PETICE PRO URYCHLENÉ ŘEŠENÍ NEDOSTATKU MÍST V MATEŘSKÝCH ŠKOLKÁCH


Nepřihlášený uživatel

#1

2012-05-23 23:48

Myslím si, že optimální místo nabízí také ZŠ J.Matiegky. Slyšela jsem, že se o tomto návrhu už dávno uvažuje, tak by bylo dobré začít konat!

Nepřihlášený uživatel

#2

2012-05-24 00:01

Konečně by se tím měli začít zabývat a ne jen město Mělník!!! Tento problém je všude. Pak se nemůžou divit, že se lidé hrnou za kariérou a ne za dětmi :( Smutné!!!

Nepřihlášený uživatel

#3 Poděkování

2012-05-24 10:02

Dobrý den, chtěla bych poděkovat iniciátorkám této petice.. děkuji Roubalová Petra

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-05-24 10:20


mayunka

#5

2012-05-24 10:25

Mě samotné se to sice netýká, kluk je ve školce od loňska. Ale líbí se mi, že to někdo začal konečně řešit. Držím vám všem palce!!!
Jitka Kovaříková
Autor této petice

#6 Re: Poděkování

2012-05-24 10:31

#3: - Poděkování

My děkujeme za popisy a za podporu, bez toho se to určitě nemá šanci pohnout...


Nepřihlášený uživatel

#7 Petice k řešení situace v MŠ.

2012-05-24 10:58

Jsem babička dítěte,které nebylo přijato do školky.Smutný na celé této situaci je fakt, že někteří zvolení zastupitelé jsou členy ČSSD,především pan starosta. Pokud vím tato strana stále hlásá jaké má sociální cítění a co vše dělá pro lidi a hlavně ještě bude dělat,tady máte příklad jak se slibuje a skutky nejsou vidět. Mnozí z rodičů dětí,které do školky 1.září 2012 nemohou nastoupit budou nuceni jít na Úřad práce,protože do zaměstnání nastoupit nemohou,i když pracovat chtějí.Opravdu krásný příklad.
Já za sebe, pokud bych byla v situaci těchto mladých lidí "rodičů", určitě bych dne 1.září 2012 přivedla své dítě na Radnici ,ať se naši zastupitelé o tyto děti postarají a nebo do té doby situaci vyřeší.
D.Maříková


Nepřihlášený uživatel

#8 Re:

2012-05-24 15:07

#2: -

Musím říct, že jsem včera mluvila s tetou, která bydlí v Chomutově, a tam přijali všechny děti. A kdyby se jich bývalo přihlásilo víc, tak by pro ně otevřeli další školku. Takže někde to jde....

alleycats

#9

2012-05-24 18:13

Ředitelky školek radí: ,,dojděte si za starostou". Chápu, že ony s tím nic dělat nemůžou, že nemají prostředky, ale jak pan starosta mě osobně pomůže? Myslíte si (ale upřímně)
,že nám nějaká petice pomůže? já jsem už podepsala celou naši rodinu, i přátele jsem zapojila, ale bohužel nedoufám, že by to k něčemu bylo:-(Uvažovala jsem nad tím, že tam k němu s tou holkou i zajdu a nehnu se mu z kanceláře, ale i tak je to ,,bláhový" nápad:-( Místo revitalizace města Mělníka nebo objednávání drahých skupin na vinobraní, by město mělo zřídit další školky.

Nepřihlášený uživatel

#10 Re:

2012-05-24 21:40

#9: alleycats -

Tato petice by měla být začátkem jednání s městem. Jde o vaší podporu. Upřímně se domnívám, že pokud město dostatečně neřešilo tuto situaci několik let, pravděpodobně se to během pár týdnů nezmění. Na druhou stranu opravdu existují řešení, která jsou velmi rychlá jako např. mobilní školky. Uvidíme, ale věříme, že každý hlas pomůže. ZH


Nepřihlášený uživatel

#11 Re: Petice k řešení situace v MŠ.

2012-05-24 21:55

#7: - Petice k řešení situace v MŠ.

Přesně tak...moje slova...všichni by měli o zábavu postaráno...:-)


Nepřihlášený uživatel

#12

2012-05-24 23:05

Podporuji tuto petici.Ráda bych se mýlila ale nevěřím v probuzení radních.Držím palce.Matiašková Z.

Nepřihlášený uživatel

#13

2012-05-24 23:49

Bohužel se nejedná pouze o místa v MŠ, ale zásadně také o místa v jeslích, jejichž kapacita je s ohledem na počet obyvatel více než směšná. Bohužel, soukromá rádoby jeslo-školka Rolnička s dopoledním provozem, kterou město prý tolik podporuje, zaměstananým rodičům v žádném případě neřeší zoufalou situaci s umístěním dítěte.
Obávám se i dalších let, kdy budu umisťovat své děti do škol. Nad tímto tématem si pravděpodobně naši radní hlavu také nelámou....ať si každý poradí, jak umí. V Mladé Boleslavi to taky jde, i dalších menších městech....tak v čem je problém?


Nepřihlášený uživatel

#14

2012-05-25 15:29

Opravdu by se s tím musí něco dělat. Mnoho matek
kvůli tomu, že neumístí dítě do školky nebude moci chodit do práce, budou muset jít na úřad práce. Je to přece nelogické, musí se změnit kritéria!!!!

Nepřihlášený uživatel

#15

2012-05-25 15:36

Kde to žijeme, že se neřeší ty nejzásadnější, nejdůležitější věci, kdo to tam sedí,
asi se opravdu budeme muset všichni sejít a dojít tam, hrůza, hrůza.
Moc děkuji iniciátorkám a držím nám všem palce. (Musím ten vztek aspoň takto ze sebe dostat)
Díky, díky

Nepřihlášený uživatel

#16 Re:

2012-05-25 16:13

#15: -

On vztek je sice dobrá věc. Ale v tomto případě si myslím, že k ničemu. Mi byli v té samé situaci minulý rok. Končili s dětmi narozenými v 11/2008 a mi byli bohužel až prosincový. A nic jsem nezmohla. Do práce jsem nastoupit musela a babičky a dědečky nemáme. No tak hold každý den vozím dítko do 15 km vzdálené školky a pak dalších 30 km do práce a takto to praktikujeme denně, ráno tam a odpoledne domů. Přitom tam kam jsme se hlásili do školky jsem věděla o minimálně 5 dětech, které měli doma mladšího sourozence, tím pádem byla maminka doma, nebo to byly matky, které jsou doma aniž by si hledaly práci. Těm dítko do školky vzali, nám bohužel ne. A hlavně ruku na srdce, když to vemu dle mého dítka a převážnou zkušenost maminek podobně starých dětí, které nastupují prvním rokem do školky, tak jsme stejně polovinu doby trávili doma s nemocemi. On si každý myslí, já mám právo na školku, ale je fakt, že ty děti, které do teď byli izolované doma, každou chvíli něco chytili a byli jsme doma.


Nepřihlášený uživatel

#17

2012-05-25 16:46

Měl by se brát ohled na to, zda je na mateřské s druhým dítětem, nebo zda jí končí mateřská.
To by se mělo přidat do kritérií. Musí být jenom 3??? To nevím.

Nepřihlášený uživatel

#18

2012-05-25 20:52

Kolik musí být podpisů, aby se začlo něco dít??
Jitka Kovaříková
Autor této petice

#19 doufám, že tyto již budou stačit .-)

2012-05-25 23:33

#18: -

Odeslala jsem email na město, tak doufám, že už se věci pohnou...

budu informovat...

Pěkný víkend,

Jitka


Nepřihlášený uživatel

#20

2012-05-27 12:34

Co společná demonstrace?? V pondělí jdu podat stížnost ,možná že to bude mít stejnou odezvu ,jako si stěžovat na Hlavním nádraží, ale chci to zkusit...

Nepřihlášený uživatel

#21 Re: Re:

2012-05-28 14:05

#16: - Re:

Fakt je, že je ve školkách plno dětí, jejichž maminky do práce nechodí. A to z důvodu mateřské či rodičovské s mladším sourozencem nebo se jim prostě do práce nechce a nemusí. Osobně si myslím, že jich bude dost. Takže souhlasím, že se musí začít něco dít, ale možná bychom měly začít u sebe...  Držím palce, ať se věci pohnou k lepšímu.


Nepřihlášený uživatel

#22

2012-05-28 23:37

Absolutní nezájem města
Jitka Kovaříková
Autor této petice

#23 REAKCE MěÚ

2012-05-30 01:52

Dobrý den,
děkujeme za Vaši podporu v této petici.
Ráda bych Vás informovala o aktuálním dění. V současné době Město usilovně pracuje na vytvoření dalších míst, tak aby tato nepříjemná situace byla do konce prázdnin vyřešna. Pan starosta mne ujistil, že je již navrženo konkrétní řešení, na kterém školský odbor intenzivně pracuje. Oficiální stanovisko by veřejnosti mělo být sděleno po 11.6.2012. Jakmile budu vědět něco bližšího, dopíši do této diskuze a na další místa (melnicek.cz, nebo v záložce OZNAMENI u této petice...).
Panu starostovi jsem nabídla, že pokud bude potřeba, tak věřím, že se z řad stěžujících rodičů dají sehnat i ti, kteří přiloží ruku k dílu. Tzn. pokud jste dobrovolník, který je ochoten třeba vymalovat, pomoc s úklidem nebo může nabídnout cokoli jiného, prosím, ozvěte se mi také (melnickapetice@seznam.cz nebo jituna999@windowslive.com).
Děkuji a mějte se moc pěkně,
Jitka Kovaříková


Nepřihlášený uživatel

#24

2012-05-30 16:07

Kristina Varáčková

#25

2012-05-30 16:35

To je výborná zpráva!!! Jen doufám, že alespoň nyní se změní(-upřesní) kritéria vzatí do školky :-/. Je to naše jediná a poslední možnost. Pokud to bude možné, i já pomůžu s úklidem, apod....