Trapáci

2012-10-17 20:00

jen si zdražte, už i tak jste drazí, když už ve dvou lidech se vyplatí jezdit do práce 17 kiláků autem.
gold

#29 Hurá.

2012-10-17 20:14

Konečně někdo dostal rozum. Vítám toto rozhodnutí a děkuji za něj.

Nepřihlášený uživatel

#30

2012-10-17 20:15

Jasně, takže studenti a důchodci, ti kteří mají nejmíň peněz, aby ještě dopláceli za rozjezdy..

Nepřihlášený uživatel

#31 Názor

2012-10-17 20:22

Dobře, i kdyby se něco ušetřilo, tak ty peníze padnou na platy revizorů, které bude nutno posílat na kotroly linek ve větším množství, výroba a distribuce taky nebude zadarmo...achjo, kdyby se raději páni radní chytli za nos a začli šetřit tam, kde je to skutečně důležité... Za co panebože za co?! ...
Ondra

#32

2012-10-17 20:33

Kdyby text neobsahoval "a dělá z nich méněcenné občany" a "zkomplikuje cestování pracujícím", rád bych to podepsal, protože se mi taky nelíbí, že po mně budou chtít doplatit službu, kterou už jsem si zakoupil. Že ale nerozumím tomu, jak by to mělo cestování zkomplikovat *pracujícím*, a hlavně nechápu, čím se ze mně stává méněcenný občan, tak pardon... Nějaké vysvětlení těchto dvou tvrzení?
Lukáš benke

#33 Re: Je to kravina.

2012-10-17 20:41

#10: Martin Grill - Je to kravina.

Ano, zrušme individualní doppravu, ti zbohatlíci co nejezdí šalinou si připlatit můžou, že. Prosím Vás, když už je tu petice proti zdražení dopravy z bodu A do bodu B, tak to berme obecně. Nemyslíte, že ti, co využívají individuální dopravu už platí dost (e.g. nadsazená daň z pohonných hmot, povinné ručení, dálniční známky, atd. atd.). Buďme fér ke všem způsobům dopravy, které lidé využívají.


Nepřihlášený uživatel

#34

2012-10-17 20:43

Sice už nestuduji, ale opravdu mě to přijde jako diskriminace studentu apod. Jako student jsem pracoval na brigádě mnohdy až do 23.00 a musel jsem jezdit rozjezdem. Představa, že musím jít na brigádu a ke své šalinkartě musím zaplatit ještě speciální poplatek za noční dopravu by mě mohla jen naštvat. Kdyby aspoň doprava byla na vysoké úrovni, případně jezdila opravdu na čas kdy to je potřeba, tak bych chápal. Bohužel mám jiné horší zkušenosti. Poctivé lidé jen platí, ale ti co jezdí neustále na černo to nestojí skoro nic a pořád jím to prochází. V tomto by se mělo něco pořádně dělat!!!
Robischek

#35 Re:

2012-10-17 20:48

#3: -

Mas mensi najem nez Ti co bydli v Brne, o dost vic nez 880.
Zkus jezdit autem, dostanes se na castku kolem 4000/mesicne. Skutrem za 2000.
Nebo zkus jezdit na kole, je to zadarmo.

Jeste aby to za 880 mesicne nebylo preplnene... Kdyby to stalo 3000, bylo by tam docela dost mista, teploucko a vonavo... ale kdo by tim jezdil?

Mas uplne stejnou moznost prehodnocovani jako dopravni podnik. Cerni pasazeri rozhodne nejsou kvuli vysokym cenam.


Nepřihlášený uživatel

#36 Re: Re: všem

2012-10-17 21:18

#26: řidič  - Re: všem

podle mě je to dobrý nápad zpoplatnil bych je pro všechny bez rozdílů stejně!!! revizor u dveří který by vybíral poplatky protože se tam lidi chováte jak prasata a právě nejhorší jsou studenti a to hlavně vysokých škol myslísi o sobě ale at si to zkusí někdo odjezdit celou noční linku není to sranda!!!! vážení připomínáte mi prezidenta prej sou řidiči nahraditelní hahaha to jo 90% uchazečů o tuto práci neprojde přes psichycké testy a každý co si myslí že je to sranda to řídit je hlupák a ignorant!!!! jen si nablejte do svého auta a jezděte v tom 12 hodin  taky vám to bude příjemné!!!!

 

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-10-17 21:20



Nepřihlášený uživatel

#38

2012-10-17 22:08

Běžte stím do prdele dávám 1300 za šalinkartu a rozjezdama jezdím celke často, nebudu za to rozhodně platit !!!

Nepřihlášený uživatel

#39

2012-10-17 22:13

Jak sami říkali: "je to nadstandard" Speciálně jednou za hodinu a speciálně nacpaný lidmi k prasknutí.

Nepřihlášený uživatel

#40

2012-10-17 22:27

Nechceme platit za rozjezdy!
L.

#41

2012-10-17 22:31

Všechno co bych k tomu řekla je tu už řečeno, nejvíc se mi líbí že konečně někdo taky komentuje tu situaci ohledně cigánů, kdy oni je prostě nekontrolujou protože ví že budou hulákat a love z nich nedostanou, oni si jezdí a ví že v cajku, že nic neplatí a ani platit nebudou, exekuce na ně nejdou protože oni "nic nemaj" a nic jim neudělaj . . ale normální, pracující a stát a lidi neokrádající člověk co prostě zapomene zaplatit a bez upomínky mu po 3 letech pošlou pokutu na 20 tisíc s exekucí se pak může posrat . . a teď tohle k tomu, paráda . . a jak bylo řečeno, rozjdezdy sou supr věc, ale pokud se dá i v Praze dostat normální šalinou domů i v noci, tak když je tohle nadstandart tak ať to změní, fungovalo to x let a teď, když už všichni ví o našich rozjezdech a jak je to supr, za to chcou love . . a ještě s emi líbí ta motivace studentů k práci, kdy spousta z nich dlouho do noci pracuje aby si při studiu vydělali a teď za to budou ještě platit . .


Nepřihlášený uživatel

#42

2012-10-17 22:40

Vždyť ano, naházejte všechny studenty na jednu hromadu, protože si o sobě myslí! A co ti, co se právě pomocí rozjezdů dopravují několikrát týdně do/z brigád a prací, kde většinou pracují v mizerných podmínkách za mizerné peníze? Myslíte si, že těch pár stovek, na které si měsíčně přijdou, budou ochotni cpát za dopravu, když právě díky těmto směšným výdělkům jsou schopni vůbec utáhnout svoje studia? Ano, velice nesouhlasím se zavedením těchto doplatkových jízdenek, ale mnohem víc mě na tom rozčiluje fakt, že jde o znevýhodnění právě této skupiny lidi!

Nepřihlášený uživatel

#43 Re: kolo

2012-10-17 22:41

#20: El Barto - kolo

Jo, jet už v těch 11 v noci na kole, jako holka z práce místama, kde nikdo není, je určitě hodně bezpečný. Nejde vždycky jenom o tu pohodlnost

Guzmicz

#44 A zase to samé

2012-10-17 23:13

Jednoduše řečeno ... Zase rozkradli peníze nebo je utratili za p*čoviny, co lidi nepotřebují (viz "orloj", na kterém ani tvůrce nepozná kolik je hodin). Teď když město strádá, tak místo toho aby si sami sáhli hlouběji do kapsy, zase budou okrádat obyčejný lidi. Je smutné jak se tento model stal v ČR naprosto běžným. REVOLUCE!!! :-P

Nepřihlášený uživatel

#45

2012-10-18 01:10

Vôbec mi nepáči spoplatnenie nočných liniek, priam to považujem za podraz. Veľa ľudí pracuje aj v noci.
Karas0911

#46 Tadle petice je hovadina

2012-10-18 02:19

Ta petice je snůška hovadin. Kurňa, študáci mají roční šalinkartu za 2375 Kč. My, pracující, ju máme za 4750 Kč. Rozdíl pro studenta znamená 125x jet nočním rozjezdem. Klidně bych ty rozjezdy osolil. A taky pamatujme, že dospělá roční šalinkarta o víkendu pojme jednoho nad 15 let gratis. Tak si holt študenti dáte o jednoho hamburgera míň, no.

Nepřihlášený uživatel

#47 Re:

2012-10-18 02:20

#39: -

Nejezdi a bude o jednoho brblala míň.

Karas0911

#48 Re:

2012-10-18 02:21

#38: -

Žebráku, ja solím za šalinkartu 4750,- a rozjezdem jsem nejel ani nepamatuju. Těch 19 Kč dáš holt za lupen a né za chálku u rákosek.


Nepřihlášený uživatel

#49

2012-10-18 02:46

Podle mě jsou noční linky stejné jak každá jiná linka. Chce po nás někdo abychom si připlatili za nedělní linku na kolej nebo byt? Taky jsou šaliny nebo busy přeplněné, ale jezdí se pořád za stejnou částku. Tak proč máme platit za jednu z mnoha linek? Stejně z toho ti řidiči nic mít nebudou... PS: "To je hnus velebnosti"

Nepřihlášený uživatel

#50 Re: Tadle petice je hovadina

2012-10-18 03:02

#46: Karas0911 - Tadle petice je hovadina

Pane Karas... Jestli jsem tohle napsal za střízliva tak jste asi nevzdělaný nebo jste s prominutím debil... pracující člověk dosáhne průměrně platu 13000,- a víc. Já jako student dosáhnu na měsíční přijmy asi 5500,- i s brigádou. Jsem z 5 členné rodiny, kde se skládá koruna ke koruně. Mé výdaje jsou 2900 za kolej, 1000,- mě stojí doprava do Brna a z Brna a se současnýma cenama zaplatím 1500 za stravu a výdaje spojené se školou. Ta stovka co mi zbude jde na další čtvrtletní šalinkartu a teď mi řekněte, kde mám brát další peníze na to abych se dostal z brigády?

...Takže příště se zamyslete nad tím co napíšete, než začnete klepat do klávesnice...

Děkuji...