Rozšíření pravidel pro zahájení školy o výuku v přírodě

Rozšíření pravidel pro zahájení školy o výuku v přírodě / Oznámení / Písemné ujištění neuškodí - pane ministře díky! / Komentáře


Nepřihlášený uživatel

#1

2020-05-15 06:01

S peticí samotnou jsem souhlasila, ale s těmito body už tolik ne. Myslím, že právě kvůli přesunům MHD a přesunům na větší vzdálenosti tam ten bod o nemožnosti pobytu venku byl. A tím "zdravým rozumem" ministr myslel, že si toto odpustíme. Kristina Hořáková

Nepřihlášený uživatel

#2

2020-05-15 08:39

Díky za aktivitu, souhlasím se vším, je to potřeba písemně. Mě např. ředitelka řekla, že pokud to nebude písemně, tak se nemůže spolehnout, že ji nebude někdo popotahovat za porušení doporučení.
S pozdravem Bětka Svobodová


Nepřihlášený uživatel

#3

2020-05-15 11:02

Jsem Vám nesmírně vděčná za Vaši iniciativu. Děkuji! Kateřina Kotačková

Nepřihlášený uživatel

#4

2020-05-18 10:37

Dobrý den Lenko Kotková, prosím-tyto body jsou tedy oficiálně povoleny?Mohu s dětmi z ZUŠ ven. Znají toto povolení ředitelé ZUŠ?Děkuji a jsem tomu vděčná pokud správně rozumím.Jana Paulová P.S. Náhodou nejste příbuzná s Vojtou Kotkem?Jsme přátelé.

Anonymous

#5

2020-06-02 09:02

Vážení,

pro ty, kdo snad nestihli zaznamenat přepis podmínek pohybu dětí v rámci výuky venku přímo v metodice posílám odpověď ministerstva, kteoru jsme obdrželi dnes:

Ad 1)
MŠMT nedoporučilo v manuálu ze dne 30.4.2020 chodit mimo areál školy vzhledem k aktuální
epidemiologické situaci, vzhledem k tehdy platným omezením pohybu na veřejnosti (nejvýše 10
osob ve skupině, povinnost dodržovat rozestupy atd.) a s cílem snížení kontaktu dětí nebo žáků
s jinými osobami. Vzhledem k pozitivnímu vývoji epidemiologické situace a postupnému
uvolňování opatření se však domníváme, že je nyní již možné za dodržování aktuálních
mimo areál školy by ale měli být informováni zákonní zástupci dětí a žáků. Je vhodné
minimalizovat kontakt s jinými osobami a chodit pouze na bezpečná místa, tedy typicky místa,
kde se nepohybují lidé a je tedy minimální riziko přenosu viru.
Vícedenní akce MŠ, ZŠ, SŠ a konzervatoří jsou zakázané.


Ad 2)
Ano, podmínka skupin po 15 žácích, které se vzájemně nesetkávají, se vztahuje i na pohyb mimo
areál školy.


Ad 3)
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví pro školství neřeší přesuny veřejnou dopravou.
Platí obecný apel na minimalizaci kontaktu s jinými osobami a povinnost dodržovat jinak platná
mimořádná opatření (například ve vztahu k nošení roušek).


S pozdravem
Hana Piskláková
MŠMT


Autor této petice

#6 Odpověď od MŠMT oficiálně dorazila dnes

2020-06-02 09:04

#4: -  

Dobrý den,

zveřejnila jsem kopii odpovědi MŠMT, která nám dorazila dnes, ano, tyto body jsou už oficiálně povoleny. dokonce od 1.6. realizovali úpravu metodiky, doporučuji nahlédnout, změny jsou zaznačeny žlutě.

 

Díky za podporu a přeji krásný předprádzninový měsíc

 

Lenka Kotková


Autor této petice

#7 Klaplo to, díky za podporu

2020-06-02 09:06

#3: -  

Dobrý den,

MŠMT mi dnes oficiálně odpovědělo a ano, i akce v galeriích, divadlech a dalších uzavřených akcích, kde je dodrženo počet dětí je možný...

 

Mám radost za všechny:-)!

 

Lenka Kotková


Autor této petice

#8 Přepošlu oficiální odpověď MŠMT pokud to pomůže, pošlete email prosím

2020-06-02 09:07

#2: -  

Dobrý den,

 

dnes jsem odpověď písemně dostala, každému, kdo si o ni požádá ji ráda oficiálně přepošlu, aby měli ředitelé jistotu, jinak se upravilo i v metodice, přepis je k dispozici myslím od 1.6. už na stránkách MŠMT.

 

Hezký den

 

Lenka Kotková


Autor této petice

#9

2020-06-02 09:17

#1: -  

Dobrý den,

ano, doprava je na zvážení a je na každém, jak toto ošetří, pravdou je, že v nespádových školách děti do škol dojíždí běžně, takže stejně ve vlaku nebo autobuse čas tráví a nevidím jediný důvod proč by nebylo možné tento běžný přesun za podmínek užití roušky a pravidel přesunu v hromadných prostředcích realizovat i v rámci výuky.

 

Pokud někdo sází na spádovou školu, ale nemůže se hnout bez možnosti dopravy ze třídy, protože má školu například na Praze 1, kde je prostě nemožné najít zastrčený kout pro 15ti člennou třdu, tak je to na posouzení ředitele. Tam pak chápu váš argument a pochopím, když se někdo rozhodne, že děti prostě vystavovat nebude. Je však dost bláhové si myslet, že tyto děti bydlící třeba například právě na Praze 1 se nebudou po zbytek dne běžně venku mezi lidmi pohybovat...

 

Hezký den

 

LK




Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...