PETICE PROTI NESPRAVEDLIVÉMU ZRUŠENÍ PŘÍSPĚVKU INVALIDŮM


Nepřihlášený uživatel

#101

2013-02-24 11:40

stát, který nebere v ochranu slabé, je stát na nic. Takový nepotřebujeme

Nepřihlášený uživatel

#102

2013-02-24 11:44

Tohle je hrůza a měli by se stydět ti co to takhle té malé ještě více znepříjemnili. Myslím, že si prožila své a má už tak těžký život.!!!

Nepřihlášený uživatel

#103

2013-02-24 19:04

Mám syna,28 let s DMO-mentální retardace,bylo rozhodnuto odebrat průkaz ZTP/P. Nezvladne trivium,nečte,nepíše,nepočítá,nepozná peníze,není orientován v čase atd.,dle posudkové lékařky nepotřebuje doprovod a pokud nejsem spokojena s rozhodnutím, mám si stěžovat svému poslanci.Podávám odvolání.

Nepřihlášený uživatel

#104

2013-02-25 02:15

Jsem také invalida,nejsem bez končetin,ale i tak vím velice dobře,co to je,když někomu neslouží zdraví a když je mu špatný zdravotní stav překážkou v normálním životě.Proto jsem ráda,že se najdou lidé,kteří tento nedobrovolný a nucený stav chápou a snaží se dostupnými prostředky odstranit nespravedlnosti,které vymyslí "ZDRAVÍ", nic nechápající a neohleduplní lidé.Proto jsem také podepsala.

Nepřihlášený uživatel

#105

2013-02-25 11:34

Nepřeji nikomu nic zlého, ale těm, kteří vymýšlejí tyto zákony a vyhlášky, bych sebral veškeré příjmy a majetky a uřízl bych jim ruku, či nohu. Pak by asi začali přemýšlet trochu jinak !!!!
Irena Schonweitzová-

#106 Irena

2013-02-25 12:52

Děkujeme Všem za vyjádřenou podporu, prosím ale ještě připojte podpis fyzický:
petiční archy se dají stáhnout: el.podpis má pouze podporující charakter: právně platný je podpis na petičním archu.

http://mujvozik.cz/wp-content/uploads/2013/02/PETICE_proti_zruseni_prispevku_invalidum1.docx

Ještě jednou jménem všech maminek dětí TP a dnes už i dospělých TP ,kteří se k naší iniciativě
přidali,děkujeme za každý podpis. Vláda nám do očí tvrdí že jsme hlupáci.

Nepřihlášený uživatel

#107

2013-02-25 18:07

Pan ministr Drábek by se měl zbalit a jít si ke svatejm. A vzít s sebou ministra Kalouska a premiera Nečase . Dali jim restituce a tam si také připravili místo kde budou až vypadnou z vlády. Ale do té doby ještě musí co nejvíce rozkrást a vytunelovat.

Nepřihlášený uživatel

#108 Re: ZTP průkaz

2013-02-25 18:13

#52: vilda - ZTP průkaz

Ano posudkoví lékaři dostali nařízenop od Kalouska, Nečase a Drábka, že postiženým nic nepřiznávat v praxi to zanmená jsou zdraví dojedo na vozíku, dojdou za půl dne 100m a pod. Protože potřebujeme peníze pro nepřizpůsobivé občany všichni si domyslí o koho jde a potom potřebijeme peníze pro čer....... na jejich restituce.

Jára


Nepřihlášený uživatel

#109

2013-02-25 23:13

Pan Drábek je sice již bývalý ministr, myslím však že to je i na žalobu pro upírání lidských práv. Poslouchal jsem minulý týden debatu s ním na ČR 2. Tento "člověk" (Drábek) by měl být nejdřív vyšetřen psychiatrem a v případě že je svéprávný by měl být postaven před soud. Alojz Janiga.

Nepřihlášený uživatel

#110

2013-02-26 01:14

Je mi ze všeho moc smutno, šetřit na velmi nepravých místech, na nejslabších a nejzranitelnějších naší společnosti. Je třeba se podívat dál než na špičku vlastního nosu.....
Nikdo nevíme, zda za rok, měsíc, den či minutu nebudeme nemocní-invalidní-potření....to by někteří hned přidali ještě další výhody a dávky...
Cesta za snem

#111 "Na Sněžku pro Simonku"

2013-02-26 17:07

Protestujte i jinak .. na Děstký den (1.6. 2013) jdeme na Sněžku. Akci svolává Jarda Petrouš, amputář a Český paralympionik. Pro děti i dospělé bude připraven úžasný program ve spolupráci s horskou službou a hasiči (helikoptéra, bobová dráha, lanové centrum, hry, soutěže o ceny). Akce se pořádá na podporu Simonky Smutné, čtyřleté holčičky s amputací, ale také jako protest proti nesmyslným Drábkovým zásahům obecně. Přidejte se k nám!

Více informací na http://www.facebook.com/events/474942485906496/
nebo na stránkách občanského sdružení Cesta za snem (www.cestazasnem.cz)

Nepřihlášený uživatel

#112

2013-02-27 13:45

Ten,co vymyslel tuto praštěnou úpravu zákona, se musel inspirovat knihou "Hlava 22",a samozřejmě by měl zvážit návštěvu Bohnic.

Nepřihlášený uživatel

#113

2013-02-27 15:24

Naprosto souhlásím s touto petici,leč zůstáva ještě velmi mnoho arogance současné oligarchie vůči obyvatelům této zamě.

Nepřihlášený uživatel

#114

2013-02-27 18:14

Vážení,Vaší práce si velmi cením a přeji Vám mnoho úspěchů ve Vaší činnosti. BB*

Nepřihlášený uživatel

#115

2013-02-27 19:07

Dobrý den,
od narození jsem osoba s TP. Průkaz ZTP mi byl odebrán v květnu 2012. V současné době studuji Vš. Odebrání průkazu mi velice komplikuje dopravování se, jelikož mám špatnou rovnováhu a nevydržím stát na jednom místě a bez držení už vůbec ne. Bohužel však jsem byla posouzena jako osoba, co průkaz nepotřebuje. Nikoho bohužel nezajímá, že když vstoupím do MHD, kde si sednu a přistoupí spolu se mnou lidé důchodového věku apod, že se potýkám s narážkami typu, je mladá a sedí. Postižení na mě není na první pohled vidět, takže lidé mě často okřikují, že jim zasedávám místa apod. Pohledy ostatních lidí mě velice rychle přinutí si raději stoupnout, protože je to dost nepříjemné jet v plné tramvaji lidí a poslouchat komentáře ostatních, jak jsem neslušná apod...A to je jen zlomek toho, co musím denně řešit... Jelikož mé postižení se netýká pouze nohou, je situace o to horší. Proti rozhodnutí nepřiznat mi ZTP průkaz jsem se již 2 krát odvolávala, ale bohužel neúspěšně. Chtěla bych podotknout, že toto odebírání průkazů ZTP nás postižené a handicapované akorát segreguje a spíše připomíná společnost ve starém Římě, kdy se společnost slabých jedinců snažila zbavit!!!!
Možnost tedy nás jedinců s postižením se nějak začlenit, je díky tomuto kroku - odebrání ztp - spíše snahou nás vyčlenit a s integrací nemá zdaleka nic společného!!! Možná by si lidé, schvalující tento zákon, sami měli nejdříve vyzkoušet, jaké to je být osoba TP, co to přináší a obnáší a posléze až rozhodovat !!!!
Irena

#116 Re: Reakce k příspěvku 115

2013-02-27 19:51

#115: -

Prosím  napiště na mail : schonweitzova.irena@seznam.cz   zdokumentujeme Váš případ a předložíme spolu s dalšími sociálnímu výboru parlementu a ministryni MPSV. Irena Schonweitzová

 

 

 

 

 


Nepřihlášený uživatel

#117

2013-02-28 12:38

všchny poslance vyhazet z oken protože nevědí ja k se cítí postižený občan.Ti řeší nanejveš problem jaky si koupit auto.

Nepřihlášený uživatel

#118

2013-02-28 14:44

Je ostuda státu, že bere příspěvky těm nemohoucím a potřebným, kteří by tak rádi byli zdravý a pracovali,ale zdraví jim to nedovolí. Hamba úředníkům a těm, kdo to schvaluje.Těm přeji, aby se stali invalidními, a aby pocítili, jaké to je, žít bez rukou nebo nohou.
Janina

#119 Re:

2013-02-28 15:35

#115: -  

 Milá neznámá,bohužel i já mám takový problém sednu si v MHD a už na vás koukají divně ale naštěstí ještě vlastním ZTP průkaz tak doufám že až mi bude končit tak už bude jiný způsob posuzování.Mám průkaz natrvalo jsem po CMP neopatrností lékařů.Milá neznámá znovu si žádej o průkaz a moc ti držím palce :--)).


Nepřihlášený uživatel

#120

2013-03-02 00:24

Držíme palečky mamince, Simonce ale i dalším !

Nepřihlášený uživatel

#121

2013-03-03 14:51

Prispevek na mobilitu ZTP by mely dostavat mesicne 400kc a ZTP/P by mely dvojnasobne 800kc,je to pro me spravedlivej a taky prispevek na motoroveho vozidla ma narok jen drzitele prukazu ZTP ,ZTP/P bez ohledu druhu ci typy postizeni.

S pozdravem Melkus Petr
Veronika

#122 Re:

2013-03-04 07:17

#121: -  Pane Petře.. bohužel tomu tak není. Příspěvek na pořízení motorového vozidla není pro všechny, co mají průkazku ZTP a ZTP/P bez ohledu na typ postižení. Např. lidé po amptuci, nemají na příspěvek nárok dle nového dodatku v zákoně. A příspěvek na mobilitu pro ZTP/P Kč800,-.. .Kde jste tuhle informaci dohledal????? To není pravdivá informace.

S pozdravem paní Smutná

 


Nepřihlášený uživatel

#123

2013-03-04 17:12

Nevím jestli má cenu se vůbec k tomu co se děje vyjadřovat , neboť to už se snad vracíme do doby kamené. To co se podařilo za těch 20 let postupně vybudovat tak tahleta bandya lumpů zlodějů anevolených ůředníků které nikdo nevolil dokázala za 2 1/2 zdevatovat neskutečným způsobem. To co předvádějí to nemá obdoby. Vláďa Pešek České Budějovice.

Nepřihlášený uživatel

#124

2013-03-04 20:13

Opravdu si myslí ti, kteří takto rozhodují, že se jim něco takového nemůže stát? To se opravdu nedokáží vcítit jak takovému člověku se špatně žije. Jsem zdravá, ale toto se může stát každému, i tomu kdo se cítí nezranitelný!!! Stačí autohavarie, cukrovka a podobně....

Nepřihlášený uživatel

#125

2013-03-05 09:34

Dobrý den, sama jsem maminkou Rozálky se specifickým genetickým postižením tetrasomie X chromosomu. V podstatě každý měsíc se setkáváme s nějakou arogancí mocí úřední. Na druhé straně, ale máme možnost užívat si přízně přátel či spolupracujícího lékařského týmu, který o Rozálku pečuje. Co je mi naprosto z duše nepochopitelné je, že proč když dívenka trpí v nepohodlné protézce, proč nemá nárok na protézku kvalitní!!! Proč se vůbec vyhazují peníze za výrobu něčeho co dítěti nevyhovuje!!!! O příspěvku na automobil nemluvě! Proč má mít odstupující prezident nárok na auto s řidičem a někdo musí s jednou nožkou poslouchat, že je málo postižený? Je mi z toho smutno. Možná by měl rozhodující úředník chvilku pečovat o dítě, které nemá to štěstí a není zdravé. Se slzami v očích by pak musel sledovat, jak pahýlek rozedřený od nepohodlné protézky si dítko fouká a zbavuje od bolesti. Není-li jiná cesta, nechť maminka Simonky vyhlásí sbírku, pač čekat na změnu k lepšímu by mohlo dívenku státještě zdravý rozum!!!
Klára Vaňáková