Petice za záchranu porodnic v ČR

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice za záchranu porodnic v ČR

cefeus

#126 byla by to chyba

2011-12-16 15:43

Rozhodně si myslím, že by to byla velká chyba zavírat malé porodnice nebo ty co nesplňují limit. Děti i jejich matky potřebují osobní, vstřícný a ochotný přístup a pomoc kvalifikovaného personálu, který na ně bude mít čas vše nové a potřebné je naučit, vysvětlit a ukázat. Nechtějme mít z porodnic továrny na děti, to nic dobrého přinést nemůže!

Nepřihlášený uživatel

#127

2011-12-16 15:55

Porodnice jsou potřeba !!!! Proč je rušit ????

Nepřihlášený uživatel

#128 Re:

2011-12-16 16:19

#121: -  

 Tak pokud doktorka běhala mezi 5 porody, nebylo tu nebezpečí, že někde něco nestihne?? Pokud má doktor na starosti jednu dvě rodičky, je větší šance, že nic nezanedbá. Velká nemocnice neznamená automaticky lepší péči. Rodila jsem ve velké pražské nemocnici...PA neměla moc času, takže jsem většinu času ležela na boxu sama, vyvolávání porodu jim trvalo 4 dny, po kterých jsem byla tak vyčerpaná, že jsem se dávala do kupy ještě týden. Plus první den dva ležely maminky jinde než děti, protože prostě měli plno...

Pro mě je menší porodnice, kde mají těch 800 porodů ročně, rodinným prostředím, kde na vás mají čas. A to, že se může porod zkomplikovat? Ano, může, ale nikdo neví, zda se tak skutečně stane. A pokud má maminka komplikace už v těhotenství, tak jí doktoři doporučí specializované pracoviště.


Nepřihlášený uživatel

#129

2011-12-16 16:20

chci rychlou dostupnost pro všechny rodičky....lidé z malých vsí budou dojíždět 100km do porodnice a rodit v autě nebo v sanitách a jet v zimě neumím si to předtavit..

Nepřihlášený uživatel

#130

2011-12-16 16:31

u nas v okoli zrusili nekolik porodnic a vyvstal problem, ze ani damy z naseho mesta nemaji kde rodit a musi do Kladna nebo Prahy.

Nepřihlášený uživatel

#131 Re:

2011-12-16 16:37

#121: -

Obecne nechápu snahu ze všeho udělat továreň... Osobní přístup - 0. Bez osobního přístupu je pocit odpovědnosti. A mimochodem nejčastěji se utopí nejlepší plavci... - snížení obezřetnosti, risk, automatizace...


Nepřihlášený uživatel

#132

2011-12-16 16:44

Kdyby se již malé porodnice zrušily, nevím kde bych v zimě porodila miminko. Ve velké porodnici mě totiž již ve 13 týdnu odmítly.

Nepřihlášený uživatel

#133

2011-12-16 16:48

Zrušením malých porodnic se vytvoří monopol pro porodnice ve FN, kde to mnohdy vypadá jako na jatkách. Lékaři chtějí jen 100000 měsíčně, jinak na vše kašlou. Nerada bych se dočkala toho, že na 'Hané se bude rodit pouze ve fakultce v Olomouci....pro mě tam byl měsíční pobyt v těhotenství jeden z nejhorších zážitků v mém životě. Do rizikové poradny jsem chodila poté v Prostějově, kde jsem i rodila a péče tam byla na špičkové úrovni, lékaři i porodní asistentky si zaslouží veřejnou pochvalu. Nedokáži si představit, že by pro matky byla možnost rodit pouze v Olomouci. Apropo, už ta špína tam, plíseň ve sprchách....horor.

Nepřihlášený uživatel

#134 Re:

2011-12-16 16:48

#121: -

Tak to nelze nereagovat. Nezlobte se na me, ale jak muzete pausalizovat male nemocnice podle jedne jedine?? a jeste to ani neni vase zkusenost, ale kamaradky (cimz to nesnizuju to ne). Sama jsem rodila v Zatci, mala mestska nemocnice a nedam na ni dopustit! Mene luzek, klidnejsi prostredi, zadna anonymita... pak zjistite kdo koho jeste zna, skoro jako domaci prostredi! protoze tim, ze tam znate alespon nekoho!!! tak se citite mnohem lepe! nechci kritizovat ani velke nemocnice, to ne. Ale pokud bychom mely jezdit az mnohem dal vse se tim komplikuje! v nasem kraji jsou 2 zarizeni na dojezd, ktera prijimaji rodicky pred 32. tydnu, jsou na to pripravene! a behem porodu syna se i v te nasi male nemocnici udal komplikovany porod a personal to zvladl! takze proc kritizovat male nemocnice proboha! mame svobodu volby ne? je to kazdeho vec kam pujde. kdyz budu chtit pojedu 70km do Motola, abych mela relativne pocit bezpeci, ale taky muzu jit do porodnice, kterou mam 10min chuze! a vse pri ruce, s kvalitnim personalem. je to vec volby! a stejny problem jaky popisujete u kamaradky se muze stat i v prestiznim zarizeni takze bych opatrne volila slova.


Nepřihlášený uživatel

#135 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-16 17:02

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D

Jezis to jsou zase blaboly nakyho chlapa ne? v zivote jste urcite na porodnici nebyl. zadny porodnik pred duchodem, ale mlady a flexibilni personal a primar mohl mit kolem 40 let!!! takze si nechte svoje chytry rady nekam jinam, kde to bude potrebnejsi. a kdyz nejblizsi porodnice neni 30km ani jednim smerem, ale dal tak co?? velke pracoviste neznamena jen a jen spickovou peci ne? smarja vubec nevite jak to tam chodi...


Nepřihlášený uživatel

#136

2011-12-16 17:44

Já osobně jsem odrodila obě děti v Ivančické porodnici, která se má bohužel také rušit. Nemám srovnání s velkou porodnicí, ale jsem jednoznačně proti rušení těch malých. Pokud zruší takové množství porodnic, rodičky budou jezdit do větších, které se tak naplní a ta péče už nebude taková jako předtím. Např. v Ivančické porodnici se narodí okolo 650 dětí ročně a tyto rodičky by jely většinou do Brna, tak mě zajímá jestli to brněnské porodnice pojmou?! Je fakt že větší porodnice mají lepší zařízení a kvalifikaci, ale jak jsem to při jednom porodu viděla, mimčo se může ihned převézt do kvalifikovanější porodnice. Je to věc názoru, ale já osobně jsem proti rušení!!! Tyto porodnice jsou vytížené i když se to nezdá, já jsem byla v porodnici při příjmu na pokojích skoro sama a když jsem odcházela, byly pokoje plně obsazené a to při obou porodech.


Nepřihlášený uživatel

#137

2011-12-16 18:18

Rozhodně nesouhlasím s rušením nalých porodnic! Sama jsem v takové odrodila svou dcerku a přístup byl naprosto profesionální... Ti tam nahoře by se nad sebou měli zamyslet!!!

Nepřihlášený uživatel

#138

2011-12-16 18:21

Opravdu už neví co roupama dělat!!! Zrovna naše nemocnice by se měla rušit a přitom pomohla přes asi 300 porodů ročně... což si myslím, že je dobré... Nevím, jak si představují... kde by se ty děti asi narodily? To se pak budeme muset registrovat v porodnicích ještě před otěhotněním, ne!? Nejdříve zruší porodné, pak nám zavřou porodnice... a pak se budou divit ještě víc, že klesne porodnost ještě více... opravdu skvělé nápady se vymýšlí!!! Bravo!!!
Veronika V.

#139 Porodnice Trutnov

2011-12-16 18:26

Dobrý den, moje sestřička nedávno porodila miminko v trutnovské porodnici a musela být dokonce předčasně propuštěna, jelikož kapacita nepostačovala. Průměr 2 porody denně je nesmysl - teď jim tam přivezli 30 maminek a to je málo???? Tak kde to jsme? Pokud by byla naše porodnice zrušena, pak je to do nejbližší 55 km. Mimo jiné porodnice v Trutnově byla nedávno kompletně zrekonstruovaná a má skvělou pověst - tak k čemu to vše bylo???

Katy

#140 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-16 18:47

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D

Máte konkrétní případ, kde je pouze jeden porodník a ještě ke všemu 2 roky před důchodem? Ještě jsem o ní neslyšela...  Chlapům se to mluví, když porod a poporodní péči nepotřebují! Myslím, že šetřit se dá ještě jinde a né na dětech! Navíc, když bude velká porodnice přeplněná, což je i v dnešní době před uzavřením menších, to budu rodit před ní nachodníku?


Nepřihlášený uživatel

#141

2011-12-16 18:52

myslím si,že to stojí za přemyšlení
Pajulinka27

#142

2011-12-16 18:55

Rada podepisu, kazdy ma pravo si vybrat porodnici. Kdyz je mala porodnice tak si Vas tam vic vsimaj a nepripadate si jak na nejakem pasu. Venujou se Vam a jsou na Vas prijemnejsi a nemusite cekat zda Vas prijmou nebo neee. Ja osobne bych se nechtela zapisovat nekde predem kdyz pak clovek nevi kde bude a zda to tam vubec stihne nebo porodi nekde cestou......... Nase vlada uz nevi co vymejslet za blbosti.... At si radsi odsouhlasi snizeni jejich platu , nez rusit neco co rodicky potrebujou
Evik

#143 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-16 19:21

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D

Jo, jo, taky netřeba komentáře. :-) Tady z příspěvku je úplně jasný, že ho psal chlap a ty kokotiny ve vládě taky můžou  napadnout a vymyslet jen chlapi. Ženskou by rušit malý porodnice ani nenapadlo. Kdo už rodil, ví o čem mluvim -že :-)


Nepřihlášený uživatel

#144

2011-12-16 19:48

jsou to nesmyslná rozhodnutí lidí,kteří se zbavují odpovědnosti!!!

Nepřihlášený uživatel

#145 Re:

2011-12-16 19:49


Nepřihlášený uživatel

#146 Re:

2011-12-16 19:53

#121: -

To je jednoduché, pokud jsem zdravá, nemám komplikace, dítě je donošené a nepotřebuji vyvolávání, jdu do malé porodnice, kde očekávám, že mi do toho moc nebudou kecat a budou jen tak v pohotovosti, kdyby náhodou. Tím také nebudu blokovat kapacitu "velké" porodnice rizikovým rodičkám. Vše je jen o možnosti volby a já o tuto možnost nechci přijít. Pokud zruší malé porodnice, nejspíš ta vaše doktorka ve velké nemocnici bude lítat mezi deseti rodičkami a ne pěti.


Nepřihlášený uživatel

#147 Re:

2011-12-16 19:55

#121: -

Hm, zajímavý názor, jenže jak to bude vypadat, až se do těch "velkých" porodnic rozjede několik rodiček najednou, které nemají poblíž žádnou jinou "malou" porodnici.. bude se rodit na chodbách nebo Vás pošlou z Kladna třeba do Plzně?? A myslíte, že bude posílen personál?? Musí se přece šetřit..takže na směnu stejné dvě PA na dvojnásobný počet porodů.. tak to bude výhra...Ještě že Rath není porodník, ten by to asi zvládl odrodit všechno sám v rámci celého kraje...


Nepřihlášený uživatel

#148

2011-12-16 20:03

je to hrůza co se děje, tohle mohl vymyslet zas jen nějaký chorý mozek tam nahoře:-(( člověk by se z toho pozvracel....jejich ženušky budou mít tu péči vždy,ale co normální lidi.....je to banda kreténů,kteří myslí jen na sebe....

Nepřihlášený uživatel

#149

2011-12-16 20:10

Proč rušit malé porodnice, když Ty velké kolikrát nestíhají a mají přeplněno.. I mě se stalo, že nás na pokoji leželo víc než by mělo a nebylo to příjemné..

Nepřihlášený uživatel

#150

2011-12-16 20:28

jen škoda,že muži nerodí,nebo že mezi politiky je minimum žen...ono by je to rychle přešlo, dělat taková rozhodnutí!!!