Petice proti vápencovému lomu na Bouzovsku

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice proti vápencovému lomu na Bouzovsku


Nepřihlášený uživatel

#26

2016-02-20 09:54

Držím pěsti!

Nepřihlášený uživatel

#27 Re:

2016-02-20 10:46

#16: Peťa -  

 Plavební kanál je prostě jen vodní plocha s použitelnou hloubkou, o něco větší, než ponor nejvíce naložené dopravní barže. Jako rybník nebo potok nebo řeka.  Pomáhá krajině tím, že je v něm voda po celé jeho délce. Když na něm plave člun, voda kanálu zdvihá jeho supertěžký náklad jako nic. Můžeme ten supertěžký náklad přetáhnout docela snadno kamkoliv jinam. Asi šestkrát snadněji, nežli po kolejích. Za předpokladu, že chceme někam, kam ten kanál vede, a že máme nějaké dost velké necky. Ty se dají vyrobit výrazně levněji, než třeba koleje, vagóny, lokomotivy nebo organizace železničního provozu. Jako plavební kanál se v principu dá použít kterákoliv řeka, a dokonce i potok. Pokud se vhodně upraví jejich šířka  a hloubka. Že jsou na cestě přehrady?

No a? Lodní výtah ve Falkirku vypadá takto:


Nepřihlášený uživatel

#28 Re: Re:

2016-02-20 10:51

#27: - Re:  

 Jiný způsob,  jak přemístit plavidlo do vyšší plavební hladiny, je použití zdymadla:


Nepřihlášený uživatel

#29 Re:

2016-02-20 11:13

#16: Peťa -  

 Vápenec je prostě jen obyčejný kámen. Dělá se z něj vápno. A z vápna stavíme domy, které drží pohromadě. Neodneste je voda, ani neodplaví, jako vepřovice.  Vepřovice jsou.... cihly ze sušeného jílu, smíšeného se slamnatým hnojem.


Nepřihlášený uživatel

#30 Re: Re:

2016-02-20 11:27

#29: - Re:  Vepřovice vypadají asi takto:

 


Nepřihlášený uživatel

#31

2016-02-20 13:59

Děkuji nechci !!! foto Kotouč - Štramberk http://www.petrjanecek.cz/obrazky/denik/2014/letani_mosnov/04.JPG


Nepřihlášený uživatel

#32 Re:

2016-02-20 19:56

#31: -  

 To není až tak strašné.  Když už se tam hrabou, neměli by jen tak pohodlně přestat, až vršek zarovnají, ale jít ještě i do hloubky. Vznikne jezero s čistou vodou, vhodné k rekreaci.  jen k němu musí v rámci těžby prohrabat soutěsku  pro cestu a potůček. 


Nepřihlášený uživatel

#33

2016-02-20 21:27

Nejsme místní,ale na hradě i v jeskyních jsme byli s dětma na výletě,je tam opravdu moc hezky.Byla by škoda o tu krásu přijít kvůli několika chamtivým blbům..


Nepřihlášený uživatel

#34 Re: Re:

2016-02-21 09:42

#27: - Re:  

 Jaká je funkce těch zobců se mi nepodařilo zjistit. Možná mají nějaké vyšší poslání, jako samočištění, dejme tomu.


Nepřihlášený uživatel

#35

2016-02-21 10:16

Neni zde jasne, zda duvody tezby prevysi se vsemi jeji dusledky zachovani stavajiciho stavu krajiny a jeji dalsi hodnoty. Trnasport kamene jako takovy je proti jeho hodnote daleko drazsi. Neni v republice jine vhodne misto na tezbu tohoto materialu bliz k mistu urceni? V pripade ze se jedna o zahranicni destinaci, je nutne dotovat alpske zeme ceskym vapencem?
Vladimír Vařeka

#36 Re:

2016-02-21 11:12

#35: -  

 to vše jsme připomínkovali při všech našich řízeních. Jde o to, že chceme dosáhnout toho , aby Švýcarská fima Agir si  opakovaně podávala žádost ve stejném dobývacím prostoru, kde již jednou bylo řízení zastaveno. Nechceme alpské země dotovat českým vápencem, když ho mají dostatek doma. My si kvůli tomu nechceme ničit naši krajinu, faunu i flóru či životní prostředí a v důsledku toho i zhoršovat zdravotní stav obyvatel. V blízkosti se již nachází vápenka Vitoul a Vítošov.


Nepřihlášený uživatel

#37 Re: Re: Re:

2016-02-21 14:30

#28: - Re: Re:  Rio Chagres, motor zdymadel Panamského průplavu. 

 


Nepřihlášený uživatel

#38 Re: Re: Re: Re:

2016-02-21 14:39

#37: - Re: Re: Re:  

 Pokud by síla Rio Chagres průplavu v Panamě už nestačila, lze zvážit, že  snížení nejvyšší výšky na polovinu by přineslo zdvojení přepravní kapacity.  Ano, plovoucí bagry by musely nějaký ten rok pracovat. No a co, proč by tam měli pobírat peníze za ležení ve stínu.


Nepřihlášený uživatel

#39 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-02-21 15:31

#38: - Re: Re: Re: Re:  Gatunské jezero je 26m nad mořem,  jezera Nicaragua 32 m.

Povodí Rio Chagres je 3338 km2. U jezera Nicaragua se uvádí 23 844 km².  Výkon  průplavu přes jezero Nicaragua  je latentně skoro 6x větší.   Pokud by se mu Panamský průplav měl výkonem vyrovnat,  musel by se úměrně snížit... a pak už by to byla skoro Lessepsova verze.  Možná se dvěma pásy.
 


Nepřihlášený uživatel

#40 Re: Re:

2016-02-21 22:59

Ahoj a pardon za vnucení se do Vaší debaty.Já na obci Hvozdečko,nedaleko budoucího lomu strávil krásné roky života.Ta přítoda,pasoucí se krávy a nahoře nad pastvinamy v lesním porostu stojící chatka, bylo pro mě něco nezapomenutelného a nádherného.Ten rozhled ze šibeničáku k hradu a obci Bozzov bi byl nenávratně stracen.Proto nedopustme tuto fatální chybu která může změnit nejen ráz krajiny,ale i pohled na okolní svět....

 

 

Bílá paní

#41 Podepsání petice

2016-02-21 23:02

Kdo všechno se může pod peticí podepsat? Místní s trvalým bydlištěm, nebo všichni příznivci Bouzovska zastávající názor, aby se netěžilo? Děkuji.


Nepřihlášený uživatel

#42

2016-02-22 06:09

Nechapu to
Vladimír Vařeka

#43 Re: Podepsání petice

2016-02-22 06:43

#41: Bílá paní - Podepsání petice 

 Samozdřejmě petici mohou podepsat všichni příznivci.

Karel

#44 Re: Re: Upřesnění

2016-02-22 09:40

#11: Vladimír Vařeka - Re: Upřesnění 

 Aha, Švýcarsko ;-) Vidím, že s vámi věcná debata není možná. Já se prostě jen chtěl zeptat, jestli platí informace z původního záměru, tzn. 16 jízd NA denně, 40% směr Olešnice, 60% Kovářov (do Bouzova samozřejmě nic). 

občan z Luké

#45 Re: Re: Re: Upřesnění

2016-02-22 10:15

#44: Karel - Re: Re: Upřesnění 

  informace vám rádi  poskytnou o dopravě oú Bouzov, Luká, Slavětín hihi, stejně vám to bude k ničemu. Pokud lom spustí, tak si budou jezdit, jak oni potřebují a nebude nikdo počítat jízdy nebo kudy pojede, když jsou jen dvě možnosti.


Nepřihlášený uživatel

#46 Re:

2016-02-22 20:39

#25: -  

 silnice se neudržuje v zimně ( ani v létě )


Nepřihlášený uživatel

#47

2016-02-23 05:27

Braňme svoji vlast, ať si plundrují svoji zemi. To je ta demokracie a evropská unie, naší zemi nic dobrého nepřináší. Jen sem rozsévají emigranty, které nikdo nechce a zloděje co by nám z naší země chtěli vše okrást a zdevastovat.


Nepřihlášený uživatel

#48 Ochrana přírody

2016-02-23 06:40

Ve Švýcarsku si chrání každou květinku a naši krajinu by chtěli devastovat.


Nepřihlášený uživatel

#49

2016-02-23 07:08

dnes jsem dostal petici a jsem velmi zděšen. Myslel jsem, že tato záležitost byla ukončena a ejhle oni si nedají pokoj. Dle mého názoru je potřeba tuto věc jednou pro vždy ukončit. Spojit se co nejvíc obcí, mikroregion, kraj atd.

Eva

#50

2016-02-23 07:31

chtěla jsem v této oblasti koupit dům, kvůli čistému ovzduší a přírodě, jsem zdrcena, že mě realitní kancelář o tomto závažném problému neinformovala. Moc děkuji za info, ušetřili jste mi moje našetřené penízky a starousedlíkům vůbec nezávidím, jejich domečky klesnou na hodnotě a budou neprodejné.