Petice za záchranu porodnic v ČR

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice za záchranu porodnic v ČR


Nepřihlášený uživatel

#226

2011-12-18 21:49

Jsem ráda,že se někdo veřejně zastává maminek i prvorodiček.Neumím si představit,že v případě komplikací při porodu budu muset jetaž do 60km vzdáleného města a tam porodit.Ten kdo to chce rušit porodnice kvůli nízké porodnosti ma IG tykve.

Nepřihlášený uživatel

#227

2011-12-18 21:49

Doktoři nechtějí, aby se rodilo doma, ale jestli ty porodnice zruší, tak budem opravdu rodit doma jako před 100 lety. Hrůza!!!! Jsem pro zachování porodnic!


Nepřihlášený uživatel

#228

2011-12-18 22:11

TO MUSEL VYMYSLET CHLAP.JINAK NEVIM.

Nepřihlášený uživatel

#229

2011-12-18 23:00

Velké porodnice už teď praskají ve švech a naštěstí existují i malé porodnice které těm přeplněným pomáhají a přináší soukromí maminkám co se v nich rozhodli porodit své děti... Zrušit malé porodnice je zase další hloupost od lidí, kteří vůbec nepřemýšlí co tím způsobí rodičkám, které velké porodnice budou mít od svého bydliště daleko.

Nepřihlášený uživatel

#230

2011-12-18 23:04

Lidičky podepisujte nebo to dopadne tak že budem rodit v sanitách a bůhví kde ještě

Nepřihlášený uživatel

#231

2011-12-18 23:49

již mám za sebou pár porodů a kdybych náhodou ještě někdy rodila nechci jet do porodnice vzálené desítky kilometrů, ale zároveň chci aby každá porodnice zajišťovala kvalitní porodní a poporodní péči

Nepřihlášený uživatel

#232

2011-12-19 01:50

je to hloupost, kterou muže vymyslet než chlap... sama jsem prožila strach z akutního porodu a každá minuta je pro dětátko cenná...dojezdy v některých regionech budou zoufalé a když se něco pak zvrtne na cestě pánbůh pomáhej, zvláště v době kdy přibývá rizikových porodů s rostoucím věkem rodiček.....pokud si to vezme pan ministr na triko....obecne pracují v nemocnicich schopní porodníci, kterí jsou schopni rozlišit na co jim síly stačí a na co ne! Od kamarádek slyšim jen chválu na malé porodnice v okolí  a na domácí přístup, který je v danou chvíli pro matku duležitý než neosobní fakultní koje, kde nakonec stejne vás odrodí asistentka tak co řešíme?...,myslím, že zrovna toto je obor, kde si nikdo nedovolí si zahravat se zdravím...tím spíše miminek....to jestli mi nekdo diagnostikuje blbě pupinky je jedna vec, ale porod?....a pruser se muze stat v male jako ve velké nemocnici...kdyz pak se spustí krvácení maj co delat vsude....a co teprve v sanitce no to uz asi nebude pomoci......v tehle republice snad rozhodují Tataři...rozum zustává stát...od revoluce to sleduju jak všechno co fungovalo, vse cim jsme se mohli pochlubit a co jsem jine mohli ucit, tak reorganizujeme nebo prodame nebo oznacime za neekonomické...a co je ekonomické..vyhazování státních penez za priblbane maturity nebo centralizovana zakázka za 900 000 000 pocitaCE DO ŠKOL, CI SNAD PRIBLBLEJ SYSTEM DATOVÝCH SCHRÁNEK DO STÁTNÍCH URADU, KTERÝ KAZDEHO ZDRZUJE A STEJEN SE NEDA PAUSALNE VSUDE VYUZIT PROTOZE PROSTE PAPIR V RUCE JE PROSTE PAPIR V RUCE...TAKZE NAM TO SICE PRIJDE DRAZE PRES EMAILOVOU NEPREHLEDNOU SCHRANKU, ALE MISTO ABY SI TO VYTISKNUL ZADATEL MUSI TO VYTISKNOU UREDNIK ABY SI TO PROHLIDNUL A DAL NA TO STEMPL...no to je uspora jak blbec...NO KDE JSME?, V BLBÁKOVE... ale na matkach a detech usetrime!!! nestaci vam ze jste sebrali zase kus z materske...koho myslite ze vam vychovavame a za tu almuznu zivíme...dalsi danové poplatníky, kterí budou zivit vas pany nahoře....ale kde neni snaha marna jsou slova!!§ uroven kazdeho statu je patrna predevsim na skolstvi zdravotnictvi a vědě...a kdyz se tak zamyslim, tak jsme uplne...v...   jestli se nekdy danovy poplatnik docka uspor treba tim, ze zacne nekdo konecne kontrolovat statní zakazky....predrazene, bez zaruk, s dopredu jasne urcenym vyhercev v te uzasne tajne loterii zvane konkurzni řízení....to by se milionky sypaly zpatky do pokladny.....


Nepřihlášený uživatel

#233

2011-12-19 09:47

neskutečné...už teď je známo, že se stává, že občas není místo ve velkých porodnicích a rodící matky se posílají jinam, že personál je tam přetížen a matky se popporodu posílají domů leckdy i dříve, než by bylo adekvátní...možná by bylo lépe jen přehodnotit organizaci práce a zjistilo by se, že porodů by bylo i v malým porodnicích dost...

Nepřihlášený uživatel

#234

2011-12-19 12:03

Pracuji jako porodní asistentka a tudíž nechápu, proč by mělo dojít k rušení menších porodnic. Jsou vesnice, které mají vzdálenost do menších porodnic už tak daleko a nedokážu si představit, pokud by měly jezdit ještě dál. To některé maminky ani nemusí stihnout. A zbytečně ohrožovat jak maminku tak i dítě se mi zdá zbytečné. Prostě je to nesmysl.

Nepřihlášený uživatel

#235

2011-12-19 13:19

Jsem proti rušení porodnic

Nepřihlášený uživatel

#236

2011-12-19 14:29

Rušit jakékoliv malé provozovnya zařízení a další, je stejně tak hloupé, jako otevřít v Praze jeden obchoďák na chleba pro celou republiku. Vzpamatujte se přece !!!

Nepřihlášený uživatel

#237

2011-12-19 16:00

Je nutné informovat,co nejvíce lidí,sdílím,podepisuji a odesílám na hodně adres!!!:-)))

Nepřihlášený uživatel

#238

2011-12-19 16:24

Nechci, aby se rušili porodnice v ČR, které jsou potřeba!!

Nepřihlášený uživatel

#239

2011-12-19 22:36

Je to hanba. Peckujou nas za malou porodnost a pak nam rusi porodnice. Paradox teto doby.

Nepřihlášený uživatel

#240

2011-12-19 22:51

Jsem velice ráda,že tato petice existuje.Před rokem jsem rodila v RAKOVNICKE PORODNICI a nemohu si vůbec na nic stěžovat.Byla bych nerada,neboť plánuji do budoucna druhé ditě,abych musela jinam,kde přístup není tak osobní.

Nepřihlášený uživatel

#241

2011-12-20 08:36

Nesouhlasím s rušením porodnic. I mě se takováto situace týký. Už nikdo neřeší, jak pak bude vypadat péče v porodnici, kde bude o pět set porodů ročně víc. Se svojí porodnicí jsem byla spokojená, tak bych nerada podruhé rodila někde jinde.

Nepřihlášený uživatel

#242

2011-12-20 12:58

Děláte jedině,dobře....ještě zrušení malým porodnic.....ono stačí,že zrušili všude v malých městech dětskou pohotovost a dětské odd.....musí se 30 km do Prahy na Bulovku,ale 30 minut je opravdu krátká doba na záchranu dítěte.....:-( je to smutný.....oni se totálně zbláznili všichni.....

Nepřihlášený uživatel

#243

2011-12-20 15:04

Zrušení malých porodnic bude mít jen dopad na celkovou předporodní, porodní a poporodní péči v ČR. Už teď si člověk ve velké porodnici připadá jako v továrně na děti. Nikdo nemá na nic čas a zážitek, jakým narození dítěte určitě je, se stává kolikrát spíše negativním - maminky nedostanou dostatek informací o průběhu porodu i o poporodním procesu, v továrně na děti si připadají odstrčené a samy... Přitom zvláště po porodu potřebují dostatek péče, často i individuální. Porod a první dny s miminkem mají být zážitkem, něčím nezapomenutelným, ale v tom dobrém slova smyslu.

Nepřihlášený uživatel

#244

2011-12-20 15:14

Rodil někdo z těchto poslanců že mají právo rozhodovat o narození dítěte taky 30-50km daleko od bydliště rodičky????????? zapoměli že jejich manželky......dnes již ve starším věku odrodily děti nejblíže u svého bydliště, a byly štastny, že se do porodnice dostaly včas. Moc se zapomíná...........

Nepřihlášený uživatel

#245

2011-12-20 17:18

Dcera rodila v Domažlické porodnici a byla velmi spokojana s pečí.Nechtěla by rodit třeba v Plzni,která by byla jediná porodnice v kraji.Nesouhlasíme s rušením malých porodnic.

Nepřihlášený uživatel

#246 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-20 18:00

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D 

 ...asi bych dala přednost jednomu zkušenému porodníkovi, co má 2 roky před důchodem, než několika mladým medikům, co se to ve Fakultní nemocnici na mě teprve budou učit....


Nepřihlášený uživatel

#247

2011-12-20 18:14

neruště porodnice, když nechcete aby se rodilo doma :-)

Nepřihlášený uživatel

#248

2011-12-20 23:00

Sama jsem rodila v menší porodnici a jsem přesvědčená o tom, že je zde postaráno o rodičku velmi dobře. Porody nejedou jak na běžícím pásu a já osobně jsem se setkala jen s příjemným personálem.

Nepřihlášený uživatel

#249

2011-12-21 15:17

Narozeni cloveka je tak subtilni a jedinecny akt, jenz poznamenava cely zivot, ze je prioritne dulezite venovat maximalni moznou pozornost prostredi, v nemz se dite narodi, a dat takovou peci matce, aby byl porod co nejprirozenejsi, a pro oba rodice bylo vytvoreno prostredi vzajemne ucty a ucty k zazraku zivota. Sama jsem zazila porod za komunismu a v dnesni demokraticke spolecnosti. Ten rozdilny pristup je nesrovnatelny! JS
Marie

#250 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-21 19:49

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D

jestli to bude pokačovat v našem zdravotnictví stejně, nebude v porodnici porodník žádný, za toho před důchodem byste měl být vděčný, mladí  na to riziko  kašlou už dnes a raději jdou na jiný, klidnější obor - jestli vůbec po dokončení studia budou praktickou medicínu dělat