Petice za důstojný pomník padlým hrdinům 1914-1920


Nepřihlášený uživatel

#26 Re:

2014-07-27 17:43

#24: -

Moravce znám, je to velmi dobrý sochař (je autorem Laurina a Klementa u autosalonu), ale tuto zakázku zřejmě zadal nějakému studentíkovi. Tohle nemůže být jeho práce. Každopádně ale za tento paskvil nese vinu město. Stejně jako za příšerné náměstí. Ráda bych věděla, kdo je za to zodpovědný.


Nepřihlášený uživatel

#27

2014-07-28 15:59

Tato socha je opravdu vyvrcholením výronu nevkusu, který zaplavil Staré město.

Nepřihlášený uživatel

#28

2014-07-30 10:08

Je to nejen nedůstojné, ale přímo hrozné - na tom se v tomto případě shodují odborníci i laici. Zatím jsem se kromě jednoho "odborníka" nesetkal s kladným ohlasem občanů různých skupin a oborů! Nějak se to "paumění" v Boleslavi nebezpečně šíří - Krajířové(i ostatní občané)do boje!

Nepřihlášený uživatel

#29

2014-08-02 08:50

Další promarněná šance v našem městě. Je mi líto mladoboleslavských legionářů, když vím, jak se snažili o obnovení původního pomníku z dob pana prezidenta Masaryka. :(

Nepřihlášený uživatel

#30 Re:

2014-08-02 08:56

Nejsnazší je jít na podzim k volbám a ,,vystavit" vedení města, v čele s panem primátorem, patřiční účet. :)

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-08-03 16:30



Nepřihlášený uživatel

#32

2014-08-05 21:55

Škoda kamene,nedůstojný pomník,vyhozené peníze daňových poplatníků.Bohužel dinosaurři v dinoparcích mají větší úroveň :-)

Jsem pro odstranění .Albert Králiček  -sochař


Nepřihlášený uživatel

#33

2014-10-05 19:35

Nedá se nějak urychlit zvětrávání pískovce, aby se tato ostuda co nejrychleji rozpadla? Co mohu udělat pro rozšíření povědomí o této petici, myslel jsem si až do té doby než jsem na ni narazil, že jsem snad jediný komu to vadí.

Nepřihlášený uživatel

#34 Re: Re:

2014-10-05 19:37

#26: - Re:  

 Odpovědnost za to nese i sochař, protže se pod "dílo" podepsal. A pokud jde o Lauriny s Klementem, ani oni nejsou nic moc.


Nepřihlášený uživatel

#35

2014-10-17 17:03

S narůstající nevraživostí v mezilidských vztazích, v posunutých hodnotách života s důrazem na konzumní, spotřebitelský život bez respektu k přírodě, člověku, upadá nejen úroveň vkusu umělců. Šílenost dušená v lidských nitrech se nějak projevovat prostě musí. Agrese a spěch vládne světem. Největším prohřeškem lidstva je lenost a lhostejnost.

Nepřihlášený uživatel

#36

2014-11-03 17:14

Přesně tak, zodpovědnost autora je neodiskutovatelná a je větší o to víc, že se jedná o veřejný protor a dlouhodobou instalaci. Moravec možná udělal pár dobrých soch, ale pokud tuto konkrétní realizaci někomu zadal a nepodílel se na ní, což není navíc pravda, protože je autorem už velice špatného přípravného modelu, tak i to ukazuje na naprostou morální zkorumpovanost.  Zjevně se na celou záležitost podíval pouze z hlediska finančního a zapomněl, že se na takhle diletantsky zfušovaný výsledek budou muset koukat i ostatní. Nemluvě o tom, že ve vztahu k legionářům, by na jeho místě slušný člověk oka nezahmouřil. Moravec zase tak dobrý sochař není, o čemž se lze přesvědčit i na jeho webových stránkách, aniž by člověk musel vidět na vlastní oči vše co splodil. Odbornou veřejností to skutečně otřáslo, ale mohu doložit, že v tomhle případě poznala gigantickou míru průšvihu i moje ne zrovna erudovaná babička. Tady není sebemenší prostor k ospravedlnění jediného bodu celé záležitosti, je to jedna velká ostuda a já doufám, že se pod tím otevře jícen pekla a zmizí to z povrchu země. Protože pokud si lidé zvyknout na skutečnost, že se dá veřejný prostor takhle zaplevelovat, můžeme postupně zrušit veškerou kulturu. Mladá Boleslav je v tomto směro smutným pionýrem, protože jen máloco mohlo trumfnout paskvilní "sochařskou" výzdobu náměstí, což nemá v Čechách obdoby, ale k mému úžasu se to Moravcovi podařilo. 


Nepřihlášený uživatel

#37

2014-11-06 07:30

Podobně jsme dopadli i v Bakově nad Jizerou. Středoškolská práce, bez výběrového řízení...


Nepřihlášený uživatel

#38

2014-11-06 14:16

Pomnik se mi nelibi a diky spouste raseni vypada jak v zupanu !

Nepřihlášený uživatel

#39

2014-11-06 21:49

Tato "socha" je prostě ohavná. Doufám, že bude co nejdříve odstraněna. A odvezena třeba na místo/a, kde skončily "elektronická loreta" z radniční věže a nechutná napodobenina kašny, instalovaná načas na Českobratrském náměstí. Ovšem s tím, že objednatelé by tuto akci měli zaplatit ze svého.