Petice proti vyhlášce města Říčany - Povinné náhubky pro psy


Nepřihlášený uživatel

#1

2016-03-10 20:25

Naprostý nesmysl, statistiky (viz státní ÚZIS) prokazuji jen extrémně nepatrný podíl psů na úrazech.
Obvykle jsou navrhovateli jinak neúspěšní komunální či vyšší politici, neúspěšní v dalších svých činnostech. Jde o snahu o zviditelnění.

Nepřihlášený uživatel

#2

2016-03-10 20:30

Když nahubky tak pro všechny...jinak je to diskriminace psů! U lidí jsou zákazy taky pro všechny a ne jen určitý tip lidí...

Nepřihlášený uživatel

#3 Re:

2016-03-10 21:10

#2: -  

 Když zákaz bez nahubku tak pro všechny stejně 


Nepřihlášený uživatel

#4

2016-03-10 21:30

Hloupější vyhlášku o psech jsem nečetla...opravdu...a jen vyjmenovaná plemena - to je taky bezvadné, nějak tam opomněli jorkšíra a jezevčíka!

Nepřihlášený uživatel

#5 Re:

2016-03-10 21:39

#2: -  

 Souhlasim..vzdyt nikdo nehlida ani psy na voditku a budou vmyslet kosiky!


Nepřihlášený uživatel

#6

2016-03-10 22:07

když omezení tak všichni,rozhodně ne jen někteří

Nepřihlášený uživatel

#7

2016-03-10 22:39

Ikdyž opomenu diskriminaci plemen, tak je celý ten článek postavený na hlavu. Kříženci vykazující některý z vnějších znaků vybraných plemen - to může být klidně, že má 4 nohy.... 


Nepřihlášený uživatel

#8

2016-03-11 01:00

Protože se mi nelíbí rúzné pravidla pro různé plemena.

Nepřihlášený uživatel

#9

2016-03-11 05:13

ani me nehne si cubu prudit kosikem

Honey

#10 Re:

2016-03-11 05:47

#6: -  

 Rasová diskriminace o tom žádná a vůbec mě nezajímá jestli má čtyři nohy nebo dvě:)H


Nepřihlášený uživatel

#11

2016-03-11 06:46

Není řešení již předem stigmatizovat určitá plemena (navíc dle mě vybraná podle již obehraného vzoru a populisticky).
dodo

#12

2016-03-11 08:16

U nás zase ve vyhlášce vymysleli, že na prostranstvích určených k venčení a k volnému pohybu psů, se určitá plemena nesmí pouštět na volno. Seznam obsahoval nesmyslný seznam plemen ( např. některé druhy chrtů). Také tam bylo přímo napsáno plemena zařazená do skupiny "bojových psů". Poté co jsem se ohradil že žádná taková skupina neexistuje mi bylo oznámeno že je to doporučení ze stránek MV. Nesmysl, tam nic takového neexistuje, ale s byrokracií a hloupostí se těžko bojuje. Prostě je nový trend vymýšlet co největší hovadiny

Mirek

#13

2016-03-11 08:21

Je to samozřejmě nesmysl, který nemá ani odbornou podboru. Řada veterinářů (a to i Říčanských - lze najít na webu) jsou proti tomuto nařízení, stejně jako ochránci zvířat. V Praze toto neprošlo. Rozdělení dle plemen musel taky vmyslet někdo "kompetentní", když tam zařadí anglického buldoga, který dle statistik ÚZIS nemá žádné nahlášené poukásní a náhubky na ně ani neexistují, leda na míru. Vymyslet místa na venčení je také nesmysl, až se tam všichni sejdou, tak co? bude to hromadná bitka psů?


Nepřihlášený uživatel

#14

2016-03-11 08:26

Petice je diskriminační. Nevidím jediný důvod, aby pes na vodítku musel mít současné i Kosík. Konkrétně u nas v Brne je to bud vodítko nebo Kosík, a to bez ohledu na plemeno. Je to na rozhodnuti majitele. Tato uprava platí již delší dobu, je kontrolována městskou policii a velmi dobre funguje.

Nepřihlášený uživatel

#15

2016-03-11 09:04

Mám i buldoka am. Je pod kolena.Kde mám jako sehnat košík?? A když ho napadne třeba kokršpaněl, co mám jako dělat? Nebo třeba dalmatin? To bude jeho konec.

evča

#16 Re:

2016-03-11 09:15

#14: -  

 Takhle bych si to ideálně představovala. Buď košík, nebo vodítko, každý majitel je zodpovědný za svého psa, takže je to jeho starost ;) zodpovědný majitel ví, jaký pes je a problémového si pohlídá, aniž by ho k tomu nutila vyhláška. Naopak majitel, který na to kašle, je v klidu a vyhláška je mu putna...


Nepřihlášený uživatel

#17

2016-03-11 09:36

Souhlasím s vyhláškou města Říčany, konečně někdo bojuje poti těmhle problémovým plemenům a jimi způsobeným napadením. Kéž by bylo takových moudrých a uvědomělých měst více, bylo by to ku prospěchu naší dementní zoofilní spolčnosti.

P

#18

2016-03-11 10:41

Tak když už má být podobný zákon, měl by se týkat všech plemen a ne jen nějakých. Seznam, který si nějaký moudrý radní vycucal z prstu je nesmyslný. Připomíná mi to Hitlera, který označil židy žlutou hvězdou. U nás v Říčanech je to košík.


Nepřihlášený uživatel

#19

2016-03-11 10:46

mate pravdu, meli by je mit bez ohledu na rasu uplne vsichni psi, voditko nevoditko, ve meste by to tak proste byt melo, s tim se neda nesouhlasit


Nepřihlášený uživatel

#20

2016-03-11 10:55

Kazdej pes ma jinou povahu i kdyz je to stejna rasa but zadej kosik nebo vsichni....je to jak u nas ulidi nektery dostavaj hromady penez a jiny se sotva uzivi..chci zpravedlnost u vsech a to i u zvirak!
Jgf

#21 Re: loiz

2016-03-11 10:57

#17: -  

 Se prober ty evzene nahubek potrebujes ty....nejde o rasu ale o povahu to to do dnes nikdo nepochopil ty problemova raso

 


Nepřihlášený uživatel

#22 Re: Re: loiz

2016-03-11 11:04

#21: Jgf - Re: loiz 

 Jenže povaha se jaksi špatně dokazuje, kdežto plemeno je rozeznatelné vcelku snadno a když je u toho daného plemene prokazatelně vyšší sklon k agresivitě, tak nevidím důvod, proč by nemělo být více omezeno po stránce bezpečnosti. Pakliže nikdo doposud nenašel spolehlivější měřítko snadného posouzení bezpečnosti psů, musíme se smířit s tím nejlepším, které zaím je. Jo a nemluvte se mnou, prosím, jako u vás v hospodě čtvrté cenové skupiny, já s vámi husy nepásl. Chápu, že diskuze na úrovni je pro mnohé jedince nepřekonatelný problém problém.

Anna

#23 Re: Souhlasím s vyhláškou města Říčany, konečně někdo bojuje poti těmhle problémovým plemenům...

2016-03-11 11:22

#17: -  

 Problémovým plemenům? Jak jste na tohle přišel? Přišel jste někdy do styku s těmihle plemeny? Četl jste charakteristiku plemen? Asi ne, jinak tohle nemůžete nikdy napsat, pokud máte dostatek rozumu.


Nepřihlášený uživatel

#24 Re: Re:

2016-03-11 11:27

#23: Anna - Re:  

 Milá dámo, nevím, nač potřebuji číst nějakou charakteristiku plemen, to vidím snad všude kolem sebe, jak se jaký pes chová a jak je nebezpečný svému okolí. A také to vyplívá ze statistik napadení, jakým podílem se na nich to které plemeno podílí a předpokládám, že těmi statistikami se příslušné orgány řídily, když navrhovaly, u kterého plemena navrhnout náhubek a u kterého to není potřeba.

Občan Říčan

#25

2016-03-11 11:39

Já sem naopak rád, že vedení města proti tomuhle nešvaru konečně začlo bojovat, protože situace je stále neúnosnější - zrovna včera jsem dobíhal na autobus a nějakej podvraták se mně zakousl do boty a nechtěl se pustit bastard, tohle už je fakt moc