Petice za odvolání ministra školství Josefa Dobeše


Nepřihlášený uživatel

#51

2012-01-26 20:40

Souhlasím s obsahem petice.Proto ji podepisuji.

Nepřihlášený uživatel

#52

2012-01-26 20:41

Nesouhlasím s tím, jakým způsobem ministr Dobeš vede svůj úsek, ať už jde o zjevnou neprofesionalitu (hloupé návrhy, názorové veletoče), přehlížení názorů nejen odborné veřejnosti, či neprůhlednost někteých kroků. Na druhou stranu ale také nesouhlasím s plošným odmítáním reformy zákona o VŠ, protože jsem přesvědčena, že např. určitá forma finanční účasti studentů je pro fungování vysokých škol v budoucnu potřeba. Nicméně reforma by měla vypadat jinak. A rozhodně by jinak měla probíhat i jednání o ní.

Nepřihlášený uživatel

#53

2012-01-26 21:11

V oblasti základního školství připomínám výstižnou analýzu Zdeňka Chrásteckého v Učitelských novinách 1/2012. Pokud se týká záměrů ministra školství s vysokými školami, je zcela zřejmá snaha zrušit jejich samosprávu a učinit z nich dojnou krávu pro několik vyvolených jedinců či firem. Josef Dobeš je nekompetentní a škody páchající člověk, který na ministerské křeslo ROZHODNĚ nepatří!

Nepřihlášený uživatel

#54

2012-01-26 22:30

student

Nepřihlášený uživatel

#55

2012-01-26 22:40

Obávám se, že tam nahoře je většina lidí, kteří by měli jít z kola ven.

Nepřihlášený uživatel

#56

2012-01-26 22:54

Na postu ministra školství nemá Pan Dobeš vůbec co pohledávat, dokonce si troufnu říct, že nemá co pohledávat v naší vládě.

Nepřihlášený uživatel

#57 Re:

2012-01-27 00:19

#27: -

Bohužel - tento trend již nastal - vždyť do nedávna ministerstvo kultury vedl zubař!!!!


Nepřihlášený uživatel

#58

2012-01-27 01:10

Vše dobré Dobeš jen pokazil. A děla akorat ze studentu a kantoru debily a hrabe si penize do kapes.za 10let Miliardy v prdeli a vysledky žadné

Nepřihlášený uživatel

#59 Re: Petice za odvolání ministra školství Josefa Dobeše

2012-01-27 10:02

#4: Ivan Vohrna - Petice za odvolání ministra školství Josefa Dobeše

Vaše dedukční schopnosti bych opravdu chtěl mít. Srovnávat Dobeše s Mengelem je absurdní. Vzhledem k tomu, že studuji a pohybuji se v prostředí studentů, tak vím, že velká část lidí s titulem je v dnešní době skutečně "retardovaná". Což samozřejmě není myšleno doslovně, jako lékařská diagnoza jejich zdravotního stavu. Pan ministr tím pravděpodobně myslel to, že by rád zabránil tomu, aby podprůměrní lidé dostávali vysokoškolské diplomy jak na běžícím pásu. Nemyslíte??


Nepřihlášený uživatel

#60

2012-01-27 10:48

Zatím jsem nedosahla žádného titulu jako studentka UPCE, ale politiku sleduju a mám o ní přehled. Poznám když se něco boří neschopností a metodou "rychle změnu dokaď tu jsem a ať se mohu nekdě podepsat".

Nepřihlášený uživatel

#61

2012-01-27 11:03

pryč...

Nepřihlášený uživatel

#62

2012-01-27 11:41

studentka UK

Nepřihlášený uživatel

#63

2012-01-27 11:41

Nic nejde tolerovat věčně...

(Student ČVUT - Fakulta informačích technologií, Praha)


Nepřihlášený uživatel

#64

2012-01-27 11:46

Není možné dále mlčet a zavírat oči před nekompetenčností a způsobem práce MŠ a Josefa Dobeše. Jde o budoucnost naší země a našich dětí.

Nepřihlášený uživatel

#65

2012-01-27 19:01

pro budoucnost naseho naroda a vzdelani Vas prosim, pane Dobesi, odejdete.
maja

#66

2012-01-27 22:30

Chaos a rozvrácenost na ministerstvu je mnohem horší než veřejnost tuší. Následky budou fatální. Situaci znám zevnitř.

Nepřihlášený uživatel

#67

2012-01-28 00:42

p.ministře odejdete .Hamba vám.Kouknete kam jste dostal školstvi.....

Nepřihlášený uživatel

#68

2012-01-28 09:10

V současném vzdělání je chaos, který zde ještě nebyl. Učitel musí vynaložit mnoho času k výrob+ pomůcek interaktivních programů, vyplňování formulářů...
Nesmyslné srovnávací testy, které mnohdy žáci vyplňují formou pokus-omyl, často žáka s nízkým IQ vynesou mezi nadprůměrně nadané. Výroky pana ministra o pětiminutových přestávkách atd. svědčí o naprosté neznalosti školního prostředí (a je vidět, že ani z psychologa z něj mnoho nezbylo, ldyž takový výrok dokáže vypustit z úst). O speciálních a praktických školách se zmiňovat již nebudu - petici jsem rovněž podepsala. A mohla bych psát dále a dále a.....
hrasenka

#69

2012-01-28 09:17

Pan ministr prostě neví, co chce.A to je výsada dětí.Po 20 letech ve školství na tom trvám. Naštěstí, svým zcestným chováním přitáhl pozornost, protože takto se studenti i učitelé ještě nebouřili.Reforma je třeba.Není nikdo, kdo by s tím nesouhlasil.Ale ne takhle a ne s tímto ministrem.Člověk, jednající s lidmi s akademickým vzděláním by měl mít určitou úroven a vzdělání.

Nepřihlášený uživatel

#70

2012-01-28 12:36

Ministr školství se na veřejnosti musí bezpodmínečně vyjadřovat spisovně a nemotat do hodnocení školáků přidanou hodnotu. Ministrem školství by měl být nejspíše zkušený pedagog.

Nepřihlášený uživatel

#71

2012-01-28 12:52

Dobrá rada pro : Ing. Václav Kovalčík, Náchod,
přestěhujte se do Severní Koreje, tam budete pochopen a můžete i sborově plakat a ušetříte za hovory na mobilu, neb jsou zakázány.

Nepřihlášený uživatel

#72 Re: Re: Nesouhlasím s Vámi

2012-01-28 12:59

#32: - Re: Nesouhlasím s Vámi

V čem se to projevilo paní Marková? Já z pozice otce dvou dětí nic takového nevidím. Ale doufám, že mi to objasníte. Ono totiž napsat o někom, že je nejlepší nebo nejhorší, ještě neznamená, že to tak je. Já se ve svém protestu opírám o zjevné znepřístupnění vzdělání pro všechny /školné!!!, rušení tříd atd./. V čem tkví tedy vaše chvála? Děkuji za odpověď. Ševčík


Nepřihlášený uživatel

#73

2012-01-28 13:01

Jsem staromilec. Za první republiky se platilo za zkoušky na VŠ a na gymnáziu dvě stovky školného za pololetí, sociálně slabí byli osvobozeni. Když jsme na škole za totality řešili další studium našich studentů, mnozí často říkali,- já to zkusím. Jaképak zkoušení, buď studovat chci, nebo nechci. Proto jsem pro školné, ale maximálně do 500 - 1000 Kč za semestr a sociálně slabí jsou osvobozeni, pokud řádně plní své studijní povinnosti. Za neodůvodněně prodloužené tudium nechľ lenoši platí a tato platba může být vyšší i progresivní.

Nepřihlášený uživatel

#74 Re:

2012-01-28 13:03

#71: -

Věříte, že na webu, kde se probírá prostest proti ministru školství, by člověk nečekal, že se objeví lidé, kteří se školstvím a hlavně se školou nemají vřelý vztah? A u vás je to bez diskuse tak. Nebo jste bohužel produktem školství, které tu propaguje pan ministr. Váš atak na pana Kovalčík, je totiž z těch nejprimitivnějších. Je to stejně hloupé, jako kdyby vás někdo posílal zase na Haiti, nebo do Rwandy, tam všude je totiž kapitalismus. Ševčík


Nepřihlášený uživatel

#75 Předmět

2012-01-28 13:48

No jasně petice je názor, ale těžko odhadnout, zda může být účinná. Zvlášť v poslední době, kdy si lidé ve funkcích nějak pletou službu pro nás s "malou domů" bankám, svým stranám, sobě....
Tady už snad pomůže jen něco jako defenestrace... Ne snad, že Dobeše hodíme oknem... Ale vynést ho z MŠ a posadit ho na ulici... to by mohlo stačit - pro začátek :)