Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.


Nepřihlášený uživatel

#2926

2012-01-09 18:19

Vždy jsem na základě faktů nechal rozhodovat logiku a vím, že jsem měl někdy nechat rozhodovat srdce. V případě jednoho z největších pokrytců naší doby se ale mýlit nemohu. Žádné letiště, žádné učebnice, špína do špinavého Labe ...

Nepřihlášený uživatel

#2927

2012-01-09 18:42

Po krvavém pseudohumanistovi nechci přejmenovávat letiště!!! Měli jsme jiné a lepší vzory, nevidím důvod tohoto přejmenování!!!

Nepřihlášený uživatel

#2928

2012-01-09 18:42

Obecně nesouhlasím s pojmenováváním ulic, náměstí a objektů podle osob a zvláště ne podle politiků. Mnohem krásněji zní názvy jako Šeříková, Květná, Slunečná nebo třeba Krátká, Dlouhá, Široká. Porovnejte s Vopršálkovou, Havlovou, Klausovou, Schwarcenbergovou nebo Trautenbergovou. Nedělejme další kulty osobnosti. To už bychom taky mohli Prahu přejmenovat na Havlograd.

Nepřihlášený uživatel

#2929

2012-01-09 18:44

Myslím si,že toto rozhodnuti/přejmenovat letišté/je přehnané.
argonix

#2930 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2012-01-09 18:48

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !!

nenávist nikdy nevyplodí nic dobrého a ve Vás je jí asi docela hodně.

argonix

#2931 Re: Re: Re: absolutní nenávist komunismu !!

2012-01-09 18:57

#50: Smrtkomoušům - Re: Re: absolutní nenávist komunismu !!

přečti si něco o zločinech kapitalismu, otrocká práce dětí, bezdomovectví, chudoba


Nepřihlášený uživatel

#2932

2012-01-09 19:15

Nerada spadávám do extrémů ode zdi ke zdi..Což je bohužel problém přejmenování letiště Praha na letiště Václava Havla.Prosím,přejmenujte třeba divadlo,byť i zde rozvahu,neboť ne všichni diváci jeho hry berou.Ale správně tvrdí signatáři,že jeho úloha není ještě dostatečně zodpovězena...

Nepřihlášený uživatel

#2933

2012-01-09 19:20

Nevidím jeden jediný důvod,proč by se letiště-Ruzyně mělo přejmenovat na V.Havla
Lucas.g

#2934

2012-01-09 20:34

vidim - ctu hodne kritiky, ano udelal spatne rozhodnuti a chyby (velka amnestie, podpora Chadimove a mnohe dalsi) ALE uprimne kdo z nas neudelal spatna rozhodnuti a podivejte se na druhou stranu mince: zasluhy o prezentaci Ceska za hranicema, jednoznacny lidsky pristup v politice - chtel a probouzel "obcanskou spolecnost" - vyzyval lidi k aktivni ucasti, nabadal ke vzniku obcanskych sdruzeni a chtel celkove i ve vlade za celou svou dobu pusobenmi lidsky pristup - podivejte se co predvadi ostatni v politice a hlavne Klaus - nevidi cloveka, jen kapital - nejradeji by vse ostatni odsunul a nechal volnou ruku trhu ta zaridi vse! NE! to je smer jen pro uzkou skupinu a ostatni (lidsky pristup by nejradej umlcel, uslapal), se divim ze nejsou protesty proti pusobeni Klause, Havel si urcite zaslouzi pozornost a jmenovani letiste je druha vec, nerikam ze nutne musi byt, ale pokud se najde dost zastancu pro, nevidim to jako problem a spis se divim jednoznacnym odpurcum, protoze takovych osobnosti jako byl Havel opravdu ve state moc nemame!

Nepřihlášený uživatel

#2935

2012-01-09 20:47

Všeho moc škodí, nechte to historii

Nepřihlášený uživatel

#2936 Re:

2012-01-09 21:10

#2934: Lucas.g -

To snad nemyslíte vážně...Každý politik sem tam udělá chybu či špatné rozhodnutí, ale u Havla šlo o vlastizradu a to není chyba. :)

A dále je vtipné "reprezentace Česka" ..vždyť na nás plival a pomlouval, vše vyrobené v ČR bylo pro něj šmejd, lidský přístup?myslíte humanitární bombardování?nebo, že byl zcela politicky neaktivní aneb já už mám prachy a ten největší Hrádeček a vy jste mi ukradení..Možná nabadál k tvorbě občanských sdružení, ale taky dobře věděl, že tato sdružení nic nezmohou..jen dodají lidem falešný pocit, že něco mohou ovlivnit...A Klaus je věc druhá..nemusíme souhlasit s jeho názorem,ale aspoň je politicky aktivní a nějaký názor má...

A máte pravdu.Takových prvnotřídních politických herců moc nemáme. :) Havla už může překonat jedině Kalousek..


Nepřihlášený uživatel

#2937

2012-01-09 21:25

Pana V.Havla jsem obdivovala asi jako většina z nás,nicméně se domnívám,že jeho odchod byl natolik důstojný,že lidé nezapomenou a peníze které by stálo přejmenování letiště lze v dnešní době použít např.pro nemocné děti,nebo pro psí útulky.

Nepřihlášený uživatel

#2938 Re: Re:

2012-01-09 21:46

#2936: - Re:

Zatímco nám p. Havel kázal o lidském přístupu /a my mu to baštili/,došlo k rozkradení naší země, k prorůstání organizovaného zločinu do policie a politiky. Myslíte si, že  je to pro nás dobrá vizitka v zahraničí? Sledoval jste tento dokument pozorně?
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10267432141-kdyby-me-zabili/
Václav  Havel byl politik a na politicích by nás snad měly zajímat skutky, výsledky a ne hezká slova. Dle čeho soudíte, že byl p.Havel mimořádná osobnost? Z toho co o něm uvádějí média? Média jsou mocná, hvězdu dokáží vytvořit z kohokoliv.


Nepřihlášený uživatel

#2939

2012-01-09 22:08

Ad 2938, omlouvám se, moje odpověď patřila panu Lucasovi 2934

Nepřihlášený uživatel

#2940

2012-01-09 22:12

Ruzyně je Ruzyně a Havel je Havel.
Není co dodat,
Polzer

Nepřihlášený uživatel

#2941 Re:

2012-01-09 22:17

#2926: -

VELKÝ SOUHLAS, pokud jsem poslouchala jeho rádoby projevy, prokládané neustálým hm, hm, nic jsem tam chytrého nenašla. V poslední době to už na něj byla alérgie. V.H. byl velké dítě! , né člověk, který by si zasloužil mou úctu.

 


Nepřihlášený uživatel

#2942

2012-01-09 22:39

Přejmenování je namístě ... Ruzyň mám já osobně spjatu s vězením :-( ....a pan V. Havel si to zaslouží! Je to normální jev přejmenování :-)) proč ne!

Nepřihlášený uživatel

#2943 Re: Re:

2012-01-09 22:54

#2936: - Re:

... tak tak, Havel možná hezky tlachal, ale skutek utek


Nepřihlášený uživatel

#2944

2012-01-09 22:57

Ruzyňě je sice spjatá s vězením,ale tak fešácký kriminál jako měl p.Havel asi hned tak někdo neměl.
Lidé jako on si nezaslouží úctu ani aby po něm bylo přejmenováno letiště. Nazvat někoho takového "Největším z čechů"? Kdo byl potom T.G.Masaryk.
Jeden letišťák

#2945

2012-01-09 23:39

Václava Havla si vážím, i když spoustě lidem včetně mě přišel jako trochu kontroverzní osobnost, nicméně přes to všechno, co vykonal, by Praha-Ruzyně měla zůstat Ruzyní i nadále, i přes "vlezdoprdelizmus" pana Feniče a lidí kolem. Nechci pracovat na Havlově letišti a doufám, že vláda má aspoň v něčem soudnost a pojmenuje po něm radši divadlo nebo knihovnu, když už to musí být...
Havel Zd.

#2946 Re: Re: Re: Re: absolutní nenávist komunismu !!

2012-01-10 00:36

#2868: - Re: Re: Re: absolutní nenávist komunismu !!

Vážený Petře M (zorro?)

bohužel Váš první příspěvek, byl-li Váš, opravdu postrádal jakoukoli úroveň, kterou bych od člověka čekal. To mě tedy přimělo k reakci. Nebyl-li, hluboce se Vám omlouvám. Reakce ostatně nebyla určena jen Vám, nebojte. Dokonce si myslím, že z řady diskutujících přímo vyčníváte. Minimálně rozsahem a úrovní Vaší odpovědi. Rozhodně se ale ohrazuji proti tomu, že bych zde rozdával jakákoli napomenutí. Jen jsem chtěl po někom vysvětlit, kdože je onen "Reisfurer" a postěžoval jsem si na (ne)úroveň většiny příspěvků.

Osobně ani já nespatřuji pana Václava Havla jako člověka, který by byl pouze skvělý a úžasný či "velezáslužný velikán", a ostatně ani on se tak nikdy neprezentoval (to ani nikdy nepotřeboval a tím mi byl sympatický), na rozdíl od spousty jiných politiků tehdejší doby či dneška. Ovšem nechcete snad popírat, že i díky jeho činnosti se dnes zde můžeme takto bez jakéhokoli postihu bavit a někteří jen štěkat nenávistná hesla jedním či druhým směrem. A o zásluze, ať chtěné či ne, Michaila Sergejeviče taktéž nepochybuji, nebojte. I když mám pocit, že tvrdit o něm, že může za rozpad CCCP a východního bloku je minimálně stejně přehnané, jako že Václav Havel může za rozpad ČSFR či zpackanou privatizaci nebo že Václav Havel dělal vždy a vše jen správně. A dokonce jste mne ani nezklamal opileckou historkou. I kdyby se v 88 utopil, jistě by o něm pár řádků v nejednom pojednání napsáno bylo, na to už toho měl v onom roce za sebou víc než dost. Toto si prosím dejte do objektivních historických souvislostí pro změnu Vy. Ostatně, jsme jen lidé, a ani Václav Havel se všemu lidskému nebránil, alkohol nebyl výjimkou. V té době rozhodně nepatřil mezi lidi, kteří by se nemohli napít či opít, protože musí ráno do práce a budovat socializmus ;) Předpokládám, že ani dnes zde není nikdo, komu by se podobná "patálie" nemohla přihodit. Osobně bych se kolikrát taky nejradši opil, aby se mi svět kolem zdál hezčí, takže Václavovi v roce 1988 rozumím.

Každopádně si můžeme vyměnit "komplimenty" ke způsobu vyjadřování, minimálně oslovení byste měl zvládnout vzhledem k dalšímu textu lépe (pane Havle je přeci jen méně špatně). A opravdu velice se omlouvám, za své komplikované větné stavby a i Vám přeji jen vše dobré a pevné zdraví do nového roku.

Zdeněk Havel

P.S. Osobně si myslím, že po Václavu Havlovi se "Ruzyně" jmenovat nemusí. Ne, že bych si ho pro většinu jeho činů a postojů nevážil, ale prostě proto, že "Ruzyně" k českému nebi patří, stejně jako Kbely, Avia, Aero, Praga, ...

P.P.S. Jsem dokonce přesvědčen, že přílišná hysterie kolem jeho skonu a osobnosti je až komická a absurdní. Ale byl to přeci jen absurdní dramatik, takže není nakonec podobné absurdno na místě a jeho přáteli vyvoláváno záměrně s úmyslem dobře se pobavit? V životě máme v naší republice tolik absurdit, se kterými je potřeba se popasovat, že bychom si tuto a jí podobné snad mohli odpustit, nemá-li tedy sloužit k obecnému obveselení.

-----------------

Vážený pane Havel.

Jsem velice rád, že jste mě poučil, otevřel mi oči a ukázal správnou cestu. Až doteď jsem si neuvědomoval, že jsem tupé a omezené hovado, jak jste mě tady coby občana, který vnímá osobnost V.H. jako kontroverzní, nazval...Ale-bože...jako by mi to něco připomínalo z minulých časů...Také jsem tehdy jako reakci na svůj kritický názor na něco (tehdy) nedotknutelného slýchával podobná napomenutí, jaká teď rozdáváte Vy. Ale poněkud Vás musím zklamat. Právě proto, že jsem o V.H. věděl poměrně dost (z dob, kdy ještě internet nikdo neznal), tvrdím tady směle s klidným svědomím i Vám, že to žádný velezáslužný velikán rozhodně nebyl. Když jsme ho tady v roce 1988 tahali totálně ožralého z náhonu v Okrouhlici (tedy ne já osobně, aby mi tady někdo dodatečně nespílal),utopil by se tu jako kotě. A to by ani nestihl vejít do historie. Mimochodem, zkuste si i Vy dát do objektivních souvislostí  historická fakta a možná se přikloníte k mému názoru, že bez osvícenosti skutečného velikána své doby - Gorbačova - by veškeré snažení o rozvrat  systému přišlo vniveč, a to nejenom u nás. A co se týče Vašeho způsobu vyjadřování, promiňte mi, nic moc...

Zdravím Vás a přiji Vám úspěšný nový rok 2012.

Petr M.

--------------------

Je mi opravdu zle, když čtu komentáře a články od podobných spoluobčanů. Milý „zorro“, pokud ho choval Reinhard Heydrich, pak to byl zastupující říšský protektor, německy prosím Reichsführer. Pokud jej choval nějaký reisfurer Heidrych, prosím o poučení, o koho se mělo jednat. A ať Václava Havla choval kdokoli, nepodepsalo se to minimálně na tom, že pro to, abyste se nyní mohl vyjadřovat jako naprosto tupé hovado, udělal více, než kdokoli jiný v posledních 50 letech. Souhlasím, že se po něm letiště jmenovat nemusí, ale patřičnou úctu si zaslouží. Když pro nic jiného, tak minimálně kvůli faktu, že na rozdíl od "internetové komentátorské" většiny, která se po jeho smrti jala komentovat a hodnotit jeho život, se uměl textem vyjádřit. A většinou bez chyb.

Bože, čím byste si všichni kompenzovali svoji omezenost, nebýt obdobných internetových diskuzí? Je mi z toho opravdu smutno a čím dál tím víc souhlasím s názorem, že v Čechách je největší koncentrace závistivců a sviní na kilometr čtverečný. Ke všemu ještě vždy ochotných svoji imbecilitu vystavit na odiv Světu. Když už o něčem píšu, tak o tom koukám něco vědět. Pravda ale je, že pak byste se taky mohli dostat do situace, kdy byste věděli, že nic nevíte a raději drželi jazyk za zuby a snažili se co nejvíc dovzdělat. A tak, milí diskutéři, nezapomínejte na jednu podstatnou věc. To, že jste si někde něco přečetli na internetu, nemusí nutně znamenat, že to je PRAVDA. Třeba jen nějaký obdobný omezenec, který umí na rozdíl od vás psát a vytvořit web nebo aspoň blog, měl víc času hodit svoje choré myšlenky, či spíše smyšlenky, do občas i uceleného textu a umístil je na odiv okolí. Takže nezapomínejme na staré dobré „Důvěřuj, ale prověřuj“ a že nelze věřit všemu, co vidíme a čteme. V době Internetu je to sice o to těžší, ale nebuďme líná verbež, milí Češi!

Zdeněk Havel

-----------------

#23 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-26 20:53

 

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !!

Toho Havla na KLINĚ  HOUPAL REISFURER  HEIDRYCH , KAT ČEKÉHO LIDU ,  TY  VYMAZANÁ HLAVO ..

Via

#2947 Re:

2012-01-10 01:04

#10: - Díky, plně souhlasím!

 


Nepřihlášený uživatel

#2948 Re: BLBE

2012-01-10 02:27

Petrg

#2949 ne havlovo

2012-01-10 09:18

Nesouhlasím, je to šaškárna

Nepřihlášený uživatel

#2950

2012-01-10 09:46

Zásluhy V. Havla jsou nepopiratelné a nemůže se nikdo zlobit, že nebyly naprosto dokonalé. Kdo si myslí, že by to zvládl lépe, má možnost i teď. Není už socialismus, ale nedobré věci se tu dějí také ve velké míře.
Na druhou stranu souhlasím s tím, aby název mezinárodního letiště zůstal zachován ve své tradiční podobě a panu Havlovi byla věnována některá nová stavba nebo i stavby, nebo byl k přejmenování vybrán objekt, u kterého změna názvu nebude tak drastickým krokem.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...