Call on Prague Pride to reject apartheid
EN
(Znění petice v českém jazyce níže)
We, the undersigned, urge Prague Pride to take a strong and principled stand for human rights by refusing partnerships and sponsorships from companies that are complicit in the Israeli apartheid regime. Specifically, we call on you to divest from and cease accepting support from Google, Siemens, Amazon, HP, and Barclays, as these companies are listed on the Boycott, Divestment, Sanctions (BDS) movement’s list due to their direct involvement in sustaining and profiting from Israel’s oppressive practices against Palestinians.
Kolektiv Plusko+,
Dekonstrukce,
Alt*Prajd,
Pangea Prague,
Safespace Bookstore,
Druhá Směna,
United4Gaza,
Light*,
Darna,
SdruŽeny,
FNB Žižkov.
CZ
My, níže podepsanx, vás důrazně vyzýváme, abyste zaujalx jasný a zásadový postoj k lidským právům tím, že odmítnete partnerství a sponzorství od společností, které jsou zapleteny do izraelského apartheidního režimu. Konkrétně požadujeme, abyste přestali přijímat podporu od společností Google, Siemens, Amazon, HP a Barclays, které jsou uvedeny na seznamu hnutí Boycott, Divestment, Sanctions (BDS), a to zejména z důvodu jejich přímého zapojení, podpory a profitovaní z izraelských represivních praktik vůči Palestinskému lidu.
Hnutí LGBTQ+ bylo vždy spojeno s širším bojem za spravedlnost, rovnost a lidskou důstojnost. Zastáváme-li tyto hodnoty, je naší povinností nejen projevit solidaritu se všemi utlačovanými komunitami po celém světě, ale také naslouchat požadavkům palestinských LGBTQ+ organizací, jako jsou AlQaws a Queers in Palestine.
Udržováním partnerství s těmito společnostmi se Prague Pride spojuje s korporacemi, které přispívají k systematickému porušování lidských práv Palestinců/ského lidu. Tyto společnosti poskytují technologie, infrastrukturu a finanční podporu, které usnadňují okupaci, segregaci, genocidu, výstavbu nelegálních osad a násilí ze strany izraelské vlády, což přední lidskoprávní organizace označily za apartheid.
Náš boj za práva LGBTQ+ nelze oddělit od celosvětového boje proti všem formám útlaku. Hodnoty spravedlnosti a rovnosti, které Prague Pride zastává, vyžadují, abychom odmítlx jakoukoli spolupráci se subjekty, které podporují tuto nespravedlnost. Rozhodnutím ukončit spolupráci s těmito společnostmi, Prague Pride nejen projeví solidaritu s palestinským lidem, ale také potvrdí svůj závazek k univerzálnímu boji za lidská práva.
Těšíme se na vaši pozitivní reakci a doufáme, že se k této výzvě připojíte.
S úctou,
Academics Against Apartheid and Prague4PalestineYouth,
Kolektiv Plusko+,
Dekonstrukce,
Alt*Prajd,
Pangea Prague,
Safespace Bookstore,
Palestinský klub v České republice,
Druhá Směna,
United4Gaza,
Light*,
Darna,
SdruŽeny,
FNB Žižkov.
Kolektiv Academics Against Apartheid, Prague4PalestineYouth Kontaktujte autora petice
Spravujte svoje podpisy
Nedostali jste potvrzovací e-mail nebo chcete odstranit svůj podpis?
Spravujte svoje podpisySdílet tuto petici
Pomozte této petici získat víc podpisů.
Placená propagace
| Chcete-li svou petici spravovat, přihlaste se. |
Chcete něco změnit?
Bude-li člověk mlčet, nic se nezmění. Autor této petice se rozhodl něco změnit a jednat. Uděláte to samé? Zahajte sociální hnutí vytvořením petice.
Vytvořte vlastní peticiDalší petice, které by vás mohly zajímat
ANO odbornosti na MPSV – petice za zachování míst Mgr. Daniela Hovorky a Mgr. Adama Křístka
345 Vytvořeno: 2025-12-20
Petice za transparentnost a svobodu volby v souvislosti s Národní očkovací strategií
21873 Vytvořeno: 2025-09-27
Petice proti konání sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu
6516 Vytvořeno: 2025-11-25
Petice vyjadřující nesouhlas s vyhozením učitele Richarda Vaculy ze SŠT Opava
114 Vytvořeno: 2025-12-18
Výzva ke stažení bodu Národní očkovací strategie… z jednání vlády dne 10. prosince 2025
4519 Vytvořeno: 2025-12-08
Petice za zachování provozovny Bistro u Františka na Zimním stadionu
335 Vytvořeno: 2025-12-13
ekumenické prohlášení “Nebudeme mlčícími svědky této doby.”
52 Vytvořeno: 2025-12-22
Petice studentů proti nevhodným podmínkám ke studiu na Střední škole sociální péče a služeb v Zábřehu na Moravě
614 Vytvořeno: 2025-06-21
ŽÁDÁME VYŠŠÍ TRESTY ZA TÝRÁNÍ ZVÍŘAT
137849 Vytvořeno: 2025-02-11
Zákaz odpalování pyrotechniky na území Olomouce a okolí
122 Vytvořeno: 2025-11-24
Otevřený dopis obyvatel Chebu k rukám premiéra Andreje Babiše .
73 Vytvořeno: 2025-12-16
Nezatápějme 2 miliardy tun uhlí pod Ostravskem a Karvinskem – horníci, hutníci, Ostraváci, zachraňme toto bohatství pro zelenou ocel!
1284 Vytvořeno: 2025-11-26
Petice za odvolání nebo odstoupení doc. Saboloviče z funkce děkana Fakulty managementu VŠE se sídlem v Jindřichově Hradci
36 Vytvořeno: 2025-12-16
Petice 25 - Volání po spravedlnosti pro handicapované a pečující
1650 Vytvořeno: 2025-10-10
Chceme Filipa Turka ministrem
6642 Vytvořeno: 2025-10-16
Petice za zachování zábavního parku Krtkův svět v Horních Měcholupech
3023 Vytvořeno: 2020-10-10
ZA JMENOVÁNÍ VLÁDY A PROTI ZAVEDENÍ PREZIDENTSKÉHO SYSTÉMU
5929 Vytvořeno: 2025-12-04
Petice za ukončení používání a prodeje zábavní pyrotechniky, petard, ohňostrojů i tzv. lampionů štěstí
50712 Vytvořeno: 2022-12-27
Deklarace zastání se srnčí zvěře
2996 Vytvořeno: 2024-08-23
Vraťte vlaky na Dobříš!
1994 Vytvořeno: 2025-02-26