Zachování ochranné lhůty 6 měsíců pro zvířata v občanském zákoně


Nepřihlášený uživatel

#26

2011-10-05 17:34

Za 2 měsíce se nestihne najít původní majitel zvířete ani najít případně nový . Zvířata si nezaslouží být zabíjena jenom proto, že je nikdo nechce. Peníze jsou často utráceny nesmyslně, proč je neinvestovat do života pro bezbranná zvířata?

Nepřihlášený uživatel

#27

2011-10-06 17:38

Plně podporuji petici a ještě si myslím, ža by bylo dobré doplnit,aby každý náhradní majitel byl povinnen v době alespoň půl roku umožnit zástupci útulku zkontrolovat zda je se svěřeným zvířetem zacházeno dobře a není vystaveno nevhodnému zacházení aj. Samozřejmě by to znamenalo další prac. sílu pro útulek,ale myslím že by se tím mohlo zabránit opětovnému vystavování stresu,kterým některá zvířata jsou nucena čelit při opakovaném strídání u nového majitele.

Nepřihlášený uživatel

#28 Poplatky za psa

2011-10-06 22:15

Vcelku by mě zajímalo , jak se hospodaří s vybranými finančními prostředky za vlastnění psa. Jakou částku jednotlivá města dávají svým městským útulkům k dobru. Tento dotaz ovšem neřeší tuto petici. Když chtějí v zákoně prosadit tento návrh , proč nedali návrh na snížení poplatků za vlastnění psa. Třeba by se lidé nezbavovali psů proto , aby za ně nemuseli platit poplatek a nemalý. Nebo by třeba pro změnu mohli začít vybírat poplatky za vlastnění kočky a pak postupně tento seznam vlastněných zvířat dle potřeby rozšířit.


Nepřihlášený uživatel

#29

2011-10-11 09:24

každý tvor má právo na život

Nepřihlášený uživatel

#30

2011-10-11 18:10

vše, co je pro dobro zvířat podepíšu, měli by konečně nastolit pořádné tresty pro trýznitele zvířat, hlavně psů!!

Nepřihlášený uživatel

#31

2011-10-14 17:19

súhlasím s navrhovanou lehotou

Nepřihlášený uživatel

#32

2011-10-14 17:20

som za zachovanie ochrannej lehoty 6 mesiacov!!

Nepřihlášený uživatel

#33

2011-10-14 20:33

Bylo by na místě, aby se při čipování automaticky zaznamenal a mohl být nalezen majitel. Přišla jsem na to náhodou, do rodiny jsem získala kocourka tak vyhublého, že mu byl čip nahmatán, čtečkou bylo zjištěno, že čipování bylo na Ukrajině, Dále se zobrazilo Rumunsko, kde zvíře uvedeného čipu neexistuje.Nechala jsem kocourka zapsat zpátky do registru, kde jsem zjistila, že k nalezeným zvířátkům s čipem nemohou najít majitele.K čemu je čipování, když majitele nelze dohledat,alespoň původního.Když se něco začne, tak se to má dotáhnout do konce, nebo, když se zjistí, že se dobrý úmysl minul účinkem, tak rychle zajistit nápravu. To je jako, že ten kdo přihlásí psa na úřadě, tak platí a ten kdo psa má a nepřihlásí se, tak se nic neděje.Měla jsem za to, že povinným čipováním psů se odhalí neplatiči. Někde se stala chyba. Nejde jen o placení, ale také o bezpečí zvířat to je přeci živý tvor, i když podle zákona věc. Auto je také věc a taky se musí přihlásit a odhlásit, a když to přestane fungovat, tak se zpřísní pravidla a je to.Myslím, že málokdo ví, že se do registru musí přihlásit sám. Měla jsem za to, že když se mi ztratí kočka, tak mě podle čipu najdou, nikdo mě neupozornil, že o majiteli ví jen veterinář, který zvíře čipoval a majitel zvířátka.Ani veterinář netušil, že to dál nefunguje.Pak tu jsou kteří množí za účelem zisku, neočkují, nic neplatí, množí, a když zjistí, že jsou zvířátka díky nemoci neprodejná, tak je vypustí do přírody na pospas osudu a koho to zajímá, kdo si uvědomí, že takový jsou nebezpečný nejen pro zvíře, ale pro všechny lidi, množí a rozšiřují nebezpečné nemoci.S nimi nikdo nic neudělá.

Nepřihlášený uživatel

#34 26

2011-10-15 10:35

já pořád nechápu proč v 21.století bereme zvířata jako věci když dýchají, pijí, jí jsou našimi kamarády a pro někoho i oporou...a i když je člověku nejhůř tak nám pomohou se stým vyrovnat lépe než lidé....zvíře je jako člověk dělá vše co my....to si musejí politici uvědomit.ZVÍŘE NENÍ VĚC NENÍ TO SKŘÍN!!!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#35

2011-10-15 10:39

plně souhlasím s peticí 6měsíců:-)

Nepřihlášený uživatel

#36

2011-10-16 00:39

Těm, kterým tato neuvěřitelně bezcitná zhůvěřilost vůbec napadla, bych nedala ochranou lhůtu ani sekundu.To mají pořád ještě málo? Chraňme život zvířat , prosím. To nejmíň co můžeme udělat, udělejme. Podepište a rozešlete na všechny možné strany!

Nepřihlášený uživatel

#37

2011-10-16 20:10

Souhlasím s peticí a zachováním minimální lhůty 6 měsíců. Poplatek za pejska, kterého vlastním, bych radši posílala nějakému útulku, tam by ho použili pro potřebu zvířat, u úřadu už to tak jisté nebude. Náš stát se chce pravděpodobně vyrovnat Slovensku, kde se k nalezeným zvířatům chovají hůř než ve středověku, kde to žijeme? Věřím, že zvítězí zdravý rozum a láska ke zvířatům. Držím palce!

Nepřihlášený uživatel

#38

2011-10-17 20:04

Nemám slov k tomu, co se děje v naší zemi a nemohu mlčet k takovému zvěrstvu, které by se dělalo s nevinnými tvory, když je člověk opustí a politici si vymyslí nový zákon, s takovým zacházením se zvířátky nesouhlasím.H. Šebková

Nepřihlášený uživatel

#39

2011-10-18 12:58

...

Nepřihlášený uživatel

#40

2011-10-19 11:24

Plně s touto peticí souhlasím a také si říkám,jak jsou polatky použity.Měly by je dostat útulky.

Nepřihlášený uživatel

#41

2011-10-19 11:40

Pro ty kdo týrá všechny živé tvory by měly dostat pořádný trest,jsou to lidé,kteří si léčí své komplexy.A ne zavírat před tím oči.Nikomu by také nebylo příjemné kdyby ho někdo týral.To že napadne pes dítě není vina zvířete,ale pána.A mnohdy i rodičů dítěte,kteří nechají dítě se psem kdeco a pak se diví.Pes i ostatní zvířata jsou živé tvory,ne věc.

Nepřihlášený uživatel

#42

2011-10-19 14:16

podpisem této petice vyjadřuji svůj souhlas s jejím obsahem.sama kočičky depozituji,jsem v inv.důchodu,financuji si péči sama .stále přibývá krutě týraných a lidmi vyhozených zvířat.byla bych i pro přísné tresty těm,kdo zvířata záměrně množí a poté se jich zbavují. janečková

Nepřihlášený uživatel

#43

2011-10-24 14:31

Neúcta ke zvířatům=morální úpadek. Co ale chtít po mocipánech, když chrání maximálně tak sami sebe...
mari

#44 odkaz

2011-10-25 12:28

Plne souhlasim s touto petici sama mam fenku z utulku a je to zlaticko kazde zvire ma pravo na zivot nemohou za sve krute a bezohledne pany kteri je mnohdy tyraji a ti nahore kteri maji moznost s tim neco udelat koukaji jen na sve koryta aby byly co nejplnejsi proto lide kteri nejste lhostejni jako ti papalasi nahore podepisujte petici a brante zvirata .

Nepřihlášený uživatel

#45

2011-10-28 18:34

V této republice jsou zvířata bohužel až na posledním místě, což je hodně smutné...

Nepřihlášený uživatel

#46

2011-10-29 21:44

souhlasím

Nepřihlášený uživatel

#47

2011-10-31 17:34

Komentáře netřeba

Nepřihlášený uživatel

#48

2011-11-02 16:54

Chceme poděkovat všem, kteří se snaží zlepšit podmínky pro život bezbranných zvířat. Rádi se k ním přípojíme a především pokud jde o zákony v tomhle směru. Prosadit takovou věc bude velký úspěch a věříme, že se to podaří.

Nepřihlášený uživatel

#49

2011-11-03 13:32

Já si osobně myslím, že i těch 6 měsíců je málo! Protože žádné zvíře NEMůŽe za to, že se ocitne bez přístřeší, bez páníčka, bez ničeho!!! Za všechno můžou jen a jen lidi! Kdyby se každý člověk uměl vcítit do situace, ve které se ocitnou nejenom zvířátka, ale i děti a staří lidé, tak by na světě bylo o mnoho lépe a o mnoho šťastnějších!!! A jakým právem vůbec může člověk rozhodnout o tom, že se usmrtí zvíře, které vůbec za nic nemůže?? Měli by se trestat ty lidi, kteří takto rozhodli o údělu zvířat a kteří toto zapříčinili!!!! Myslím tím, že vyhodili zvíře na ulici. Jetmarová

Nepřihlášený uživatel

#50

2011-11-03 16:20

Dovolte jeden malý návrh, poslanci dostanou ochrannou lhůtu dva týdny a když se neosvědčí tak s nimi naložíme přesně tak, jak oni navrhují naložit s nejlepším přítelem člověka. Milena Pichlová