Chceme BiGy v Letovicích

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Chceme BiGy v Letovicích


Nepřihlášený uživatel

#26

2012-03-13 16:43

Přeji si, aby Biskupské gymnázium v Letovicích nadále fungovalo jako tomu bylo doposud.
m.

#27 rodina

2012-03-13 17:27

Dobré odpoledne,

já - bývalá studentka BiGy Letovice si moc přeji, aby byla tato rodinná škola zachována a aby i další generace mohly zažívat úžasnou atmosféru, přátelský osobní přístup studentů mezi sebou ale hlavně učitelů ke studentům a přístup studentů k učitelům. BiGy pro nás opravdu byla a je druhá rodina. Dokážu si představit, že pro někoho rodina první v pořadí...

Co bych ale škole vřele doporučila (pokud bude zachována - já v to tedy pevně věřím), aby změnila vedení. Učitelský sbor je perfektní. Se všemi z nich jsem navázala krásný osobní vztah. I s panem ředitelem jsem navázala krásný vztah, ALE - opravdu si myslím, že změna vedení by škole moc prospěla. Ba co víc - myslím, že je to jediná možnost, jak se vyhnout krachu. A jak školu povznést.

Pane řediteli, prosím, zvažte to, co jsem tady napsala. Děkuji.

S úctou. m.

Nepřihlášený uživatel

#28

2012-03-13 17:36

Na školství se nesmí šetřit ...

Nepřihlášený uživatel

#29

2012-03-13 18:18

Myslím ,že jako křestan bych měl podporovat školy,které učí studenty na základě křesťanských hodnot.Můj syn studuje na Biskupském Gymnaziu v Brně a jsme velice spokojeni.
sestra Filipa

#30

2012-03-13 20:00

Prosím úpěnlivě o zachování školy. Teprve, když se ukáže, že my křesťané dostojíme svých závazků, budeme se starat o projekty, které jsme rozjeli, teprve potom svět uvěří, že to myslíme vážně. Pak teprve budeme svědčit o Kristu. Není problém provozovat Gymnázium v Brně, kde se jedná o skoro prestižní školu. Kolik lidských srdcí bude zraněno - ano "nezájmem". Promiňte- ale to je ten pravý důvod rušení školy - o dítě, které potřebuje jenom podporu. Ono to dítě chodí a žije samo- není to spíš sláva a zázrak? Buďme na tu školu hrdí. A ne ji odepsat. Ach, je to snad tak těžké, chovat se jako dospělí lidé? Jde o podporu, které se této škole má dostat. Jestliže se chce, tak se prostředky najdou a seženou. Ale je třeba oslovovat a jednat. Rušení školy s takovou dlouhou existencí - je zrada na Těle Kristově. Vím, co říkám. Proč zrovna my křesťané máme zraňovat lidi, které jsme na sebe navázali. Je to skutečně do nebe volající.

Je třeba se začít starat - pro život a ne pro smrt. Rozhodovat se - pro život ne pro smrt. Nenechat věci jít samospádem a čekat, jak se to vyvine. Následování Krista je hlavně to, že se nezrazují a nezraňují nekřesťané. Prosím- zachovejte školu....

Nejspíš to nikdo z rozhodujících lidí nebude číst, ale modlím se, aby se jim dostalo Ducha, Ducha Kristova. Ducha Božího a ne ducha tohoto světa- vystrašenýho chudáka, kterej se zbavuje jednoho problematickýho dítěte za druhým. Žijeme ve světě potratů- to je teda fakt hanba. A hřích.

Škola, která se rentuje? Copak to je nějaký argument?

Daniel Zouhar

#31 Re: Proč se hlásí žáci ZŠ Letovice jinam

2012-03-13 20:14

#20: -

Tento problém je zde již delší čas. Řeknu vám proč, protože ten důvod vím - ředitel letovické ZŠ každoročně vštěpuje svým žákům do hlavy, že mají objevovat svět a nebýt pořád ve svém rodném městě. Proto je nabádá, aby si dávali přihlášky do Rájce, Boskovic, Blanska či Brna. Je navíc také možné (aspoň taková je má domněnka), že se jedná o boj politický, protože pan ředitel Královec je zároveň členem městského zastupitelstva za ODS a to může rodit u některých papalášů negativní reakce.


Nepřihlášený uživatel

#32

2012-03-13 21:37

Tahle škola přece není jenom o víře a nábožensví, je to naprosto normální kvalitní gymnázium a že jdeme společně jednou za čas do kostela neznamená, že jsme nějací "pánbíčkáři" jak někdy slyším okolo, jen to prohlububje naše společenství a máme příklad do života, ale mluvit v souvislostí o naší škole jenom o víře a náboženství je málo. Hlavní kvality školy jsou SKVĚLÍ UČITELÉ, výborná výuka, super parta lidí..
chápete, že jestli se v Letovicích zruší gympl, kam ty děcka půjdou? Co v těch Letovicích zbude? Že mnohdy jezdí do Boskovic apod., to je jen to, že se bojí toho názvu "biskupské gymnázium" - mylně si myslí, že to bude jenom o modlení a tak, ale tak to vůbec není. A taky jdou tam, kam je pošlou rodiče, popř. učitelé ze ZŠ, či tam, kde mají kamarády a známé.
Navíc - i sem jezdí děcka z Brna a širokého okolí.
BiGy prostě do Letovic patří a jestli bude zrušeno... To je ve hvězdách, ale vidíte, že to není všem jedno, naopak, jsou tu lidé, kteří se pro něj budou bít!!!
Jakub Gabarík

#33 Prosba

2012-03-13 22:13

Ahoj,
nevím, jestli není pozdě, ale prosím vás všechny, kteří víte o někom, kdo by se chtěl hlásit na Bigy, ale kvůli nejistotě si zatím nepodal přihlášku, tak ať to dá vědět p. řediteli. Že to má v úmyslu, pokud škola pojede dál. Když budem mít záruku, že se přihlásí dostatečný počet studentů, tak to bude argument, proč školu zachoat, a je to v této situaci, kdy stále není oficiálně rozhodnuto, asi jediné rozumné rešení (mě alespoň nic jiného nenapadá). Dík

Nepřihlášený uživatel

#34

2012-03-13 22:23

BiGy si zaslouží dostat šanci.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-03-14 00:14


Vít Hönig

#36 Re: Prosba

2012-03-14 09:24

#33: Jakub Gabarík - Prosba 

 Tento příspěvek Jakuba Gabaríka doporučuji Vaší pozornosti. K dokladování předpokladu počtu studentů, kteří jsou rozhodnuti podat přihlášku na BiGy v Letovicích v případě jejího zachování, nás vyzval přímo pan generální vikář Mons. Mikulášek. Díky.

Daniel Zouhar

#37 Re: Prosba

2012-03-14 10:10

#33: Jakub Gabarík - Prosba

Obávám se, že na to už je pozdě. Většina žáků 9. ročníků ZŠ má v tuto chvíli své přihlášky již dávno podané. Já jsem se tázal například jedné své známé, jejíž bratr si právě také podával přihlášky, že je posílali už někdy koncem února. Generální vikář proto nyní už díky tomu přesně ví, jak velký zájem o BiGy je. Jedinou šanci by dle mého pro školu bylo, kdyby ihned pan ředitel vyhlásil ještě druhé a třetí kolo přijímacího řízení (pokud mu v tom legislativa nebrání).


Nepřihlášený uživatel

#38

2012-03-14 11:43

bez komentáře

Nepřihlášený uživatel

#39

2012-03-14 11:44

prostě si nepřeji, aby bylo gymnázium zrušeno, tečka
Kája

#40 Petice - bigy Letovice

2012-03-14 16:01

Vážím si profesorského sboru na této škole, vždyť jeho úspěch se dá měřit i tím, kolik studentů se po skončení studia na bigy rozhodlo dále studovat na vysoké škole a s úspěchem dalším studiem prochází. A oceňuji i to, že vedou studenty k víře v Boha. To je rozhodně velkým kladem, kterého by si měli vážit nejen zástupci církve, kteří budou o další existenci gymnázia rozhodovat, ale i věřící nejen z města Letovic, ale všichni Ti, kterým jde o větší vzdělanost našich mladých spoluobčanů.

Nepřihlášený uživatel

#41 Re: rodina

2012-03-14 16:05

#27: m. - rodina

Napsala jste nejlepší komentář. Mám pocit, že hodně lidí ví, kvůli komu tahle situace vznikla, ale buď si to nechcou přiznat nebo na to nemají to říct nahlas. Ale jak jste to správně napsala, pokud by tahle škola měla přežít, jakože spíš nepřežije (i když bych si to moc přál), tak by měl být změněn Pan ředitel! Pokud se tady do mě někdo bude chtít opřít s tím, že to není pravda tak si prosím nejdřív zjistěte informace než něco napíšete. Děkuji

 

 

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-03-14 16:08


Daniel Zouhar

#43 Mladí křesťanští demokraté

2012-03-14 22:02

Místní organizace Mladých křesťanských demokratů - Blansko. Vydali následující prohlášení, ve kterém dávají jasně najevo svou podporu petiční iniciativě a jsou rozhodnuti také bojovat za záchranu školy. Prohlášení bylo posláno také na brněnské biskupství. http://mladikd.cz/view.php?cisloclanku=2012031402

Nepřihlášený uživatel

#44

2012-03-15 00:29

Souhlasím, že bez radikální změny nejvyššího vedení nemá škola na přežití naději, současné agonii by nebyl nikdy konec. Což je velká škoda, škola gymnaziálního typu na malém městě, které je spádovým místem pro mnoho okolních obcí, je nesmírně užitečná.

Nepřihlášený uživatel

#45

2012-03-15 09:48

Už jsme si nechaly zničit dost základních principů na, kterých tato země mohla samostatně fungovat. A měli bychom si uvědomit, že nevzdělaní lidé se dají daleko lépe ovládat. Strach obchází všude. Tedy nepodlehněme mu a braňme co je třeba♥

Nepřihlášený uživatel

#46

2012-03-15 13:24

Děkuji za tuto iniciativu, jako učitelka a katechetka vím, co pro mladé lidi znamená křesťanská výchova a vzdělání podávané věřícími lidmi. Velice přeji BiGy další existenci a růst! Mgr. Simona Skřivánková, Praha

Nepřihlášený uživatel

#47

2012-03-15 15:27

Pěkný den všem, kteří bojují o BiGi v Letovicích! Podporuji Vás a přeji dále odvahu a vytrvalost, protože to je naše víra! Jestli je vše tak jak píšete, je velmi důležité, ať instituce, které opravdu "produkují" hodtoty a tím také hodnotné lidi a rodiny, aby byly zachovány a v našem Státě podporovány! V modlitbě bohoslovec Jenda SAC (pallotín), šel jsem jednou přes vaše pěkné městečko pěší pouť... +

Nepřihlášený uživatel

#48

2012-03-15 20:53

Krásný příklad toho, jaká může být krásná spolupráce mezi biskupstvím a církevní školou: http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16084
Honzík

#49 Re: Re: Proč se hlásí žáci ZŠ Letovice jinam

2012-03-15 21:41

#31: Daniel Zouhar - Re: Proč se hlásí žáci ZŠ Letovice jinam

S tímhletím komentem nemohu než souhlasit slovy klasika: " ve své vlasti není nikdo prorokem", což je také jeden z velice podstatných důvodů, proč letovské bigy navštěvují převážně studenti z okolí. Základní škola Letovice hřeší na svou velikost a tím pádem i jedinečné postavení v celém okrese Blansko, o jejích aktivitách proti Bigy (odrazování případných studentů) se ví již od samého vzniku této školy, přitom Bigy šlo základní škole ve všem na ruku (viz přístavba nové družiny vedle prostor jídelny, za peníze, kterými si bigy "odkoupilo" svoje místo v budově školy na ulici Tyršova). Plivat a nadávat umí každý, ale zapojit se do konstruktivní debaty žádá po jejich učástnících odložit osobní averze a zášť, což bohužel, jak je zde v některých příspěvcích vidět, není určitá, naštěstí nepočetná, skupina schopna. Ať už je to zapříčeněno nižší inteligencí nebo osobní bolístkou, kterou nejsou schopni tito jedinci říci do očí, a když už né do očí, tak se alespoň pod svůj názor podepsat. Jak smutné....

PS: Jako bývalý student vzpomínám na léta strávená na Bigy Letovice jednoznačně pozitivně, ať se již jednalo o složení profesorského sboru či třídy. Bylo by mi tedy velice líto, kdyby tahle škola skončila. Myslím, že má své místo i opodstatnění.

Jan Královec mladší


Nepřihlášený uživatel

#50 Re: Re: Re: Proč se hlásí žáci ZŠ Letovice jinam

2012-03-16 09:22

#49: Honzík - Re: Re: Proč se hlásí žáci ZŠ Letovice jinam 

 Za vše může ředitel ZŠ. Pochopil jsem ?