NESOUHLASÍME S VRÁCENÍM MAJETKU CÍRKVÍM!!


Nepřihlášený uživatel

#1126

2014-01-16 17:36

je to jen zlodějna

Nepřihlášený uživatel

#1127

2014-01-16 18:29

Kdy ji to vůbec patřilo? Je to největší loupež v historii lidstva na které se podílí státní úředníci, kteří olupují vlastní stát!

Nepřihlášený uživatel

#1129

2014-01-18 16:16

Kde je podvod, nemůže být Duch Boží…

Nepřihlášený uživatel

#1130

2014-01-24 21:04

Církve by měly ctít chudobu a žít také v chudobě! Získané majetky chtějí stejně prodat nebo na nich jinak vydělávat.

Nepřihlášený uživatel

#1131 Re: Re:

2014-02-03 10:46

#87: - Re:

Celkové působení církve a všech dalších sekt není pozitivní, ale hluboce negativní.

Nebýt církví různých typů, tak by dnes lidstvo jako takové bylo odhadem minimálně

o dalších 500.let dále.

Církev a další sekty pouze vymývaly mozky lidem, a když to nepomáhalo tak je likvidovali.

Všechny církve a sekty zakázat jako zločinecké organizace a jejich představitele

soudit  za válečné zločiny proti lidstvu v celé jeho historii.

Kam se na ně hrabe Hitler, Stalin a jiní.

Mají na svědomí mnohem více lidských životů. To se právě člověk dozví při

četbě základních dějin.


Nepřihlášený uživatel

#1132 Re: Souhlasím s odlukou státu a církve.

2014-02-03 10:55

#1077: - Souhlasím s odlukou státu a církve.

Hlas lidu je hlas boží. Lid o církve nestojí a nic jim vracet nechce. Aby to nedopadlo jako za husitů, situace k tomu spěje.


Nepřihlášený uživatel

#1133

2014-02-14 07:16

Včera restituce i lidem,kteří kolaborovali s Němci,dnes vracení majetku církvím,zítra se k nám nahrnou Sudetčtí Němci a co se bude dít dál?Stačí,že máme ve vládě KDU-CSL.Co řekneme našim dětem,až se budou ptát,proč jste proti tomu nic neudělali?Budu muset říci,inu proto,protože se bojíme už 600 let otevřít pusu.Jak dlouho si toto necháme líbit?Neustále slyšíme,nejsou peníze na to či ono a potom zase slyšíme kolik peněz se rozhazuje na ministerstvech.Souhlasím s názorem,že místo lva si máme dát do znaku ovci.Proto nesouhlasím s navracením majetku církvím,protože se může stát,že ve vládě přijmou návrh,abychom si všichni oholili hlavy a mi to uděláme.

Nepřihlášený uživatel

#1134

2014-02-16 05:27

Církve neví co s penězi.

Nepřihlášený uživatel

#1135

2014-02-20 09:06

Je to hnus velebnosti.

Nepřihlášený uživatel

#1136

2014-02-20 11:12

Se Vám nějak zasekl Caps Lock chudáci.

Anonymous

#1137

2014-02-21 15:19

Chcípnete i s detma vy pravicový krysy !!!!!
Ondra

#1138 Ach ta nenasytná katolická církev!

2014-03-05 08:46

Tolik nenávisti na tak malém prostoru! Vědí zdejší přispěvatelé, že ta nenáviděla katolická církev se podstatnou mírou podílela na budování toho, čemu se říká západní civilizace: že v době stěhování národů, to byly kláštery - střediska vzdělanosti, které zachránily antickou vzdělanost, že to byli nenávidění jezuité, kteří zakládali u nás první gymnázia a věnovali se rozvoji vědeckých oborům (viz např. nejstarší meteoroložka stanice v Klementinu, astronomická věž tamtéž), že to byla katolická církev, která vynalezla univerzity, jako první zakládala a vedla školy, že to byla katolická církev, která vymyslela hospice, nemocnice a sirotčince, že název ošetřujícího personálu v nemocnicích sestřička je odvozeno od řeholních sester, které se až do druhé světové války téměř výhradně staraly o nemocné, že to byly kláštery, které se staly nositeli hospodářského pokroku, že nejkrásnější umělecká díla vznikla z objednávky církve atd. atd. Pokud budeme pohrdat vlastní identitou, bude s námi amen.

Nepřihlášený uživatel

#1139 Re:

2014-03-07 21:12

#20: -

Slováci, starejte se o Slovensko.


Nepřihlášený uživatel

#1140 Re:

2014-11-29 10:12

#718: -  

 To pak můžete říci, že Češi jsou nezodpovědní a bezcharakterní lidé, protože jsou mezi nimi lidé sloužící každému režimu, můžete takto principem kolektivní viny odepsat celé lidstvo včetně sebe i mne. Pane Komárku, proč by to měli řešit kardinálové z Prahy, když Chrudim patří diecézí do Hradce? A co vlastně? Když Vám dá nespravedlivě (podle Vás) pokutu policista ČR, napíšete do Bruselu nebo do Washingtonu a budete se divit, že Vám nikdo neodpovídá? 


Nepřihlášený uživatel

#1141 Re:

2014-11-29 10:20

#1134: -  

 Je to jako v tom vtipu, kdy se potkají dva kamarádi a jeden se ptá druhého jak to vypadá teď, když se oženil. A ten odpoví, že celkem dobrý až na to, že žena chce stále nějaké peníze, ráno v poledne i večer. Ten první se zeptá: "A na co potřebuje tolik peněz?" a druhý odpoví: "Nevím, nikdy jsem jí žádné nedal".

Auta nejezdí ani biskupům na svěcenou vodu, zedníci neopravují památky zdarma, nemocnice, školy, elektřina, to vše něco stojí. Nebo stát zajišťuje vše tak dokonale, že alternativa není a nikdy nebude třeba? Kdyby se 17 církvím a náboženským spolenostem něco dávalo ze společného, je to něco jiného; ale vrací se jim jen část majetku, který na ně byl veden.


Nepřihlášený uživatel

#1142 Re: Re: Souhlasím s odlukou státu a církve.

2014-11-29 10:21

#1132: - Re: Souhlasím s odlukou státu a církve.  

 Vzdor propagandě je hstorickým faktem, že husitské bouře hospodářsky poplenily českou zemi a kulturně nás tyto ničivé války zpozdily více než o století a z čela Evropy pohnaly na její chvost.


Nepřihlášený uživatel

#1143 Re:

2015-03-08 21:38

cten

#1144 Re:

2015-12-22 13:06

#739: -  

 co bys taky chtěl. vždyť tvá církev, když se zabíralo, ještě ani neexistovala, tak jí nemá být co vraceno

sláva

#1145 Re:

2016-01-07 11:16


Nepřihlášený uživatel

#1146 Re:

2016-01-07 11:18


Nepřihlášený uživatel

#1147 Re:

2016-07-22 07:36

#73: -  nedostanou nic,bestak jim to nepatřilo,zabavení majetku je podle církve VLASTNICVÍ toje blbost né!!!!

 

 

ARCHANDĚL

#1148 Re: Ach ta nenasytná katolická církev!

2022-09-20 20:16

#1138: Ondra - Ach ta nenasytná katolická církev! 

" že to byla katolická církev, která vynalezla univerzity "

Předpoklávám, že kdyby univerzity vynalezla církev, tak se o tom budeme učit ve škole v dějepise, ale bohužel, toto jsme se neučili. TVŮJ ZDROJ TOHOTO TVRZENÍ???

podíval jsem se na wikipedii  ___     cs.wikipedia.org/wiki/Univerzita#Nejstarší_univerzity   
Středověké univerzity bývaly podřízené církvi, ale nebyly to nejstarší univerzity.

V Praze stojí Karlova univerzita, je pojmenovaná po králi Karlu IV,
tedy opravdu není pojmenovaná po žádném papežovi.

Nějaké školy byly církevní.... OK, jenže církev si od lidí vybírala daně, a ty daně si vybírala tak nějak NÁSILÍM.  Všichni lidé musela POVINNĚ chodit do kostela, věřit v boha nebo to alespon předstírat a povinně přisluhovat církvi.
Pokud někdo odmítl přisluhovat církvi, tak byl OZNAČEN ZA ČARODĚJE NEBO ČARODĚJNICI A UPÁLEN NA HRANICI !!!!
NÁSLEDNĚ SI CÍRKEV PŘIVLASTNILA VEŠKERÝ MAJETEK TOHO, KOHO UPÁLILA !!!
Nikdo si nedovolil říci, že pochybuje o existenci boha, protože by jej to okamžitě stálo život !!!!

Galileo Galilei musel odvolat své tvrzení, že je Země kulatí, a obíhá kolem Slunce.
Kdyby ne, tak jej církev upálí na hranici.
Církev tehdy totiž hlásala , že Země je PLACKA a veškeré vesmírné objekty obíhají kolem Země. A běda tomu, kdo to neuznával!
Óoo, církev nositelka vzdělanosti, óoo!!!!

Máme dvě možnosti: Buď bude vybírat daně církev a zakládat školy, nebo bude vybírat daně stát a zakládat školy. Já se, s prominutím, kloním k druhé variantě, tedy tomu státu. Správná škola nesmí být IDEOLOGICKY SVÁZANÁ.
Proč by měla přednostně vybírat daně a zakládat školy církev?

Dneska jsou školy státní, takže církevní už nejsou potřeba.

Katedrály byly přehnaně drahé, stejně jako paláce šlechticů. A ano, šlechtici se chovali stejně, stavěli si zbytečně drahé paláce. A ano, vedlejším efektem se financovala skvostná umělecká díla. Na druhé straně církev a šlechta žili na úkor obyčejných lidí, kteří nesli jejich břemeno rozmařilého života a utrácení. A ano, i dnešní vláda chce zcela zbytečně utrácet peníze za stíhačky stealth atd. atd. ale také je to vláda pětikoalice, která obsahuje KDU-ČSL.

Anonym

#1149

2022-09-20 21:08

Chodil jsem nějaký čas do církevní sociální rehabilitace, prej by to mělo pomáhat lidem s duševním onemocněním, ale já za sebe musím říci, že mi to nepomáhalo absolutně vůbec.
Ale kdyby jen to.
Vedoucí nastolil autoritářský režim.
Ale kdyby jen to.
Neustále se mě snažil různými způsoby předvědčit, že Rusové jsou podřadný národ, proradný, hloupý, všude dělají bordel, stále chlastají... a že je nutné CELÝ RUSKÝ NÁROD VYVRAŽDIT.
Takže tohle jsem se dozvěděk v CÍRKEVNÍ sociální rehabalitaci, která by z podstaty věci měla být svatá, když je církevní !

Současná vláda chce také vyvraždit ruský národ, ale ví, že to nemůže říct na plnou hubu. No vedoucí sociální rehabilitace to nejenom řekl na plnou hubu, ale snažil se mě přesvědčit, že je to správné, a to hodně vytrvale a neustále se na mě lepil jak teplouš.   A v tom našem úžasném státě  si nemám ani komu postěžovat!