Petice proti vápencovému lomu na Bouzovsku

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice proti vápencovému lomu na Bouzovsku


Nepřihlášený uživatel

#1

2016-02-17 15:20

z lasky k Bouzovu nadhernej krajině ve ktere se nachazi z ucty k lidem kteři ho postavili a kteři o něho tak dlouho pečovali že se dochoval do dnes .Bouzov je moje srdečni zaležitost chtěla bych aby vnoučata mych vnoučat mohli se take tak zamilovat a važit si svych předku .
Julina

#2

2016-02-17 18:32

To je neuvěřitelné. Ve Švýcarsku je každá příkopa považována pomalu za národní park a naši nádhernou unikátní krajinu budou klidně devastovat? Jak je možné, že se o něčem takovém vůbec může jednat, natož to schválit. Kdo si z toho zase namastí kapsu? Neskutečné!!!

Rady

#3

2016-02-17 19:22

Na Bouzovsku jsem vyrostla, je tu krásná příroda, nedaleko od místa lomu jsou vzácné Javoříčské jeskyně a pohádkový hrad Bouzov, a zase se v tomto případě upřednostnují peníze nad skutečnými hodnotami ...

Rodák

#4

2016-02-17 21:17

Už se proti lomu bojuje spoustu let. Těžební společnosti nezáleží na tom, že lidem začnou padat domy,ztratí spodní vodu,ani na tom, že na Holém vrchu,který je součástí těžebního plánu,rostou vzácné rostliny a žijí vzácní živočichové..  To je smutné


Nepřihlášený uživatel

#5 Re:

2016-02-17 21:31

#2: Julina -  

 Julino, to je pravda co píšete. Já byl ve Švýcarsku a chodili jsme na túry a zkrátili jsme si třeba cestu přes louku a sedlák na nás hrozil a nadával co jsme to za barbary, že šlapem po trávě s bylinkami. Přírodu si Švýcaři chrání, nemůže se stát, aby jak u nás někdo ničil přírodu a cizinci už vůbec. U nich si lidi sami rohodnou, kteří tam žijí co je důležité v referendu.


Nepřihlášený uživatel

#6

2016-02-17 21:46

Tohle snad nemůže být ani pravda.....

občan z Luké

#7

2016-02-17 22:00

lidi spojme se k tomu přece nesmí dojít, to je zase nějaká zlodějna..

Vladimír Vařeka

#8

2016-02-17 22:09

Vladimír Vařeka

#9

2016-02-18 07:46

Jen pro představu o jaké min. území se jedná

Stručná charakteristika záměru:
Záměrem je těžba nerostných surovin (vysokoprocentní vápence) ve stanoveném DP
Hvozdečko na ložisku Hvozdečko – Holý Vrch. K ochraně ložiska bylo dne 3. 12. 2002
stanoveno chráněné ložiskové území, definované polygonem o šesti vrcholech s přímými
stranami na ploše 47,4183 ha. S prováděním hornické činnosti je uvažováno v dobývacím
prostoru Hvozdečko, stanoveném rozhodnutím Obvodního báňského úřadu pro území
krajů Moravskoslezského a Olomouckého dne 3. 6. 2013.

Karel

#10 Upřesnění

2016-02-18 10:28

To má být pokračování starého lomu pod Holým vrchem? Kam se to má vozit?

Vladimír Vařeka

#11 Re: Upřesnění

2016-02-18 10:50

#10: Karel - Upřesnění 

 Karle celý ten zalesněný kopec Holý vrch má zmizet a to ještě by se šlo několik desítek metrů do hloubky. Vápenec se podrtí na mikročástice a vozil by se do Švýcarska. Vzhledem k tomu, že je to Švýcarská firma, tak naše republika nebo obce, které se nachází v této lokalitě by z toho nic neměli.Hlavně by vznikli nenávratné škody na přírodě a z horšení zdravotního stavu obyvatelsta - rakovina, asmata, alergie, kardiovaskulární onemocnění, atd. Mnoho lidí kvůli přírodě a čistému ovzduší projevilo zájem v této lokalitě žít. Přistěhovali se z měst a  postavili si domy nebo opravili, v Luké dokonce vyrostlo satelitní městečko od lomu vzdušnou čarou kousek, v Ješově se má stavět  rehabilitační centrum pro nemocné, vzdušnou čarou velmi blízko. Do obcí se nalily nemalé finanční prostředky z evropské unie, proboha proč si to tady ničit? Nikdo to tady nechce...

 


Nepřihlášený uživatel

#12 Re: Upřesnění

2016-02-18 11:40

gabka

#13

2016-02-18 13:13

jsem upřímně zděšena. info o petici šířím a věřím, že ten záměr neprojde! naši přírodu a krajinu mám moc ráda a stojí za to uchovat ji pro další generace!  


Nepřihlášený uživatel

#14

2016-02-18 16:46

Zastupitelstvo obce Bouzov schválilo na svém mimořádném zasedání dne 11.11.2015 jednohlasně ZAMÍTAVÉ STANOVISKO k projektu obnovení těžby v opuštěném vápencovém lomu Hvozdečko a vyzvalo Báňský úřad k revizi rozhodnutí o vytyčení dobývacího prostoru Holý Vrch.

Nepřihlášený uživatel

#15

2016-02-18 17:02

Asi by chtělo zveřejnit všechny co tohle povolili a jakou dostali provizi.
Peťa

#16

2016-02-19 01:45

Proc ničit takovou kouzelnou krajinu dalším lomem nebo plavebním kanálem?! Co nám ta příroda udělala že ji musime tak mučit! 


Nepřihlášený uživatel

#17

2016-02-19 04:01

Bóže. Je tam celé pohoří kilometr do hloubky, a oni se vysrandí zrovna tam, co za války sídlilo komando SS a mordovalo domorodce. Být to jinde,  vypadalo by to, jako když po sobě zametají stopy.


Nepřihlášený uživatel

#18

2016-02-19 08:12

Je mi z toho smutno, jak si necháme všechno ničit. Bouzovsko je krásná krajina, tak si nenechme zničit. Držím pěsti ať to vyjde.
Chemalda

#19 Re: Re: Upřesnění

2016-02-19 14:34

#11: Vladimír Vařeka - Re: Upřesnění 

 Dá se kontaktovat někdo z úřadů + senátor+poslanec+ starostové apod. a dát popud na vyhlášení chráněné krajinné oblasti Bouzovsko?

 

Alci
Nepřihlášený uživatel

#20 Lenka

2016-02-19 15:18

Jsem sice z Jičína ale na Bouzovsku a Bouzově jsem zažila jedny z nejhezčích let, ta krajina je unikátní a tvoří nezapomenutelný ráz, těžba není všechno, musíme uchovat i kulturní a přírodní hodnoty...lom sem nepatří...


Nepřihlášený uživatel

#21

2016-02-19 15:28

Celý život sem jezdím právě kvůli nádherné přírodě.. Chci tu nádheru ještě ukázat i svým dětem!!!

Nepřihlášený uživatel

#22

2016-02-19 16:56

at si jdou těžit jinam


Nepřihlášený uživatel

#23 Re: Re:

2016-02-19 17:21

 

 Na hradě Bouzově jsem nikdy nebyla a přírodu v okolí neznám, to ovšem neznamená, že nepodepíšu, protože to je do nebe volající, cizí firma a bude u nás ničit naši krajinu, u nich to nejde, tak se snaží prosadit někde jinde, není to jejich domov, tak je jim to jedno, proč se proti tomu nikdo z kraje nepostaví, vždyť to nemá obdoby, přeji abyste byli úspěšní ve vašem tažení

 

Vladimír Vařeka

#24 Re: Re: Re:

2016-02-19 17:55

#23: - Re: Re:  

 Doporučuji pohádkový hrad Bouzov navštívit, tady malá ochutnávka:

https://www.youtube.com/watch?v=d2E2NK10sIM


Nepřihlášený uživatel

#25

2016-02-19 22:34

Tady se jen rozkrádá a nic pro lidi nedělá,viděl někdo cestu Nové Dvo ry-Cakov?