Dr. Hájková v DVTV

Doktorka Anna Hájková je přední světová odbornice na queer dějiny holokaustu. Dokonce bychom se nebáli říct, že je v top 10 světových odborníků/odbornic věnujících se této problematice.

Je obrovskou ostudou, že paní doktorka v audiovizuálním médiu "DVTV" dosud nevystoupila. Další ostudou tohoto média je protežování cisheterosexuálních mužů středního a vyššího věku na úkor žen a queer komunity. K dnešnímu dni bylo např. devět z posledních devíti hostů mužského genderu a heterosexuální orientace.

Dále se médium záměrně vyhýbá queer přeživším holokaustu, což má v konečném důsledku negativní dopad na veřejností vnímaný obor studia paní doktorky Hájkové.

Zapomenout ani nelze na twitterové chování pana Veselovského vůči paní doktorce Hájkové z letošního ledna, jež bylo opravdu odporné. Jednak ji neoslovil jejím akademickým titulem, jednak, a to je obzvláště nechutné, odmítl přijmout její nabídku na rozhovor do studia. Být doktorka Hájková doktorem Hájkem a věnovati se jinému oboru než queer problematice, jistě by v tom samém studiu s panem Veselovským klábosila (resp. klábosil) takřka každý druhý měsíc.

Níže podepsaní petenti tedy v souvislosti s tím, že i věhlasný deník The Guardian se ve svém aktuálním článku věnuje dílu paní doktorky Hájkové a nejednou ji cituje, žádáme uskutečnění rozhovoru s doktorkou Annou Hájkovou, vědkyní mimořádného kalibru, o které se budeme brzy zase učit.


Antal Hájek    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Antal Hájek svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...